M901SH - Monitor głośnomówiący 7", pamięć zdjęć

wróć do: Monitory

AAA

Producent

M901SH - Głośnomówiący monitor, dedykowany do pracy w klasycznym systemie wideodomofonu VIDOS. Zaliczany do klasy PREMIUM, cechuje się wysoką jakością wykonania, która gwarantuje niezawodność i stabilne parametry pracy przez długi czas. Cechuje się on również eleganckim wyglądem, dzięki któremu można go bez trudu wpasować do każdego współczesnego pomieszczenia. Do elementów wyróżniających monitora można zaliczyć:

 • Możliwość współpracy ze wszystkimi analogowymi stacjami bramowymi VIDOS
 • Możliwość otwarcia elektrozaczepu i rozpoczęcia rozmowy bez konieczności wywołania
 • Panoramiczny ekran LCD 7" - max. rozdzielczość wyświetlania 1280 x 720
 • Podświetlane przyciski funkcyjne i intuicyjny interfejs użytkownika
 • Możliwość swobodnej regulacji parametrów pracy monitora
 • Wbudowane 2 wejścia na stacje bramowe i 2 wejścia na kamery CCTV (CVBS lub AHD)
 • Wbudowana pamięć Flash i kieszeń na kartę microSD (funkcja robienia zdjęć lub filmów)
 • Możliwość podłączenia 3 dodatkowych monitorów VIDOS serii M900 i obsługa funkcji interkomu
 • Wbudowane wyjście do sterowania automatyką bramową
 • Funkcja odtwarzacza muzyki i filmów
 • Funkcja cyfrowej fotoramki
 • Okablowanie: 4 żyły + 2 do rygla + 2 do bramy
 • Zasilacz na listwę DIN w zestawie

Monitor M901SH można polecać wszystkim osobom, które poszukują funkcjonalnego i prostego w obsłudze wideodomofonu. Sprawdza się on świetnie w systemach domowych, w których konieczna jest obsługa 2 wejść i obsługa automatyki bramowej.

Panoramiczny ekran LCD 7"

Dobra jakość obrazu z podłączonych paneli bramowych i kamer CCTV
Monitor M901SH zbudowano w oparciu o wysokiej jakości panoramiczny ekran LCD, o przekątnej 7". Wyświetla on płynny, kontrastowy i szczegółowy materiał wideo z podłączonych kamer, w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Obraz o tak dobrej jakości sprawia, że identyfikacja osób dzwoniących nie powinna sprawiać najmniejszych problemów.

Regulacja parametrów monitora

Możliwość dostosowania parametrów pracy do wymagań użytkownika
Dużą zaletą monitora jest intuicyjny interfejs użytkownika, z poziomu którego obsługa i zmiana parametrów pracy wideodomofonu są wyjątkowo proste. Swobodna regulacja parametrów pracy monitora umożliwia jego dostosowanie do specyfiki obiektu i indywidualnych wymagań użytkownika. Instalator ma możliwość:

 • Regulacji podstawowych parametrów wyświetlanego obrazu dla każdej kamery z osobna: jasność, kolor, kontrast
 • Regulacji czasu otwarcia elektrozaczepu osobno dla każdego wejścia: 1 - 99 sekund
 • Ustawienia 3 trybów głośności wywołania, w zależności od pory dnia
 • Ustawienia osobnego dzwonka dla każdego wejścia: 12 różnych melodii dzwonka
 • Ustawienia języka menu ekranowego: Polski, Angielski, Ukraiński, Rosyjski, Francuski, Czeski, Słowacki, Hiszpański, Japoński, Chiński

Wejścia monitora

Obsługa 2 stacji bramowych / 2 kamer CCTV
Monitor posiada wbudowane 2 wejścia do których można podłączyć 2 dowolne stacje bramowe VIDOS. Przez co sprawdza się on świetnie w systemach domowych, w których konieczna jest obsługa wejścia frontowego i wejścia tylnego. Monitor jest również wyposażony w 2 dodatkowe wejścia służące do podłączenia standardowych kamer CVBS lub kamer AHD. Zastosowanie dodatkowych kamer zwiększa możliwości nadzoru systemu wideodomofonu, tym samym podnosząc bezpieczeństwo użytkowników.

Pamięć Flash i obsługa karty microSD

Możliwość zapisu zdjęć lub krótkich filmów
Cechą charakterystyczną modelu M901SH jest wbudowany moduł pamięci flash, służący do zapisu zdjęć osób odwiedzających. Monitor posiada również gniazdo na kartę pamięci microSD, o maksymalnej pojemności 16 GB. Po jej zastosowaniu obsługuje on również funkcję nagrywania krótkich filmików. Zdjęcia i filmy są zapisywane w pamięci automatycznie, po wywołaniu lub ręcznie, po wciśnięciu odpowiedniego przycisku funkcyjnego.

Niezależnie od tego czy monitor posiada zamontowaną kartę microSD, zdjęcia są zawsze zapisywane w module pamięci Flash. Gdy moduł się zapełni, monitor automatycznie nadpisuje najstarsze zdjęcia. Użytkownik ma jednak możliwość ręcznego przekopiowania zdjęć z modułu pamięci Flash na kartę microSD.

Uwaga!
W zestawie monitora nie ma karty pamięci microSD.

Funkcja detekcji ruchu

Dodatkowa funkcjonalność zwiększająca bezpieczeństwo
Dużą zaletą monitora jest obsługa funkcji detekcji ruchu. Funkcja ta umożliwia automatyczne wykonanie zdjęcia lub nagranie krótkiego materiału wideo (20 sekund) po wykryciu ruchu. Detekcja ruchu nadaje systemowi wideodomofonu podstawowe właściwości systemu CCTV i tym samym znacznie zwiększając jego możliwości nadzoru. Użytkownik bez stosowania systemu monitoringu może sprawdzić czy ktoś podejrzany "kręcił się" w okolicy domu.

Funkcja interkomu

Możliwość pracy w dużych obiektach
Monitor jest również wyposażony w gniazdo interkomowe. Przy jego pomocy możliwa jest realizacja łączności wewnętrznej, między kilkoma monitorami w ramach tego samego abonenta. Funkcja selektywnego interkomu sprawia, że system wideodomofonu sprawdza się świetnie nawet w sporej wielkości obiektach, takich jak np. kilkupiętrowe domy. W jednym systemie wideodomofonu mogą pracować maksymalnie 4 monitory VIDOS serii M900, które łączy się szeregowo.

Wyjście brama

Sterowanie napędem bramowym z poziomu monitora
Kolejną zaletą monitora M901SH jest wbudowane wyjście do sterowania automatyką bramową. Dzięki niemu, z poziomu monitora można w łatwy sposób sterować praktycznie domowym systemem napędu bramowego. Dodatkowe wyjście do obsługi napędu bramowego sprawia, że monitor sprawdza się świetnie w rozwiązaniach domowych, w których zastosowano system automatyki.

Parametry techniczne M901SH:

Typ: Analogowy
Obsługa: Głośnomówiący
Ilość obsługiwanych wejść: 2
Ekran: Panoramiczny LCD 7"
Rozdzielczość ekranu: 1280 x 720
Wbudowana pamięć: TAK
Kieszeń microSD: TAK
Sterowanie automatyką bram: TAK
Funkcja interkomu: TAK
Ilość obsługiwanych kamer CCTV: 2
Regulacja głośności wywołania: TAK
Regulacja głośności rozmowy: TAK
Wymiary: 245 x 165 x 20 mm
Zasilanie: 14.5 V DC

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Monitory