BCS-DMQ2203IR3-G - Kopułkowa kamera 4 in 1, 2 Mpx, STARVIS, WDR

wróć do: Kamery zewnętrzne

AAA
 • product/18/sp682115492795571.jpg

Producent

BCS-DMQ2203IR3-G - Zewnętrzna kamera wielosystemowa, dedykowana do pracy w dowolnym systemie analogowej CCTV: CVBS, HD-CVI, HD-TVI i AHD. Zbudowana z dobrej jakości komponentów, cechuje się niezawodnością i stabilnymi parametrami pracy ciągłej. Do jej elementów wyróżniających można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.8" STARVIS CMOS - max. 1920 x 1080
 • Stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm (F2.0)
 • Sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 100 dB)
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni o zasięgu 20 m (Black Glass)
 • Wbudowany mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR)
 • Wyjście wideo kompozytowe BCS 75 Ohm (1 Vp-p)
 • Szczelna obudowa IP66

Kamera BCS-DMQ2203IR3-G ze względu na możliwość pracy w systemie monitoringu CVI / TVI / AHD / CVBS jest uniwersalna. Można ją wykorzystać do budowy praktycznie dowolnego, standardowego systemu CCTV. Sprawdza się świetnie w obiektach takich jak np. domy, mieszkania, sklepy lub budynki firm. Kolejną zaletą kamer serii BCS-DMQ jest bardzo atrakcyjna cena. Przez co są one doskonałym wyborem dla osób, które poszukują dobrej jakości, ekonomicznego monitoringu.

Kamera 4 w 1

Praca w systemie CVI / TVI / AHD / CVBS
BCS-DMQ2203IR3-G jest kamerą wielosystemową i może poprawnie pracować w dowolnym systemie analogowej CCTV. Przykładowo można ją wykorzystać do budowy klasycznego systemu CVBS lub budowy systemu wysokiej rozdzielczości: HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do najważniejszych zalet systemów wysokiej rozdzielczości można zaliczyć:

 • Transmisję obrazu megapikselowego po standardowym kablu koncentrycznym (max. 2 Mpx dla modelu BCS-DMQE2500IR3)
 • Duży skuteczny zasięg transmisji, dochodzący nawet do 500 metrów
 • Brak widocznych opóźnień, które często pojawiają się w systemach IP
 • Transmisja sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Szerokie pasmo i brak kompresji sygnału, co poprawia jakość podczas podglądu na żywo

Zdecydowanie największą zaletą systemów HD-CVI, HD-TVI i AHD jest transmisja sygnału wysokiej rozdzielczości po kablu koncentrycznym. W przypadku wymiany już istniejącego systemu analogowej CCTV, można skorzystać z tej samej struktury przewodów. Brak konieczności wymiany okablowania sprawia, że montaż monitoringu wysokiej rozdzielczości jest znacznie szybszy i tańszy. Co za tym idzie, rozwiązania HD-CVI, HD-TVI i AHD są doskonałymi następcami klasycznych systemów CVBS.

Uwaga!
Systemy monitoringu CVI, TVI i AHD można również zbudować w oparciu o skrętkę komputerową (kable UTP). Konieczne jest wówczas zastosowanie odpowiednich konwerterów od strony kamer i rejestratora.

Przetwornik SONY 1/2.8" PS STARVIS CMOS

Rozdzielczość obrazu 2 Mpx i wysoka czułość
Do budowy kamery wykorzystano dobrej jakości przetwornik obrazu SONY 1/2.8" PS STARVIS CMOS i DSP Eyenix. Dzięki nim jest ona w stanie wygenerować płynny, kontrastowy i pełen żywych kolorów obraz, w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080. Materiał wideo o takiej rozdzielczości w zupełności wystarcza w większości standardowych systemów CCTV. Kolejną zaletą materiału wideo w rozdzielczości 1080p jest stosunkowo nieduża "waga". Dzięki czemu nie zajmuje on dużo przestrzeni dyskowej.

Cechą charakterystyczną przetworników STARVIS jest wysoka czułość. Dzięki niej kamera może generować kolorowy obraz nawet w warunkach bliskich ciemności. Dla modelu DMQ2203IR3 minimalne natężenie oświetlenia do generacji kolorowego materiału wideo wynosi jedynie 0.01 lux.

Obiektyw 2.8 mm

Dedykowana do realizacji podglądu ogólnego
Kamera jest również wyposażona w standardowy, stałoogniskowy obiektyw, o szerokości 2.8 mm (F2.0). Zapewnia on optymalne proporcje pomiędzy zbliżeniem, a szerokością obserwowanego kadru. Dzięki czemu kamera jest uniwersalna i sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Przykładowo, umieszczona w rogu stosunkowo niedużego pomieszczenia, powinna być w stanie obserwować je całe.

Dodatkową zaletą kamer ze stałoogniskowymi obiektywami jest zwykle lepsza jakość obrazu, w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi. Cechują się one również bardziej atrakcyjną ceną.

Funkcja WDR 100 dB

Skuteczna obserwacja silnie kontrastowej sceny
Dużą zaletą kamery BCS-DMQ2203IR3-G jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 100 dB). Zapewnia ona dużą rozpiętość tonalną, która umożliwia skuteczną obserwację sceny na której znajdują się jasne i ciemne obiekty w tym samym czasie. Dzięki funkcji WDR kamerę można np. zamontować wewnątrz pomieszczenia i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. W takiej konfiguracji osoby wchodzące do obiektu nie są zaciemnione, co znacznie ułatwia ich identyfikację.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy, przy słabym oświetleniu
 • NR (DNR) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • AES - Automatycznie reguluje czas naświetlania przetwornika, w zależności od panujących warunków oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Skuteczna praca w warunkach nocnych
Na wyposażeniu kamery znajduje się również standardowy oświetlacz podczerwieni, o skutecznym zasięgu 20 m. Dzięki niemu może ona poprawnie pracować w nocnych, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie, gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i kamera przełączy się w tryb nocny. Dodatkową zaletą oświetlacza jest jego wykonanie w technologii Black Glass. Gdy oświetlacz nie pracuje jest on całkowicie niewidoczny z zewnątrz.

Kamera BCS-DMQ2203IR3-G jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika - poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych
Kamerę umieszczono w metalowej obudowie zewnętrznej, która cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, dzięki której kamera może bezawaryjnie pracować na zewnątrz. Obudowa IP66 gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -20...+60 oC

Parametry techniczne BCS-DMQ2203IR3-G:

Przetwornik obrazu: 1/2.8" PS STARVIS CMOS
Procesor sygnałowy: Eyenix
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (max. 2 Mpx)
Prędkość: max. 25 kl/s @ 2 Mpx
Obiektyw: 2.8 mm
Zasięg oświetlacza: Do 20 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
WDR: TAK
WDR 100 dB: TAK
Funkcje: Dzień/noc, DNR, WDR, AGC, AWB, AES, BLC
Black Glass: TAK
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -20...+60 oC
Zasilanie: 12 V DC
Pobór mocy: max. 8 W
Wymiary[śred/wys]: 80 x 94 mm
Waga: 0.25 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery zewnętrzne