PIX-Q2FDMIRS-W - Kopułkowa kamera 4 in 1, 2 Mpx, ICR

wróć do: Kamery HD-CVI

AAA
 • product/18/sp695215508331161.jpg
 • product/18/sp695215508331172.jpg
 • product/18/sp695215508331173.jpg
 • product/18/sp695215508331174.jpg
 • product/18/sp695215508331175.jpg

Producent

PIX-Q2FDMIRS-W - Kopułkowa kamera wielosystemowa, przystosowana do pracy w warunkach zewnętrznych. Zaliczana do serii 4 in 1 może poprawnie pracować w dowolnym systemie monitoringu analogowego: klasycznym systemie CVBS lub systemie wysokiej rozdzielczości HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik SONY IMX323 1/2.9" CMOS - max. 1920 x 1080
 • Stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm
 • Możliwość zmiany parametrów pracy z poziomu rejestratora (funkcja UTC)
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni Black Glass (30 m)
 • Wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni (ICR)
 • Metalowa obudowa w klasie szczelności IP66

PIX-Q2FDMIRS-W jest kamerą uniwersalną, którą można z powodzeniem stosować w każdym standardowym systemie CCTV. Sprawdza się ona świetnie w niedużych obiektach takich jak np.: domy, sklepy, magazyny lub pomieszczenia biurowe. Można ją również z powodzeniem stosować w dużych systemach obiektów przemysłowych lub obiektów użytku publicznego.

Kamera wielosystemowa

Praca w systemie HD-CVI / HD-CVI / AHD / CVBS
PIX-Q2FDMIRS-W jest kamerą wielosystemową i może pracować w dowolnym systemie CCTV, który do transmisji wykorzystuje kable koncentryczne. Przykładowo można ją użyć do budowy klasycznego systemu analogowego (CVBS) lub systemu wysokiej rozdzielczości: HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do największych zalet systemów wysokiej rozdzielczości można zaliczyć:

 • Transmisję obrazu megapikselowego po klasycznym kablu koncentrycznym (dla modelu PIX-Q2FDMIRS max. 2 Mpx)
 • Duży skuteczny zasięg transmisji, dochodzący nawet do 500 metrów
 • Brak widocznych opóźnień, które często pojawiają się w systemach IP
 • Transmisja sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Szerokie pasmo i brak kompresji sygnału, co poprawia jakość podczas podglądu na żywo

Ze względu na wymienione wyżej cechy, kamery systemów wysokiej rozdzielczości są świetnymi następcami klasycznych systemów analogowych. Zdecydowanie największą zaletą jest transmisja obrazu po standardowych kablach koncentrycznych. W przypadku wymiany istniejącego już systemu analogowego, można skorzystać z tej samej struktury przewodów. Brak konieczności wymiany okablowania sprawia, że montaż monitoringu wysokiej rozdzielczości jest znacznie szybszy i tańszy.

Uwaga!
Zmiana systemu pracy kamery jest realizowana przy pomocy joysticka, osadzonego na kablu połączeniowym.

Przetwornik SONY IMX323 1/2.9" CMOS

Płynny i szczegółowy obraz w rozdzielczości 1080p
Do budowy kamery wykorzystano dobrej jakości przetwornik obrazu SONY IMX323 1/2.9" CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny, kontrastowy i pełen żywych kolorów obraz, w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080. Materiał wideo o takiej rozdzielczości w zupełności wystarcza w większości standardowych systemów CCTV. Dodatkowo umożliwia wykonanie efektywnego zoomu cyfrowego i cechuje się stosunkowo niedużą "wagą". Dzięki czemu nie zajmuje on dużo przestrzeni dyskowej, co umożliwia archiwizację nagrań nawet z długiego okresu czasu.

Obiektyw 2.8 mm

Dedykowana do realizacji podglądu ogólnego
Do budowy kamery wykorzystano również standardowy, stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm. Zapewnia on optymalne proporcje pomiędzy zbliżeniem, a szerokością obserwowanego kadru. Dzięki czemu kamera jest uniwersalna i sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Przykładowo, umieszczona w rogu stosunkowo niedużego pomieszczenia, powinna być w stanie obserwować je całe.

Dodatkową zaletą kamer ze stałoogniskowymi obiektywami jest zwykle lepsza jakość obrazu, w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi. Cechują się one również bardziej atrakcyjną ceną.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • DNR - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • ATW - Automatyczne śledzenie balansu bieli, umożliwiające wierne odwzorowanie kolorów
 • AGC - Automatyczna regulacja wzmocnienia poziomu sygnału, w zależności od poziomu oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła wstecznego, umożliwia obserwację obiektów znajdujących się na silnie oświetlonym tle
 • Strefy prywatności - Programowalne strefy, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane

Funkcja UTC

Konfiguracja kamery z poziomu rejestratora
Kamera PIX-Q2FDMIRS-W obsługuje również funkcję UTC, która umożliwia zmianę parametrów pracy z poziomu rejestratora. Dzięki niej konfiguracja parametrów pracy kamery jest prostsza i bardziej wygodna. Funkcja UTC okazuje się również przydatna gdy konieczna jest zmiana pojedynczej funkcji kamery. W takiej sytuacji instalator / administrator systemu nie musi się do niej wdrapywać, aby zmienić jej parametry pracy.

Funkcja UTC może być również obsługiwana podczas pracy zdalnej z rejestratorem. Dzięki czemu parametry pracy kamery mogą być swobodnie zmieniane praktycznie z każdego miejsca (z dostępem do internetu). Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla instalatora, który nie musi specjalnie jechać na obiekt, aby wprowadzić drobne zmiany w działaniu systemu.

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Poprawna praca w dowolnych warunkach oświetlenia
Kamera posiada wbudowany standardowy oświetlacz podczerwieni, o skutecznym zasięgu 30 m. Dzięki niemu może ona poprawnie pracować w nocnych, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie, gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i kamera przełączy się w tryb nocny.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika - poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR.

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych
Kamerę umieszczono w metalowej obudowie zewnętrznej, która cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, dzięki której kamera może bezawaryjnie pracować na zewnątrz. Obudowa IP66 gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -20...+50 oC

Parametry techniczne PIX-Q2FDMIRS-W:

Przetwornik obrazu: 1/2.9" CMOS IMX323
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (2 Mpx)
Obiektyw: 2.8 mm
Zasięg oświetlacza: Do 30 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Funkcje: Dzień/noc, NR, DWDR, UTC, AGC, ATW, BLC, Strefy prywatności
Wyjścia wideo: 1x BNC
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -20...+50 oC
Zasilanie: 12 V DC
Pobór mocy: max. 5 W
Wymiary[śred/wys]: 92.4 x 76 mm
Waga: 0.272 kg

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-CVI