DS-2CD2T25FWD-I5 - Tubowa kamera IP 2Mpx, WDR, VCA, H.265+, Dark Fighter

wróć do: HIKVISION

AAA
 • product/14/sp550915197437531.jpg
 • product/14/sp550915197437542.jpg
 • product/14/sp550915197437543.jpg
 • product/14/sp550915197437554.jpg
 • product/14/sp550915197437555.jpg

Producent

DS-2CD2T25FWD-I5 - Zewnętrzna kamera tubowa, pracująca w systemie monitoringu IP HIKVISION. Zaliczana do serii Easy IP 3.0 cechuje się wysoką jakością wykonania, niezawodnością i stabilnymi parametrami pracy ciągłej. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.8" PS CMOS - max. rozdzielczość 1920 x 1080
 • Stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm - kąt widzenia 108o w poziomie
 • Wysoką czułość, umożliwiającą generowanie kolorowego obrazu w warunkach słabego oświetlenia (Dark Fighter)
 • Super PoE 802.3af o skutecznym zasięgu do 300 m
 • Sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB
 • Obsługa funkcji VCA (inteligentna analiza obrazu)
 • Oświetlacz podczerwieni EXIR o zasięgu do 50 m
 • Wbudowany mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR)
 • Kieszeń na kartę micro SD / SDHC / SDXC (do 128 GB)
 • Kompresja obrazu H.265+ (do 67% efektywniejsza od H.265)
 • Potrójny strumień kodowania
 • Szczelna obudowa zewnętrzna IP67

Kamera DS-2CD2T25FWD-I5 sprawdza się świetnie w standardowych systemach CCTV IP. Można ją z powodzeniem stosować w rozwiązaniach monitoringu stosowanych w domach, sklepach, pomieszczeniach biurowych, obiektach przemysłowych i nie tylko. Dodatkową zaletą kamery jest bardzo atrakcyjna cena, w stosunku do jej możliwości i wykorzystanych technologii.

Przetwornik 1/2.8" PS CMOS

Szczegółowy obraz w rozdzielczości 1920 x 1080

Do budowy kamery wykorzystano dobrej jakości przetwornik obrazu 1/2.8" progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy obraz w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx (1920 x 1080). Obraz o takiej szczegółowości w zupełności wystarcza w większości standardowych systemów CCTV. Dodatkowo nie wymaga dużej przepustowości łącza internetowego i nie zajmuje dużo przestrzeni dyskowej.

Wysoka jakość obrazu to nie jedyna zaleta zastosowanego przetwornika. Przetworniki zrealizowane w technologii CMOS cechują się również:

 • Łatwym dostosowaniem ostrości do obserwowanego planu
 • Niskim poborem mocy
 • Szybkim działaniem

Dark fighter

Kolorowy obraz w warunkach słabego oświetlenia

Kamera DS-2CD2T25FWD-I5 należy do serii Dark Fighter, przystosowanej do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych. Kamera cechuje się wysoką czułością, dzięki czemu sprawdza się świetnie w miejscach o trudnych warunkach oświetleniowych. Jest ona w stanie wygenerować kolorowy obraz przy oświetleniu wynoszącym zaledwie 0.005 lux.

Obiektyw 2.8 mm

Szeroki kąt widzenia

Do budowy kamery wykorzystano również standardowy, stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm. Zapewnia on szeroki kąt widzenia, wynoszący około 108o w poziomie. Dzięki niemu kamera jest uniwersalna i sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Dodatkową zaletą kamer ze stałoogniskowymi obiektywami jest ogólnie lepsza jakość obrazu, w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi

Interfejs sieciowy

Możliwość nawiązania zdalnego połączenia i zdalnej obsługi kamery

Kamera posiada wbudowany standardowy interfejs sieciowy fast ethertnet (10 / 100 M), służący do realizacji połączenia z systemem IP. Dzięki niemu możliwe jest również nawiązanie zdalnego połączenia z kamerą i jej zdalna obsługa. Pracujący zdalnie użytkownik może np. podglądać obraz z kamery "na żywo" lub odtwarzać nagrania z karty SD. Jeżeli użytkownik posiada uprawnienia administratora, może również konfigurować parametry pracy kamery. Zdalne połączenie może zostać zestawione z poziomu:

 • Przeglądarki internetowej, z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie zmieniać parametry pracy
 • Oprogramowania na komputer IVMS-4200 (klient CMS). Program służy do budowy zaawansowanego stanowiska obsługi monitoringu HIKVISION. Z jego poziomu dostępne są wszystkie funkcje podłączonych kamer i możliwa jest ich pełna konfiguracja
 • Aplikacja na urządzenia mobilne IVMS-4500. Z jej poziomu dostępne są podstawowe funkcje

Kamera wspiera również sieciowy standard ONVIF profile S i profile G. Dzięki niemu może ona współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają standard ONVIF.

Super PoE

Transmisja danych i zasilanie po tym samym kablu UTP

Kamera DS-2CD2T25FWD-I5 wspiera technologie Power over Ethernet (PoE 802.3af), która umożliwia transmisję energii elektrycznej po skrętce. Dzięki niej zasilanie kamery można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE - przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR. Technologia PoE zmniejsza ilość przewodów niezbędnych do prawidłowej instalacji kamery, co przyspiesza i ułatwia jej montaż. Dodatkowo nie wymaga żadnej wcześniejszej konfiguracji. Kamerę wystarczy podłączyć do switcha PoE, a ten automatycznie zrealizuje jej zasilanie.

Dodatkową zaleta kamer serii Easy IP 3.0 jest wydłużenie skutecznego zasięgu. Technologia super PoE umożliwia transmisję danych i zasilania na odległość 300 metrów, po tych samych kablach.

WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja kontrastowej sceny

Dużą zaletą kamery jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB. Zapewnia ona dużą rozpiętość tonalną, umożliwiając obserwację planu na którym znajdują się jednocześnie jasne i ciemne obiekty. Przykładowo umożliwia skuteczną obserwację obiektów umieszczonych na jasnym tle lub obiektów znajdujących się w cieniu, gdy reszta planu jest dobrze oświetlona.

Dzięki funkcji WDR, kamerę można np. zamontować wewnątrz budynku i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. Nawet podczas bardzo słonecznych dni, generowany obraz powinien umożliwiać bezproblemową identyfikację osób wchodzących do budynku.

Funkcje VCA

Inteligentna analiza obrazu

Kolejną zaletą kamery DS-2CD2T25FWD-I5 jest obsługa funkcji inteligentnej analizy obrazu. Umożliwiają one tworzenie zaawansowanych scenariuszy nagrywania, które zwiększają możliwości nadzoru monitoringu - dzięki nim system CCTV można precyzyjniej dostosować do specyfiki obiektu i wymagań klienta. Obsługiwane funkcje inteligentnej analizy obrazu:

 • Przekroczenie wirtualnej, definiowanej przez użytkownika linii
 • Detekcja intruza w definiowanej przez użytkownika strefie
 • Pozostawienie lub zaginięcie obiektu w zdefiniowanej strefie
 • Detekcja twarzy

Przykładowym zastosowaniem funkcji inteligentnej analizy obrazu może być np. zwiększenie ilości klatek, gdy ktoś wtargnie do zastrzeżonej strefy. Oszczędzane jest w ten sposób miejsce na dyskach twardych, a nagrania z czasu obecności intruza są najwyższej jakości.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR (3D) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia. Umożliwia również osiągnięcie wyższego stopnia kompresji obrazu
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia poprawne odwzorowanie obiektów, które znajdują się na silnie oświetlonym tle
 • ROI - Poprawia jakości wskazanego przez użytkownika fragmentu obrazu. Dzięki niej możliwa jest realizacja "ekonomicznego" sposobu nagrywania

Oświetlacz i mechaniczny filtr podczerwieni

Poprawna praca w każdych warunkach oświetlenia

Na wyposażeniu kamery znajduje się również mocny oświetlacz podczerwieni, o skutecznym zasięgu dochodzącym do 50 m. Dzięki niemu, kamera może prowadzić skuteczną obserwację w nocy, nawet w warunkach całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy kamera przełącza się w tryb nocny i równomiernie pokrywa cały obserwowany kadr (EXIR). Dzięki czemu narożniki są tak samo dobrze oświetlone, jak punkt centralny obserwowanego kadru.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym oświetleniu IR (jednak kosztem ogólnej jakości obrazu).

Kieszeń na kartę pamięci

Lokalna archiwizacja nagrań

Model 2CD2T25FWD-I5 posiada kieszeń na kartę micro SD / SDHC / SDXC o maksymalnej pojemności 128 GB. Służy ona do lokalnej archiwizacji nagrań bezpośrednio na kamerze i umożliwia realizację funkcji ANR. Funkcja ta wykorzystuje kartę jako zapasowe miejsce pamięci, na którym zapisywane są nagrania po utracie połączenia z rejestratorem. Kiedy sytuacja wróci do normy, brakujące nagrania są kopiowane na dysk rejestratora.

Kompresja H.265+ i potrójny strumień kodowania

Archiwizacja nagrań z dłuższego okresu i skuteczny zdalny podgląd

Kamery zaliczane do serii Easy IP 3.0 wykorzystują również udoskonaloną kompresję obrazu H.265+. Wykorzystuje ona zaawansowany algorytm kodowania predykcyjnego, tłumienia szumów i kontroli bitrate'u, który znacznie zmniejsza wielkość plików wideo - nawet do 67% mocniej, w porównaniu do standardowej kompresji H.265. Dzięki mocnej kompresji możliwa jest archiwizacja nagrań z jeszcze dłuższego okresu i zmniejszone są wymagania dotyczące przepustowości łącza internetowego.

Uwaga!
Kametę można przełączyć na kompresję H.264+ / H.264 i podłączyć do rejestrator który nie wspiera standardu H.265+ / H.265

Kamera obsługuje również 3 niezależne strumienie wideo, przeznaczone do realizacji różnych zadań. Dzięki nim możliwe jest jednoczesne ustawienie płynnego obrazu do archiwizacji i obrazu o niższych parametrach do zdalnego podglądu. Dostępne rozdzielczości obrazu dla poszczególnych strumieni:

 • Główny - 1920 x 1080 / 1280 x 960 / 1280 x 720
 • Drugi - 640 x 360 / 352 x 288
 • Trzeci - 1920 x 1080 / 1280 x 720 / 640 x 360 / 352 x 288

Obudowa IP67

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Kamerę DS-2CD2T25FWD-I5 umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej IP67. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, dzięki której kamera może bezawaryjnie pracować na zewnątrz. Obudowa zapewnia ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -30...+60 oC

Parametry techniczne DS-2CD2T25FWD-I5:

Przetwornik obrazu: 1/2.8" PS CMOS
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (2 Mpx)
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 2.8 mm
<Zasięg oświetlacza: Do 50 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Kompresja obrazu: H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264
Funkcje: Dzień/noc, NR, WDR, VCA, AGC, BLC, ROI
Interfejs Ethernet: 10 / 100 M
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, micro SD / SDXC / SDHC
Obudowa: IP67
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -30...+60 oC
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af
Wymiary[śred/wys]: 105 x 299.7 mm
Waga: 1.2 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: HIKVISION