BCS-05506MIR - Szklany, zmiennoogniskowy obiektyw, DC Auto Iris, Ogniskowa 5-50mm

wróć do: Obiektywy megapikselowe

AAA
  • product/15/sp571015131722231.jpg

Producent

BCS-05506MIR - Szklany obiektyw wysokiej klasy, dedykowany do współpracy z kamerami megapikselowaymi o maksymalnej rozdzielczości 6 Mpx. Do jego cech charakterystycznych zalicza się:

  • Regulowana ogniskowa 5-50 mm
  • Korekcja IR
  • Obsługa funkcji Auto Iris DC
  • Wielkość przysłony F1.6
  • Uniwersalne mocowanie typu CS
  • Funkcjonalne wymiary

Ogniskowa 5 - 50 mm

Duży zoom optyczny Obiektyw BCS-05506MIR wyposażony został w regulowaną soczewkę, której szerokość ogniskowej może być swobodnie zmieniana w zakresie 5 - 50 mm. Umożliwia on wykonanie dużego zbliżenia, dzięki któremu kamera może skutecznie obserwować odległy kadr. Kąt widzenia kamery zależy od wybranej szerokości ogniskowej:

  • Dla przetwornika 1/2.7" (poziomo * pionowo): max oddalenie 49.6° x 36.9° max przybliżenie 7° x 5.2°
  • Dla przetwornika 1/2.9" (poziomo * pionowo): max oddalenie 47° x 33.2° max przybliżenie 6.6° x 4.7°

Auto Iris DC

Optymalny poziom oświetlenia przetwornika

Rozchylenie przesłony obiektywu Auto Iris DC jest automatycznie sterowane przez kamerę, na podstawie pomiaru natężenia oświetlenia. Co umożliwia utrzymanie optymalnego poziomu oświetlenia przetwornika praktycznie w każdych warunkach. Funkcja ta utrzymuje jasności obrazu podobnym poziomie, co ułatwia późniejsze przeglądanie nagrań. Obiektyw z funkcją Auto Iris DC jest niezbędnym elementem kamery pracującej w warunkach zewnętrznych - w których oświetlenie może się diametralnie zmienić w bardzo krótkim czasie.

Korekcja IR

Skuteczna praca przy oświetleniu światłem podczerwonym

Korekcja podczerwieni (korekcja abberacji) minimalizuje efekt rozmycia, wywołany wpływem światła z zakresu podczerwieni. Dzięki niej, kamera pracująca przy sztucznym oświetleniu IR, zachowuje wysoką szczegółowość generowanego obrazu. A co za tym idzie, może skutecznie pracować w warunkach nocnych. Obiektyw z korekcją podczerwieni jest niezbędnym elementem kamery, która współpracuje z oświetlaczem IR. Bez niego generowany obraz mocno się rozmywa, co znacznie zmniejsza skuteczność całego systemu monitoringu.

Mocowanie CS

Współpraca z dowolną kamerą kompaktową

Obiektyw BCS-05506MIR posiada standardowe mocowanie typu CS. Dzięki czemu można go podłączyć do praktycznie dowolnej kamery kompaktowej. Należy jednak pamiętać o rodzaju przetwornika zastosowanego w kamerze i rozdzielczości generowanego obrazu.

Parametry techniczne:

Szerokość ogniskowej: 5-50 [mm]
Obsługa kamer: Megapikselowych do 6Mpx
Auto-Iris: Tak
Korekcja IR: Tak
Mocowanie: Uniwersalne CS
Wymiary: 44 x 85.7 [mm] (maksymalnie)
Waga: 200g

Podobne produkty w kategorii: Obiektywy megapikselowe