BCS-UPS/IP8Gb/E-S/RACK5U - Zasilacz buforowy 8x PoE, 2x UPLINK, 72W

wróć do: Zasilacze PoE

AAA
  • product/15/sp568415121395971.jpg

Producent

BCS-UPS/IP8Gb/E-S/RACK5U - Zestaw zasilacza buforowego w obudowie RACK, dedykowany do pracy w systemie monitoringu IP. Przy jego pomocy możliwa jest wygodna realizacja zasilania maksymalnie 8 kamer IP PoE w standardzie 802.3af. Dzięki czemu sprawdza się on świetnie w niedużych systemach monitoring IP. Można go polecać do systemów stosowanych w miejscach takich jak domy, sklepy, pomieszczenia biurowe, itp.

Do elementów wyróżniających zestawu zasilania BCS-UPS/IP8Gb/E-S/RACK5U można zaliczyć:

  • Wbudowany wysokiej jakości switch PoE - 8x PASSIVE 10 / 100 Mbs + 2x UPLINK 1000 Mb/s
  • Wbudowany zasilacz buforowy 72 W, o sprawności przekraczającej 90%
  • Wbudowany moduł do buforowego zasilania rejestratorów 12V DC +/- 5%
  • Miejsce na 2 akumulatory 12V / 18Ah
  • Wewnętrzna obudowa RACK5U, przeznaczona do montażu w szafie standardu RACK 19"-Liczne zabezpieczenia elektroniczne do ochrony podłączonych kamer

Switch PoE

Transmisja danych i zasilanie kamer po tym samym kablu

Do budowy zasilacza BCS-UPS/IP8Gb/E-S/RACK5U wykorzystano wysokiej jakości, niazarządzalny switch PoE. Dzięki niemu, transmisja danych i zasilanie kamer może zostać zrealizowane po tym samym przewodzie UTP. Zastosowany switch posiada:

  • 8 portów PASSIVE PoE fast ethernet. Służą one do podłączania standardowych kamer IP PoE 802.3af
  • 2 portów UPLINK gigabi ethernet. Służą one do podłączenia urządzeń zewnętrznych takich jak np. kolejny switch, router lub rejestrator NVR
  • Liczne zabezpieczenia elektroniczne, które chronią podłączone kamery i inne urządzenia

Technologia PoE niesie ze sobą wiele zalet. Zdecydowanie największą z nich jest poprawa elastyczności lokowania punktów dostępowych, które nie muszą znajdować się w pobliżu źródła zasilania. Technologia PoE dodatkowo zmniejsza ilość przewodów niezbędnych do prawidłowego montażu kamer, co może przyspieszyć i ułatwić montaż systemu. Power over Ethert nie wymaga również żadnej dodatkowej konfiguracji - po podłączeniu kamery do switcha, ten automatycznie ją zasili.

Zasilacz buforowy 72 W

Skuteczne zasilanie kamer i podtrzymanie pracy po awarii sieci elektrycznej

Do budowy zestawu wykorzystano również wydajny zasilacz buforowy 72 W. Taka moc w zupełności wystarcza do realizacji stabilnego zasilania 8 kamer IP PoE 802.3af. Zasilacz może również współpracować z akumulatorem awaryjnym, który podtrzymuje pracę kamer w przypadku awarii sieci 230V AC. Zasilacz przełącza się automatycznie w tryb akumulatorowy, a gdy awaria ustanie, wraca do normalnego trybu pracy i rozpoczyna proces ładowania akumulatora.

Uwaga!
We wnętrzu obudowy znajduje się miejsce na 2 standardowe akumulatory 12V / 18Ah. Do poprawnej pracy zasilacza konieczne jest zastosowanie 1 akumulatora.

Sprawność > 90%

Stabilne parametry pracy ciągłej

Dużą zaletą zastosowanego zasilacza jest jego wysoka sprawność, przekraczająca 90%. Podczas pracy jedynie niewielka część energii jest wydzielana pod postacią ciepła. Dzięki czemu nie nagrzewa się on do wysokich temperatur, co umożliwia mu zachowanie stabilnych parametrów pracy ciągłej.

Obudowa RACK5U

Montaż w szafie standardu RACK 19"

Zestaw zasilacza umieszczono w obudowie BCS-RACK5U, przystosowanej do montażu w szafie RACK. Przez co sprawdza się on świetnie w profesjonalnych, zintegrowanych systemach CCTV - systemach w których wszystkie kluczowe elementy są montowane w jednej szafie. Takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie wysokiego standardu instalacji i jednocześnie ułatwia późniejsze zarządzanie systemem i wprowadzanie zmian.

Parametry techniczne BCS-UPS/IP8Gb/E-S/RACK5U:

Napięcie zasilania: 230 V AC
Moc zasilacza (max): 72 W
Ilość wyjść: 8x PASSIVE POE, 2x UPLINK
Dedykowany akumulator: 2x 12V / 18Ah
Sprawność: > 90%
Wymiary: 440 x 220 x 180 mm

Gwarancja producenta:

  • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Zasilacze PoE