20CD27-28/12DC - Obiektyw 2.8-12 mm, Auto Iris, korekcja IR

wróć do: Obiektywy Auto Iris

AAA

Producent

20CS27-28/12DC - Zmiennoogniskowy obiektyw z korekcją podczerwieni, dedykowany do współpracy z kamerami megapikselowymi 2 Mpx (1/2.7"). Do jego cech charakterystycznych można zaliczyć:

  • Regulowaną ogniskową w zakresie 2.8 - 12 mm (kąt widzenia 87o - 25o @ 1/2.7")
  • Optymalny poziom oświetlenia przetwornika, zapewniony przez funkcję Auto Iris DC
  • Możliwość poprawnej pracy przy sztucznym świetle IR, dzięki korekcji podczerwieni
  • Możliwość współpracy z dowolną kamerą kompaktową, dzięki mocowaniu typu CS

20CS27-28/12DC to standardowy obiektyw zmiennoogniskowy, przystosowany do współpracy z kamerami realizującymi funkcję podglądu ogólnego. Ze względu na obsługę funkcji Auto Iris DC i korekcję abberacji, można go wykorzystać do kamer pracujących w warunkach zewnętrznych.

Ogniskowa 2.8 - 12 mm

Stosunkowo szeroki kąt widzenia

Cechą charakterystyczną obiektywu jest regulowana ogniskowa w zakresie 2.7 - 12 mm. Jest to standardowa szerokość dla kamer megapikselowych, dzięki której obiektyw jest uniwersalny. Może on współpracować z dowolną kamerą kompaktową 2 Mpx (z przetwornikiem 1/2.7"), dedykowaną do realizacji funkcji podglądu ogólnego. Obiektyw o takiej szerokości może być również wykorzystany do realizacji obserwacji konkretnego, stosunkowo bliskiego kadru.

Szerokość ogniskowej i ostrość są płynnie regulowane przy pomocy pokręteł umieszczonych na obiektywie. W zależności o wybranej ogniskowej zmienia się kąt widzenia kamery, który wynosi odpowiednio:

  • 87o dla ogniskowej 2.8 mm
  • 25o dla ogniskowej 12 mm

Auto Iris DS

Optymalne oświetlenie przetwornika

Duża zaletą obiektywów Auto Iris DC jest automatyczne sterowanie przesłoną przez kamerę. W zależności od zmieniających się warunków oświetlenia, kamera zmienia otwarcie przesłony, zapewniając optymalny poziom oświetlenia przetwornika. Dzięki tej funkcjonalności jasność obrazu utrzymuje się na podobnym poziomie, co znacznie ułatwia prowadzenie monitoringu obiektu.

Ze względu na dynamicznie zmieniające się warunki oświetlenia na zewnątrz, konieczne jest stosowanie obiektywów z przesłoną Auto Iris DC. Bez tej funkcjonalności, kamera może nie być w stanie prowadzić skutecznego podglądu.

Korekcja podczerwieni

Poprawa praca przy oświetleniu światłem IR

Obiektyw 20CS27-28/12DC posiada korekcję abberacji, która minimalizuje efekt rozmycia obrazu, wywołany działaniem światła podczerwonego. Dzięki niej kamera może poprawnie pracować w warunkach nocnych, przy sztucznym oświetleniu IR. Obiektyw z korekcją podczerwieni jest niezbędnym elementem dla wszystkich kamer współpracujących z oświetlaczami IR. Bez korekcji, generowany przez kamerę obraz rozmywa się, co znacznie zmniejsza skuteczność całego systemu monitoringu.

Mocowanie CS

Współpraca z dowolną kamerą kompaktową

Obiektyw posiada również standardowe mocowanie typu CS. Dzięki niemu można go podłączyć do dowolnej kompaktowej kamery CCTV. Sięgając po obiektyw należy pamiętać o wielkości zastosowanego w kamerze przetwornika i rozdzielczości generowanego obrazu.

Parametry techniczne 20CS27-28/12DC:

Szerokość ogniskowej: 2.8 - 12 mm
Jasność: F1.4
Obsługa kamer: 2 Mpx
Kąt widzenia dla 1/2.7": 87o - 25o
Auto-Iris: TAK
Korekcja IR: TAK
Sterowanie przesłoną: Auto Iris DC
Mocowanie: CS
Waga: 0.044 kg

Gwarancja producenta:

  • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Obiektywy Auto Iris