CDV-72UM(DC) WHITE - Monitor głośnomówiący 7"

wróć do: Monitory

AAA

Producent

CDV-72UM(DC) - Głośnomówiący monitor z ekranem dotykowy, dedykowany do pracy w systemie wideodomofonu analogowego COMMAX. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, cechuje się niezawodnością i stabilnymi parametrami pracy przez wiele lat użytkowania. Do elementów wyróżniających monitora można zaliczyć:

 • Możliwość obsługi 2 paneli bramowych i 2 kamer CCTV
 • Współpraca z panelami jednoabonentowymi serii DRC-4xxx lub wieloabonentowymi serii DRC-nAC
 • Wbudowany dotykowy ekran TFT-LCD 7" (16:9) - rozdzielczość obrazu 800 x 480
 • Intuicyjny interfejs użytkownika
 • Wbudowany moduł pamięci i obsługa kart microSD - zapis 256 zdjęć lub sekwencji wideo
 • Obsługa funkcji detekcji ruchu
 • Standard sygnału wideo: PAL / NTSC
 • Obsługa funkcji interkomu
 • Paging między stacjami
 • Współpraca z modułem MD-RA3B - obsługa automatyki bramowej
 • Instalacja 4-przewodowa + obwód elektrozaczepu
 • Zasilanie 24V DC

Monitor CDV-72UM(DC) jest doskonałym wyborem dla osób, które poszukują niezawodnego i funkcjonalnego wideodomofonu. Cechuje się on również stosunkowo prostą obsługą i eleganckim wygląd, przez co sprawdza się świetnie w rozwiązaniach domowych. Monitor można bez najmniejszych problemów dopasować do wystroju praktycznie dowolnego pomieszczenia.

Uwaga!
W zestawie monitora nie ma zasilacza. Producent zaleca stosowanie modelu RF-2A.

Dotykowy ekran TFT-LCD 7"

Dobra jakość obrazu i łatwa obsługa wideodomofonu

Do budowy monitora CDV-72UM(DC) wykorzystano wysokiej klasy, dotykowy ekran TFT-LCD 7" (16:9). Wyświetla on wyraźny i kontrastowy obraz z podłączonych kamer, w maksymalnej rozdzielczości 800 x 480. Materiał wideo o takiej rozdzielczości zapewnia dużą ilość szczegółów, dzięki którym prawidłowa identyfikacja osoby dzwoniącej nie powinna sprawiać najmniejszych problemów.

Cechą charakterystyczną monitora jest również intuicyjny interfejs użytkownika. Jego połączenie z dotykowym ekranem sprawia, że codzienna obsługa systemu wideodomofonu i zmiana jego parametrów pracy są wyjątkowo proste. Z poziomu menu ekranowego użytkownik może w łatwy sposób zmieniać ustawienia:

 • Czasu i języka
 • Głośności wywołania i rozmowy
 • Wyświetlanego obrazu - jasność / kontrast / nasycenie kolorów
 • Metody zapisu obrazu - zdjęcia / sekwencje wideo
 • Sposób zapisu obrazu - automatycznie / ręcznie

Wejścia monitora

Obsługa 2 stacji bramowych COMMAX i 2 kamery CCTV

Monitor CDV-72UM(DC) posiada wbudowane 2 wejścia do których można podłączyć 2 analogowe stacje bramowe COMMAX. Przez co sprawdza się on świetnie w systemach domowych, w których konieczna jest obsługa wejścia frontowego i wejścia tylnego. Do monitora można również podłączyć 2 standardowe kamery CCTV. Dodatkowe kamery obserwujące wejścia do obiektu, pozwalają na znacznie lepszą orientację kto stoi przed wejściem. Przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkowników.

Moduł pamięci

Zapis zdjęć lub sekwencji wideo

Dużą zaletą monitora jest wbudowany moduł pamięci, umożliwiający zapis zdjęć lub sekwencji wideo. Aby moduł działał prawidłowo, konieczne jest zastosowanie karty microSD, o maksymalnej pojemności do 16 GB. W zależności od ustawionej metody zapisu, monitor zapisuje na karcie sekwencje wideo lub zdjęcia w rozdzielczości 640 x 480 (maksymalnie do 256 zdjęć).

Monitor może zapisywać obraz automatycznie lub ręcznie. Pracując w trybie automatyczny, wykonuje zdjęcie lub rejestruje sekwencje wideo po wciśnięciu przycisku wywołania. W trybie automatycznym użytkownik może również ręcznie zapisać zdjęcie lub wykonać sekwencję wideo. W trybie ręcznym, do zrobienia zdjęcia lub rejestracji materiału wideo konieczne jest wywołanie funkcji przechwytywania obrazu.

Uwaga!
W zestawie monitora nie ma karty microSD.

Detekcja ruchu

Dodatkowa funkcjonalność dla bezpieczeństwa

Cechą wyróżniająca model CDV-72UM(DC) od standardowym monitorów COMMAX jest obsługa funkcji detekcji ruchu. Funkcja ta umożliwia wykonanie zdjęcia lub zapis 30 sekundowego filmu z podłączonych paneli bramowych lub kamer CCTV, po wykryciu zmiany obrazu. Użytkownik ma możliwość regulacji czułości detekcji i może ustawić funkcję detekcji dla pojedynczej kamery CCTV lub pojedynczego panelu bramowego.

Uwaga!
Do obsługi funkcji detekcji ruchu zalecane jest stosowanie stacji bramowej DRC-40KA.

Funkcja interkomu

Możliwość pracy w dużych obiektach

Monitor jest również wyposażony w gniazdo interkomowe. Przy jego pomocy możliwa jest realizacja łączności wewnętrznej, między kilkoma monitorami w ramach jednego abonenta. Funkcja interkomu sprawia, że system wideodomofonu sprawdza się świetnie nawet w sporej wielkości obiektach, takich jak np. kilkupiętrowe domy. Model CDV-72UM(DC) współpracuje z analogowymi monitorami COMMAX lub unifonami serii DP-4VHP.

Podczas połączenia interkomowego, wciśnięcie przycisku wywołania na panelu bramowym, dołącza dzwoniącego do rozmowy (połączenie trójstronne). Prowadzący rozmowę interkomową słyszą sygnał wywołania w słuchawkach.

Współpraca z z MD-RA3B

Obsługa automatyki bramowej

Do monitora można podłączyć moduł MD-RA3B, stosowany w instalacjach niskonapięciowych. Po jego zastosowaniu, z poziomu monitora sterować dodatkowym przekaźnikiem typu NO / NC. Przykładowo centralą sterującą systemu automatyki bramowej. Dzięki czemu monitor sprawdza się świetnie w systemie wideodomofonu domu jednorodzinnego.

Parametry techniczne CDV-72UM(DC)

Typ: Analogowy
Obsługa: Głośnomówiący
Ilość obsługiwanych wejść: 2
Ekran: Dotykowy TFT-LCD 7"
Rozdzielczość ekranu: 800 x 480
Wbudowana pamięć: TAK
Kieszeń microSD: TAK
Sterowanie automatyką bram: Z modułem MD-RA3B
Funkcja interkomu: TAK
Ilość obsługiwanych kamer CCTV: 2
Regulacja głośności wywołania: TAK
Regulacja głośności rozmowy: TAK
Kolor: Biały
Wymiary: 276 x 178 x 32 mm
Zasilanie: 24V DC

Podobne produkty w kategorii: Monitory