BCS-DMQ2201IR3 - Kopułkowa kamera 4 in 1, 2Mpx, WDR, ICR

wróć do: Kamery HD-TVI

AAA
 • product/15/sp591215204146781.jpg
 • product/15/sp591215204146792.jpg
 • product/15/sp591215204146793.jpg
 • product/15/sp591215204146794.jpg
 • product/15/sp591215204146795.jpg

Producent

BCS-DMQ2201IR3 - Kopułowa kamera magapikselowa, dedykowana do pracy w warunkach zewnętrznych. Zaliczana do serii 4 in 1, może skutecznie pracować w systemach wysokiej rozdzielczości CVI / TVI / AHD lub klasycznym systemie analogowym CVBS. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.9" SONY IMX 323 - max. rozdzielczość 1920 x 1080
 • Stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm
 • Sprzętową realizację funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB)
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni Array LED (30 m)
 • Wbudowany mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR)
 • Szczelną obudowę zewnętrzną IP66
 • Uchwyt typu 3D

Kamery serii BCS-DMQ ze względu na możliwość pracy w systemie HD-CVI, HD-TVI, AHD lub CVBS są uniwersalne. Można je z powodzeniem stosować w standardowych systemach monitoringu mieszkania domu, sklep lub firmy. Model BCS-DMQ2201IR3 jest doskonałym wyborem dla osób, które poszukują dobrej jakości systemu CCTV w atrakcyjnej cenie.

Kamera 4 in 1

Praca w systemie CVI / TVI / AHC / CVBS

Kamera BCS-DMQ2201IR3 może pracować w dowolnym systemie CCTV, który do transmisji wykorzystuje kable koncentryczne. Można ją podłączyć do standardowego systemu analogowego (CVBS) lub systemu wysokiej rozdzielczości HD-CVI / HD-TVI / AHD. Transmisja wysokiej jakości obrazu po kablach koncentrycznych nie jest jedyną zaletą systemów CVI, TVI i AHD. Do ich pozostałych mocnych stron można zaliczyć:

 • Duży skuteczny zasięg transmisji, dochodzący nawet do 500 m
 • Transmisję sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Brak opóźnień transmisji, które mogą pojawiać się w systemach IP

Transmisja obrazu megapikselowego po kablach koncentrycznych sprawia, że systemy HD-CVI / HD-TVI / AHD są świetnymi następcami systemów CVBS. W przypadku wymiany klasycznego systemu analogowego, można skorzystać z istniejącej już struktury przewodów. Dzięki czemu instalacja jest znacznie szybsza i tańsza - wymiana okablowania prawie zawsze wiąże się z koniecznością prowadzenia prac remontowych.

Uwaga!
Systemy monitoringu CVI, TVI i AHD można również zbudować w oparciu o skrętkę komputerową (kable UTP). Konieczne jest wówczas zastosowanie odpowiednich konwerterów od strony kamer i rejestratora.

Przetwornik 1/2.9" SONY IMX 323

Szczegółowy obraz w rozdzielczości 2 Mpx

Do budowy kamery wykorzystano wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/2.9" SONY IMX 323 CMOS i procesor obrazu Eyenix EN773E. Dzięki nim jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx (max. 25 kl/s @ 1080p). Obraz o takiej rozdzielczości zapewnia dużą ilość szczegółów, które w zupełności wystarczają w standardowych systemach CCTV. Umożliwia on również wykonanie efektywnego zoomu cyfrowego i nie zajmuje dużo przestrzeni dyskowej.

Obiektyw 2.8 mm

Szeroki kąt widzenia

Kamera jest również wyposażona w standardowy, stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm. Dzięki niemu może ona skutecznie obserwować stosunkowo szeroki kadr, przez co sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Zamontowana w rogu stosunkowo niewielkiego pomieszczenia, powinna być w stanie skutecznie obserwować je całe. Warto również dodać, że kamery z obiektywami stałoogniskowymi cechują się zwykle lepszą jakością obrazu, w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi. Cechują się one również znacznie atrakcyjniejszą ceną.

Funkcja WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja kontrastowej sceny

Dużą zaletą kamery jest obsługa funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB) z możliwością jej konfiguracji. Dzięki niej można ona prowadzić skuteczną obserwację jasnych i ciemnych obiektów w tym samym czasie. Kamerę z funkcją WDR można np. zamontować wewnątrz pomieszczenia i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. W takiej konfiguracji osoby wchodzące do obiektu nie są zaciemnione, co znacznie ułatwia ich identyfikację.

Podstawowe parametry techniczne:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy, przy słabym oświetleniu
 • NR (DNR) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • Strefy prywatności - Programowalne strefy, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (16 stref)

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Poprawna praca w dowolnych warunkach oświetlenia

Kamera posiada wbudowany oświetlacz podczerwieni, zbudowany w oparciu o 5 diod Array LED. Dzięki niemu może ona poprawnie pracować w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie, gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i uruchomi się tryb nocny. Zasięg świecenia oświetlacza wynosi 30 m i jego skuteczny czas pracy dochodzi do 50000 godzin (prawie 6 lat).

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym oświetleniu IR.

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Kamerę umieszczono w metalowej obudowie zewnętrznej, która cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, dzięki czemu może bezawaryjnie pracować na zewnątrz. Obudowa zapewnia ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami (-30...+60 oC)

Parametry techniczne BCS-DMQ2201IR3:

Przetwornik obrazu: 1/2.9" SONY IMX323 CMOS
Procesor sygnałowy: Eyenix EN773E
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080
Prędkość: max. 25 kl/s @ 2 Mpx
Obiektyw: 2.8 mm
Zasięg oświetlacza: Do 30 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
WDR: TAK
Funkcje: Dzień/noc, NR, WDR 120 dB, AWB, AGC, BLC, HLC, Strefy prywatności
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
WDR 120 dB: TAK
Zasilanie: 12V DC
Pobór prądu: max. 0.42 A
Pobór mocy: max. 5 W
Temperatura pracy: -20...+60 oC
Wymiary[śred/wys]: 94 x 80 mm
Waga: 0.5 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-TVI