BOX PTF-1-EXT/PoE - Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, IP66

 • product/16/sp635815329434411.jpg

Producent

BOX PTF-1-EXT/PoE - 1-kanałowy ogranicznik przepięć w hermetycznej obudowie, dedykowany do pracy w sieci LAN fast ethernet (10 / 100 M). Przy jego pomocy można w skuteczny sposób zrealizować ochronę linii transmisji danych i zasilania PoE, przed przepięciami. Przez co sprawdza się on świetnie w systemach monitoringu IP, do realizacji ochrony kamer i podłączonych do nich switchy. Cechy charakterystyczne ogranicznika przepięć BOX PFT-1-EXT/PoE:

 • Seria EXTREAME - potrójny stopień ochrony
 • Super-szybki bezpiecznik MOSFET z automatycznym resetem
 • Ochrona linii zasilających PoE standardów 802.3af / 802.3at
 • Wysoki poziom ochrony linia-ziemia - odprowadza do ziemi ładunek o wartości do 10 kA
 • Podwójne załącza RJ-45 i LSA (KRONE) dla wejścia i wyjścia (złącze LSA zapewnia lepszą odporność na udary)
 • Duża obudowa IP66, we wnętrzu której można ukryć przewody kamery

Uwaga!
Aby ogranicznik działał prawidłowo, konieczne jest jego podłączenie do dobrej jakości uziemienia lub przewodu ochronnego PE (w przypadku braku uziemienia).

Zastosowanie:

Ogranicznik BOX PTF-1-EXT/PoE sprawdza się świetnie w systemach monitoringu IP, zapewniając dodatkową ochronę kamer. Jest on szczególnie użyteczny w okresie letnim, zapewniając ochronę kamer przed skutkami bliskiego uderzenia pioruna. Modele serii BOX EXTREAME są montowane w bezpośrednim sąsiedztwie kamer i cechują się najwyższym stopniem ochrony przepięciowej. Przez co są one doskonałym wyborem do zabezpieczenia kamer zewnętrznych, montowanych na:

 • masztach
 • metalowych słupkach
 • metalowych konstrukcjach budynków

Świetnym akcesorium do zabezpieczenia EWIMAR serii BOX jest uchwyt montażowy U-BOX. Można do niego przymocować jednocześnie kamerę i zabezpieczenie przeciwprzepięciowe.

Seria EXTREME

Najwyższy stopień ochrony przepięciowej

Cechą charakterystyczną zabezpieczenia zaliczanego do serii EXPTREAM jest potrójny stopień ochrony:

 • Dioda transil - zapewnia ochronę przed szybkim wzrostem napięcia na poszczególnych parach skrętki UTP. Chroni również przed przepięciami elektrostatycznymi i działaniem paralizatorów elektronicznych
 • Ochronnik gazowy (GDT) - rezystory dużej mocy, spełniające rolę linii opóźniającej. Eliminują przepięcia elektrostatyczne oraz bezpośredni przepływ dużych prądów udarowych
 • MOSFET - super-szybkie bezpieczniki automatyczne, wykonane w technologii MOSFET. Bezpiecznik wykrywa nagły impuls prądu i błyskawicznie rozłącza obwód (w czasie około 1 us). Po zdławieniu przepięcia, połączenia jest przywracane i zabezpieczenie BOX PTF-1-EXT/PoE/Micro działa normalnie.

Dodatkową zaleta technologii MOSFET jest wysoka skuteczność eliminacji przepieć powstałych wewnątrz linii transmisyjnych. Cechują się one również niską podatnością na uszkodzenia wywołane długotrwałym działaniem prądów udarowych.

Duża obudowa IP66

Bezawaryjna praca na zewnątrz i miejsce na kable

Duża zaleta ograniczników przepięć serii BOX jest duża, hermetyczna obudowa IP66. Zapewnia ona praktycznie całkowitą ochronę przed zapyleniem i opadami atmosferycznymi, umożliwiając poprawną pracę na zewnątrz. Obudowa posiada również duże przepusty i wolną przestrzeń, dzięki którym do jej wnętrza można z łatwością wprowadzić kable połączeniowe kamery.

Parametry techniczne BOX PTF-1-EXT/PoE:

Ilość kanałów: 1
Do systemów: Monitoring IP i sieci LAN
Wejście: 1x RJ-45 / LSA
Wyjście: 1x RJ-45 / LSA
Zgodność z sieciami: 100 Base-T
Stopnie ochrony: 3 - MOSFET, GDT, Transil
Poziom ochrony linia-linia (dane): 10 V DC / 10 kA
Poziom ochrony linia-linia (PoE): 93 V DC / 32 A
Poziom ochrony linia-ziemia: 600 V DC / 10 kA
Napięcie znamionowe linia-linia (dane): 6 V DC
Napięcie znamionowe linia-linia (PoE): 56 V DC
Napięcie znamionowe linia-ziemia: 90 V DC
Chronione standardy PoE: 802.3af / 802.3at
Maksymalny prąd PoE: 300 mA / linię
Szybkość odprzęgania: 1 us
Obudowa: IP66
Wymiary: 114 x 114 x 57 mm

Podobne produkty w kategorii: Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe