BCS-DMIP2401IR-M-IV - Kopułkowa kamera IP 4Mpx, MOTOZOOM, WDR 120dB

wróć do: BCS

AAA
 • product/15/sp581815228383461.jpg
 • product/15/sp581815228383462.jpg
 • product/15/sp581815228383473.jpg
 • product/15/sp581815228383474.jpg
 • product/15/sp581815228383475.jpg

Producent

BCS-DMIP2401IR-M-IV - Megapikselowa kamera kopułowa, przystosowana do pracy w systemie monitoringu IP BCS. Zaliczana do serii "IV", cechuje się wysoką jakością wykonania, która gwarantuje niezawodność, stabilne parametry pracy ciągłej i wysoką funkcjonalność. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/3" PS CMOS: max. rozdzielczość 2688 x 1520
 • Obiektyw MOTOZOOM 2.7 - 13.5 mm: kąt widzenia 104o - 28o
 • Wbudowany WEB Server i interfejs sieciowy fast ethernet
 • Obsługa funkcji P2P i wsparcie sieciowych standardów PoE 802.3af i ONVIF
 • Sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB
 • Wbudowany oświetlacz (50 m) i mechaniczny filtr podczerwieni
 • Wbudowane gniazdo na kartę microSD (max. 128 GB)
 • Kompresja H.265 / H.264 i podwójny strumień kodowania
 • Szczelna obudowa zewnętrzna IP66

Kamera BCS-DMIP2401IR-M-IV jest doskonałym wyborem do budowy systemu IP, któremu stawia się wysokie wymagania co do jakości generowanego obrazu. Sprawdza się ona świetnie w systemach stosowanych w domach, sklepach, magazynach, obiektach przemysłowych i nie tylko.

Przetwornik 1/3" PS CMOS

Max. rozdzielczość generowanego obrazu: 4 Mpx

Kamerę zbudowano w oparciu o dobrej jakości przetwornik obrazu 1/3" progressive scan CMOS. Umożliwia on wygenerowanie płynnego, wysokiej jakości materiału wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2688 x 1520 (max. 20 kl/s @ 4 Mpx). Obraz o takiej rozdzielczości umożliwia prawidłowe uchwycenie nawet bardzo drobnych detali obserwowanego planu. Dzięki czemu kamera sprawdza się świetnie w systemach, w których wysoka szczegółowość jest obowiązkowa. Dodatkową zaletą obrazu w rozdzielczości 4 Mpx jest możliwość wykonania efektywnego zbliżenia cyfrowego.

Obiektyw MOTOZOOM 2.7 - 13.5 mm

Łatwa regulacja zoomu i kąta widzenia

Kamera jest również wyposażona w regulowany obiektyw typu MOTOZOOM, o szerokości ogniskowej 2.7 - 13.5 mm (F1.4). Umożliwia on swobodną regulację kąta obserwacji (104o - 28o) i wykonanie niedużego zoomu optycznego, dzięki którym kamera jest uniwersalna. Przykładowo można ją wykorzystać do realizacji podglądu ogólnego lub obserwacji konkretnego, jednak stosunkowo bliskiego kadru.

Cechą charakterystyczną obiektywu typu MOTOZOOM jest wbudowany silniczek elektryczny. Umożliwia on zdalną regulację zarówno szerokości ogniskowej, jak i ostrości kamery. Właściwość ta wyklucza to konieczność wspinania się do kamery aby konfigurować parametry obiektywu. Co za tym idzie, proces montażu kamery jest łatwiejszy i może być szybszy.

Interfejs sieciowy

Możliwość zdalnej obsługi kamery

Kamera posiada wbudowany interfejs sieciowy fast ethernet i WEB Server, dzięki którym można nawiązać z nią zdalne połączenie. Pracujący zdalnie użytkownik może np. prowadzić podgląd obrazu z kamery "na żywo" lub odtwarzać nagrania zapisane na karcie microSD. Może również zmieniać pojedyncze parametry pracy kamery lub całkowicie ją rekonfigurować (jeżeli posiada uprawnienia administratora systemu i łączy się w odpowiedni sposób). Zdalne połączenie z kamerą może zostać zestawione przy pomocy:

 • Przeglądarki internetowej, z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie konfigurować parametry pracy
 • Dedykowanego oprogramowania na komputer BCS Manager, służącego do budowy zaawansowanego centrum zarządzania systemem monitoringu. Z jego poziomu możliwa jest np. obsługa do 1000 połączeń, podgląda na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie), synchroniczne odtwarzanie nagrań lub tworzenie schematów alarmowych
 • Aplikacji na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android lub iOS. Z poziomu aplikacji mobilnych użytkownik ma dostęp do podstawowej funkcjonalności

Dodatkową zaletą kamery jest wsparcie sieciowego standardu ONVIF. Dzięki niemu może ona skutecznie współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają ten standard.

Funkcja P2P

Łatwy zdalny podgląd z poziomu urządzeń mobilnych

Kamera obsługuje również funkcję P2P, która wyklucza konieczność stosowania zewnętrznego adresu IP. Wystarczy, że użytkownik zeskanuje kod QR aby uzyskać zdalny podgląd z poziomu telefonu lub tabletu. Jest to wyjątkowo wygodny sposób na zestawianie zdalnego połączenia, który nie wymaga praktycznie żadnej konfiguracji.

PoE 802.3af

Alternatywny sposób zasilania

Dodatkową zaletą kamery jest wsparcie technologii Power over Ethernet, która umożliwia transmisję energii elektrycznej po kablu UTP. Dzięki niej zasilanie kamery można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE - przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Do największych zalet technologii Power over Ethernet można zaliczyć:

 • Zwiększa elastyczność instalacji i umożliwia montaż kamer w miejscach, do których nie da się doprowadzić standardowych zasilaczy
 • Zmniejsza liczbę przewodów niezbędnych do prawidłowej instalacji, co może przyspieszyć montaż i zmniejszyć jego koszty
 • Nie wymaga żadnej konfiguracji - po podłączeniu kamery do switcha PoE, ten automatycznie ją zasili

Funkcja WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja kontrastowej sceny

Kolejną zaletą kamery BCS-DMIP2401IR-M-IV jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB). Zapewnia ona dużą rozpiętość tonalną obserwowanej sceny, która umożliwia jednoczesną obserwację jasnych i ciemnych obiektów. Dzięki niej kamera może prowadzić skuteczną obserwację obiektów umieszczonych na bardzo jasnym tle. Funkcja WDR okazuje się szczególnie użyteczna podczas słonecznych dni. Przykładowo umożliwia montaż kamery wewnątrz budynku i zwrócenie jej w stronę przeszklonego wejścia. W takiej konfiguracji twarze osób wchodzących do budynku nie są zaciemnione, co znacznie ułatwia ich identyfikację.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR (3DNR) - Redukcja szumów poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • ROI - Poprawia jakości wskazanego przez użytkownika fragmentu obrazu. Dzięki niej możliwa jest realizacja "ekonomicznego" sposobu nagrywania
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (4 strefy)

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera jest również wyposażona w mocny oświetlacz podczerwieni, którego skuteczny zasięg wynosi 50 m. Dzięki niemu może ona prowadzić poprawną obserwację w nocy, w warunkach bardzo słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i uruchamia się tryb nocny.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne kolory. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się jej parametry czułości i może ona pracować przy sztucznym świetle z oświetlacza IR.

Gniazdo na kartę microSD

Lokalna archiwizacja nagrań

Kamera posiada wbudowane gniazdo na kartę pamięci microSD, o maksymalnej pojemności 128 GB. Karta służy jako zapasowe miejsce pamięci, które można wykorzystać do tworzenia lokalnych kopii nagrań. Dodatkowo kamera z zastosowaną kartą może pracować w pełni autonomiczne, tworząc miniaturowy system monitoringu. W takim systemie wszystkie nagrania są zapisywane na karcie i jest on obsługiwany z poziomy przeglądarki internetowej.

Uwaga!
Należy pamiętać, że karty microSD maja ograniczoną liczbę zapisów. Przy nagrywaniu ciągłym, nawet najwyższej jakości karta przestanie działać po stosunkowo krótkim okresie.

Kompresja H.265

Archiwizacja nagrań z dłuższego okresu i skuteczny zdalny podgląd

Kamera korzysta z zaawansowanej kompresji obrazu H.265, która wykorzystuje ona udoskonalony algorytm H.264. Nowa wersja umożliwia prawie dwukrotnie mocniejszą kompresję danych, przy praktycznie niezmienionej jakości materiału wideo. Dzięki czemu możliwa jest archiwizacja nagrań z dłuższego okresu i zmniejszają się wymagania dotyczące przepustowości łącza internetowego.

Uwaga!
Kamerę można przełączyć na kompresję H.264 i podłączyć do rejestratora, który nie obsługuje kompresji H.265.

Kamera obsługuje również 2 niezależnie strumienie wideo, które mogą być swobodnie konfigurowane przez użytkownika. Dzięki nim możliwe jest jednoczesne ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o znacznie niższych parametrach do zdalnego podglądu. Prędkość transmisji dla poszczególnych strumieni:

 • Główny - 1 ~ 20 kl/s @ 4 Mpx, 1 ~ 25 kl/s @ 3Mpx / 1080p / SXGA / 1.3 Mpx / 720p
 • Drugi - 1 ~ 25 kl/s @ D1 / VGA / CIF

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Kamerę umieszczono w metalowej obudowie kopułowej, która cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona praktycznie całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym bezawaryjną prace w warunkach zewnętrznych. Obudowa gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń
 • Silnymi opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami (-30...+60 oC)

Parametry techniczne BCS-DMIP2401IR-M-IV:

Przetwornik obrazu: 1/3" PS CMOS
Max. rozdzielczość: 2688 x 1520 (4 Mpx)
Prędkość: max. 20 kl/s @ 4 Mpx
Obiektyw: MOTOZOOM, 2.7 - 13.5 mm
Kąt widzenia: 104o - 28o
Zasięg oświetlacza: Do 50 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
WDR: TAK
Kompresja obrazu: H.265 / H.264
Funkcje: Dzień/noc, NR, WDR 120dB, AWB, AGC, BLC, HLC, ROI, Strefy prywatności
Interfejs Ethernet: 10 / 100 Base-T
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 128 GB
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -30...+60 oC
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af
Pobór prądu: max. 0.94 A
Pobór mocy: max. 11.26 W
Wymiary[śred/wys]: 122 x 104.9 mm
Waga: 0.6 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: BCS