FGMS-001 - Czujka ruchu - Motion Sensor

wróć do: Czujniki

AAA
 • product/15/sp566115120408711.jpg

Producent

Multi sensor, łączący w sobie funkcjonalność czujki ruchu, czujki temperatury i czujki natężenia oświetlenia:

 • Zasięg detektora ruchu do 7 m
 • Możliwość pomiaru temperatury w zakresie od -20 do 100 oC
 • Pomiar natężenia oświetlenia w zakresie od 0 do 32,000 lux

FGMS-001 jest doskonałym wyborem dla wszystkich użytkowników, którzy chcą rozszerzyć możliwości systemu inteligentnego domu. Dodanie go do twojego systemu Fibaro, umożliwi Ci realizację niezliczonych nowych scenariuszy, które nie były do tej pory dostępne.

Przykładowo, podczas przyjęcia w twoim domu jest tłoczno i robi się gorąco - Nie ma problemu, czujnik na podstawie pomiaru temperatury i rejestracji wzmożonej aktywności zwiększy intensywność systemu wentylacji. Innym dobrym przykładem jest zapomnienie uzbrojenia alarmu wywołane pośpiechem. System wykrywa, że nikogo nie ma w domu i wyśle na twoje urządzenie mobilne stosowną informację z pytaniem czy uzbroić system alarmowy. Możliwości są tak naprawdę nieograniczone, musimy je sobie tyko wyobrazić.

Fibaro

Bezpieczeństwo i wygoda w twoim domu

System Fibaro został stworzony po to, aby zapewnić Ci jak największy komfort i bezpieczeństwo w twoim własnym domu. Jego cechami charakterystycznymi są:

 • Proste sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych
 • Ogromna funkcjonalność, którą możesz dopasować do swoich indywidualnych potrzeb
 • Możliwość tworzenia zaawansowanych scenariuszy, które będą sterować twoim domem automatycznie

W skrócie można powiedzieć, że system Fibaro umożliwi Ci stworzenie inteligentnego domu, na miarę XXI wieku.

Technologia Z-Wave

Duży zasięg transmisji bezprzewodowej

Elementy pracujące w systemie Fibaro, komunikują się bezprzewodowo, przy pomocy technologii Z-Wave (868 MHz). Od klasycznej komunikacji bezprzewodowej, Z-Wave wyróżnia organizacja w tzw. sieci kratowej (mesh) - Każdy element systemu może retransmitować sygnał z innych urządzeń. Dzięki czemu, skuteczny zasięg transmisji jest nawet do 4x większy, w porównaniu ze standardowymi systemami bezprzewodowymi. Maksymalny zasięg transmisji pomiędzy poszczególnymi urządzeniami pracującymi w jednym systemie wynosi:

 • Do 50 m w terenie otwartym
 • Do 30 m w budynkach

Dodatkową zaletą komunikacji bezprzewodowej jest brak konieczności prowadzenia przewodów połączeniowych. System Fibaro możemy zastosować w wykończonym domu.

Pasywny PIR

Skuteczna i niezawodna detekcja ruchu

Najważniejszym elementem sensora FGMS-001 jest czujka ruchu, zrealizowana przy pomocy pasywnego elementu PIR. Cechuje się ona dobrą czułością , wysoką skutecznością detekcji i dobrą odpornością na wystąpienie fałszywych alarmów. Skuteczny zasięg czujki wynosi około 7 m.

Wbudowany akcelerometr

Zabezpieczenie antysabotażowe

Na wyposażeniu sensora znajduje się akcelerometr, umożliwiający wykrywanie drgań. Dzięki niemu możliwa jest realizacja funkcji antysabotażowej - Każda próba przestawienia lub zmiany pola widzenia wywoła alarm i wyśle stosowną wiadomość na twoje urządzenie mobilne.

Niewielkie wymiary i zasilanie bateryjne

Zmieniaj położenie sensora kiedy tego potrzebujesz

Jednymi z największych zalet modelu FGMS-001 są zasilanie bateryjne i miniaturowe wymiary. To właśnie dzięki nim czujka jest mobilna i możemy zmienić jej położenie kiedy tylko chcemy. Dodatkowo posiada ona uchwyt, umożliwiający ustawienie jej na dowolnej płaskiej powierzchni lub przymocowanie do ściany.

Wskaźnik LED

Informacja o stanie czujki

Na wyposażeniu modelu znajduje się wskaźnik LED, który w czasie rzeczywistym informuje nas o:

 • Temperaturze panującej w pomieszczeniu
 • Trybie pracy
 • Alarmie

Przykładowe scenariusze:

 • Umila poranne przebudzenie - Czujka wykryje, że rozpocząłeś kolejny dzień i uruchomi odpowiednią scenę poranku. Przykładowo otworzy rolety, wywietrzy twój pokój, dostosuje temperaturę i wszystko inne co wcześniej zaprogramowałeś.
 • Współpracuje z systemem CCTV - Czujnik po wykryciu ruchu załącza oświetlenie, dzięki czemu kamera zarejestruje wyraźny obraz.

Parametry techniczne FGMS-001:

Typ urządzenia: Czujka ruchu
Technologia Z-Wave: TAK
Kolor: Biały
Zasilanie: Bateryjne
Bateria: CRA123A, 3.6 V
Temperatura pracy: 0...+40 oC
Wymiary[śred]: 44 mm
Gwarancja: 12/24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Czujniki