DRC-40DKHD - 1-abonentowy panel bramowy, kamera 1.3 Mpx, klawiatura, czytnik MIFARE

wróć do: Panele bramowe

AAA

Producent

DRC-40DKHD - 1-abonentowy panel bramowy, dedykowany do pracy w systemie analogowym COMMAX. Uniwersalny i prosty w obsłudze jest doskonałym wyborem dla osób, które poszukują standardowego systemu wideodomofonu i wymagają najwyższej jakości obrazu. Panel znajduje zastosowanie przede wszystkim w klasycznych systemach domów jednorodzinnych. Do cech charakterystycznych stacji bramowej DRC-40DKHD można zaliczyć:

 • Natynkowy montaż
 • Możliwość współpracy z monitorami analogowymi HD COMMAX (4-żyłowymi)
 • Wbudowana kolorowa kamera 1.3 Mpx (rozdzielczość obrazu: 1280 x 960)
 • Szeroki kąt widzenia: 75o w poziomie / 60o w pionie
 • Możliwość regulacji kąta widzenia w pionie i poziomie, w zakresie + / - 12o
 • Doświetlenie diodami światła białego
 • Wbudowane 2 wyjścia przekaźnikowe: 1x NO + 1x NO / NC
 • Wbudowana klawiatura numeryczna (sensoryczna, podświetlana)
 • Wbudowany czytnik kart MIFARE 13.56 MHz
 • Obsługa funkcji sabotażowej
 • Instalacja: 4-żyłowa + obwód elektorozaczepu + obwód bramy
 • Plastikowa obudowa z frontem wykonanym ze stali szczotkowanej
 • Zasilanie kamery: 12 V DC (z monitora) / zasilanie szyfratora: 12 V DC (zewnętrzny zasilacz)

Uwaga!
Do zasilania panelu bramowego producent zaleca stosowanie zasilacza RF-A lub RA-1AD.

Kamera 1.3 Mpx

Wysoka jakość generowanego obrazu
Cechą charakterystyczną panelu bramowego DRC-40DKHD jest wbudowana kamera wysokiej rozdzielczości. Generuje ona płynny, szczegółowy i pełen naturalny kolorów obraz, w maksymanlnej rozdzielczości 1280 x 960. Materiał wideo o takiej jakości umożliwia bezproblemową identyfikację osoby dzwoniącej - nawet gdy ta znajduje się w sporek odległości od panely bramowego.

Uwaga!
Panel bramowy współpracuje poprawnie z monitorem serii CDV-704MA. Na innych monitorach COMMAX obraz z kamery nie może być wyświetlany.

Stałoogniskowy obiektyw

Szeroki kąt widzenia kamery
Kamera jest również wyposażona w stałoogniskowy obiektyw, zapewniający szeroki kąt widzenia: 75o w poziomie / 60o w poziomie. Użytkownik ma również możliwość regulacji położenia obiektywu w pionie i poziomie, w zakresie + / - 12o. Dzięki tej właściwości wysokość montażu panelu jest znacznie bardziej elastyczna. Stację bramową można zamontować na dogodnej wysokości, a następnie odpowiednio dostosować obszar obserwacji kamery.

Diody światła białego

Poprawna praca w nocy
Na wyposażeniu panelu bramowego znajduje się również oświetlacz nocny, zrealizowany w oparciu o diody LED światła białego. Dzięki oświetlaczowi kamera może prowadzić prawidłową obserwację w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności.

Wyjścia przekaźnikowe

Obsługa bramki i automatyki bramowej
Panel DRC-40DKHD posiada 2 wyjścia przekaźnikowe: NO dedykowane do obsługi elektrozaczepu i NO / NC dedykowane do obsługi napędu bramowego. Wyjście dedykowane do obsługi automatyki bramowej można również wykorzystać do sterowania innym urządzeniem, takim jak np. sterownik oświetlenia.

Uwaga!
Aby możliwa była obsługa 2 wyjść przekaźnikowych z poziomu monitora CDV-704MA konieczne jest zastosowanie dodatkowego modułu przekaźnika.

Wbudowany czytnik MIFARE i klawiatura numeryczna

Wygodne otwarcie bramki i sterowanie automatyką bramową
Dużą zaletą panelu bramowego jest wbudowany czytnik kart zbliżeniowych MIFARE 13.56 MHz. Przy jego pomocy użytkownik może w łatwy sposób sterować elektrozaczepem lub zworą magnetyczną - wystarczy że zbliży zapisany w pamięci transponder zbliżeniowy. Ta drobna funkcjonalność znacznie ułatwia codzienną obsługę systemu wideodomofonu.

Stacja bramowa jest również wyposażona w klawiaturę numeryczną z sensorycznymi, podświetlanymi przyciskami. Ze jej poziomu można w wygodny sposób zwolnić elektrozaczep lub sterować dodatkowym urządzeniem - wystarczy wpisać odpowiedni kod otwarcia i numer wyjścia. Z poziomu klawiatury możliwe jest również programowanie i zmiana parametrów pracy panelu. Szczegółowe informacje o programowaniu z poziomu klawiatury można znaleźć w instrukcji.

Funkcja sabotażu

Dodatkowe zabezpieczenie przed wandalami
Ciekawą zaletą panelu DRC-40DKHD jest obsługa funkcji sabotażu. W przypadku zdjęcia stacji z uchwytu głośnik generuje alarmowy o dużym natężeniu i monitor zostaje wywołany. Dzięki czemu możliwe jest odstraszenie potencjalnych wandali i szybkie powiadomienie właściciela o fakcie sabotażu.

Plastikowa obudowa

Odporna na wpływ czynników pogodowych
Panel bramowy umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej - wykonanej z plastiku, ze szczotkowanym frontem. Cechuje się ona wysoką klasą szczelności i zapewnia praktycznie całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych. Umożliwia tym samym bezawaryjną pracę na zewnątrz.

Parametry techniczne DRC-40DKHD:

Ilość abonentów: 1
Rozdzielczość obrazu: 1280 x 960
Regulacja kamery: Pion / poziom: + / - 12o
Podświetlenie nocne: TAK
Kąt widzenia: Poziom: 75o / pion: 60o
Ilość przycisków: 1
Podświetlane przyciski: TAK
Wyjścia: 1x NO i 1x NO / NC
Zamek szyfrowy: TAK
Wbudowany czytnik: TAK
Obudowa: Plastikowa
Temperatura pracy: -20...+50 oC
Montaż natynkowy: TAK
Zasilanie: Kamera: z monitora / szyfrator: 12 V DC
Wymiary: 127 x 193 x 54 mm

Podobne produkty w kategorii: Panele bramowe