FGD-212 - Ściemniacz 250 W - Dimmer 2

wróć do: Urządzenia wykonawcze

AAA
 • product/15/sp567615186093541.jpg
 • product/15/sp567615186093542.jpg
 • product/15/sp567615186093553.jpg
 • product/15/sp567615186093554.jpg

Producent

FGD-212 ZW5 - Bezprzewodowy moduł ściemniacza Dimmer 2 do różnego typu oświetlenia. Dzięki unikalnemu, specjalnie zaprojektowanemu algorytmowi, ściemniacz Dimmer 2 rozpoznaje typ podłączonego źródła światła i automatycznie kalibruje się wybierając odpowiednie dla danego źródła wartości parametrów ustawień. Wszystko to ma zapewnić najbardziej optymalne sterowanie światła w domu. Najważniejszymi atrybutami Dimmera 2 są:

 • Maksymalna obciążalność 250 W
 • Zastosowanie w instalacji 3 lub 2-przewodowej
 • Funkcja pomiaru mocy czynnej pobieranej przez obciążenie
 • Łagodne załączanie oświetlenia
 • Współpraca z przyciskami monostabilnymi oraz bistabilnymi
 • Montaż w puszcze elektrycznej
 • Kompatybilność z dowolnym kontrolerem Z-Wave lub Z-Wave+

Płynna praca

Uniwersalność zastosowań w instalacjach

Moduł pracuje bezgłośnie, umożliwia płynne rozjaśnianie i ściemnienie różnych źródeł światła. Dużą zaletą jest możliwość użycia modułu w instalacji 3-przewodowej oraz instalacji bez przewodu neutralnego. Funkcja "miękkiego startu" sprawia, że światło rozjaśnia się płynnie, stwarzając przy tym niesamowity efekt, a jednoczeście dbając o włókna żarowe. Elementem wykonawczym urządzenia jest triak. Układ automatycznie rozpoznaje typ podłączonego obciążenia i dba o dobrą kondycję własną i podłączonego urządzenia. Wbudowane mechanizmy zabezpieczają moduł przed zwarciem i przeciążeniem. Opcjonalnie można podłączyć układ Bypass FGB-002, który umożliwi pracę z obciążeniem o bardzo małej mocy, np. z żarówkami LED lub świetlówkami kompaktowymi. Moduł ściemniacza mieści się w puszcze elektro-instalacyjnej 50 mm.

wymiaty dimmer 2

Technologia Z-Wave

Synchronizacja urządzeń

Moduły działające w technologii Z-Wave, dzięki Panelowi Energii w Home Center, oferują rozszerzone możliwości analizy. Technologia ta umożliwia również bezprzewodową obsługę dużej liczby urządzeń i cechuje się dużym skytecznym zasięgiem transmisji. Każdy moduł systemu Z-Wave po odebraniu sygnału może go retransmitować dalej, co umożliwia osiągnięcie zadowalającego zasięgu komunikacji bezprzewodowej.

Zdalna kontrola

Dostęp z poziomu smartfona

Sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem oraz inne sytuacje awaryjne mogą być monitorowanie i kontrolowane ręcznie za pomocą Apple Home Kit. Moduły mogą np. odciąć prąd po wykryciu zalania lub pożaru. Najważniejszym atutem aplikacji mobilnej jest możliwość sterowania z dowonlego miejsca w którym znajduje się użytkownik. Dodatkowo nie trzeba się przejmować tym, że żelazko czy światło nie zostało wyłączone - wystarczy skorzystać z aplikacji mobilnej.

dimmer

Ściemniacz FGD-212 to moduł bezprzewodowy przeznaczony do inteligentnego sterowania oświetleniem dowolnego typu. Układ automatycznie rozpoznaje typ podłączonego obciążenia i dba o dobrą kondycję własną i podłączonego urządzenia. Wbudowane mechanizmy zabezpieczają moduł FGD211 przed zwarciem i przeciążeniem.

Moduł pracuje bezgłośnie, umożliwia płynne rozjaśnianie i ściemnienie różnych źródeł światła. Dużą zaletą jest możliwość użycia modułu w instalacji bez przewodu neutralnego. Funkcja "miękkiego startu" sprawia, że światło rozjaśnia się płynnie, stwarzając przy tym niesamowity efekt. Elementem wykonawczym jest triak.

Należy mieć na uwadze, że w przypadku konwencjonalnych świetlówek czy lamp z tzw. "starterem", nie ma możliwości ściemniania i rozjaśniania. W tym przypadku możliwe będzie tylko załączenie/wyłączenie takiej lampy.

Opcjonalnie można podłączyć układ Bypass FGB-002, który umożliwi pracę z obciążeniem o bardzo małej mocy, np. z żarówkami LED lub świetlówkami kompaktowymi. Moduł ściemniacza mieści się w puszcze elektro-instalacyjnej 50 mm.

Technologia bezprzewodowa Z-Wave, która została użyta w systemie Fibaro, pozwala na bezprzewodową obsługę do 230 urządzeń. Każdy moduł odbiera sygnały swoich "sąsiadów" i retransmituje je dalej. To rozwiązanie pozwoliło na osiągnięcie bardzo zadowalającego zasięgu poszczególnych elementów systemu.

Centrum systemu Fibaro stanowi moduł nazwany Home Center 2. Jest to dedykowane urządzenie wyposażone w niezbędne układy odbierające i przetwarzające dane. Dodatkowo udostępnia bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs obsługi systemu (na www).

Praca jako ściemniacz z:

 • konwencjonalnymi żarówkami
 • lampami halogenowymi 230V i 12V
 • oświetleniem LED ściemnianlym

Praca jako łącznik z:

 • Żarówkami LED
 • Świetlówkami
 • Lampami jarzeniowymi ze statecznikami

Parametry techniczne:

Typ urządzenia: Ściemniacz
Technologia Z-Wave: TAK
Ilość wyjść: 1
Typ wyjść: Triak
Maksymalna moc: 250W
Zasilanie: 230V
Temperatura pracy: 0...+35 °C
Wymiary: 42.5 x 38.25 x 20.3 [mm]
Gwarancja producenta: 12/24 miesiące

Pliki do pobrania dla FGD-212 - Ściemniacz 250 W - Dimmer 2

fgd-212-instrukcja.pdf
fgd-212-instrukcja.pdf
fgd-212-karta.pdf

Podobne produkty w kategorii: Urządzenia wykonawcze