DS-2CD1641FWD-I - Tubowa kamera IP 4Mpx, WDR 120dB, ICR, PoE

wróć do: HIKVISION

AAA
 • product/14/sp549715214707131.jpg
 • product/14/sp549715214707132.jpg
 • product/14/sp549715214707133.jpg
 • product/14/sp549715214707134.jpg
 • product/14/sp549715214707145.jpg

Producent

DS-2CD1641FWD-I - Zewnętrzna kamera megapikselowa, pracująca w systemie monitoringu IP HIKVISION. Zaliczana do serii IPC Bullet cechuje się wysoką jakością wykonania, która zapewnia niezawodność, stabilne parametry pracy i wysoką funkcjonalność. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/3" progressivie scan CMOS - generuje obraz w max. rozdzielczości 4 Mpx
 • Zmiennoogniskowy obiektyw 2.8 - 12 mm, zapewniający kąt widzenia 108o - 31o
 • Sprzętową realizację funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB
 • Standardowy interfejs sieciowy fast ethernet (10 / 100 M)
 • Wsparcie sieciowych standardów PoE 802.3af i ONVIF
 • Oświetlacz podczerwieni o skutecznym zasięgu do 30 m
 • Mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni ICR
 • Kieszeń na kartę micro SD / SDHC / SDXC
 • Kompresję obrazu H.264+ / H.264
 • Podwójny strumień kodowania
 • Dodatkowe wyjście wideo BNC 75 Ohm
 • Szczelną obudowę typu bullet (IP67)

DS-2CD1641FWD-I jest kamerą uniwersalną, którą można wykorzystać w praktycznie każdym systemie monitoringu IP HIKVISION. Sprawdza się ona świetnie w rozwiązaniach monitoringu stosowanych w domach, sklepach, pomieszczeniach biurowych, obiektach przemysłowych i nie tylko. Ze względu na wysoką rozdzielczość generowanego obrazu można ją polecać od systemów, którym stawia się wysokie wymagania co do jakości generowanego obrazu.

Przetwornik 1/3" PS CMOS

Wysokiej jakości obraz w rozdzielczości 4 Mpx

Do budowy kamery wykorzystano wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/3" progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo w maksymalnej rozdzielczości 2688 x 1520 (4 Mpx). Obraz o takiej rozdzielczość prawidłowo odwzorowuje nawet drobne detale obserwowanego planu. Te drobne szczegóły mogą okazać się później niezbędne do identyfikacji osób lub prawidłowej oceny sytuacji na obiekcie. Wysoka jakość obrazu to nie jedyna zaleta zastosowanego przetwornika. Przetworniki zrealizowane w technologii CMOS cechują się również:

 • Łatwym dostosowaniem ostrości do obserwowanego kadru
 • Szybkim działaniem
 • Niskim poborem mocy

Obiektyw 2.8 - 12 mm

Regulowany zoom i kąt widzenia

Kamera DS-2CD1641FWD-I jest również wyposażona zmiennoogniskowy obiektyw o szerokości 2.8 - 12 mm. Dzięki niemu możliwa jest swobodna regulacja zbliżenia i kąta widzenia (108o - 31o), co sprawia że kamera jest uniwersalna. Przykładowo można ją wykorzystać do realizacji funkcji podglądu ogólnego lub obserwacji konkretnego, stosunkowo bliskiego kadru. Szerokość ogniskowej i ostrość są regulowane manualnie.

Kamera sieciowa

Możliwość zdalnej obsługi kamery

Kamera posiada wbudowany standardowy interfejs sieciowy fast ethernet (10 / 100 M). Dzięki niemu możliwe jest nawiązanie zdalnego połączenia z kamerą i jej zdalna obsługa. Podczas pracy zdalnej użytkownik może np. podglądać obraz z kamery "na żywo" lub odtwarzać nagrania z karty SD. Jeżeli posiada uprawnienia administratora, może również zdalnie zmieniać ustawienia kamery. Warto zaznaczyć, że dostępna funkcjonalność podczas pracy zdalnej jest zależna od sposobu zestawienia połączenia. Można je zrealizować przy pomocy:

 • Przeglądarki internetowej, z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie zmieniać parametry pracy
 • Oprogramowania na komputer IVMS-4200 (klient CMS). Program służy do budowy zaawansowanego stanowiska obsługi monitoringu HIKVISION. Z jego poziomu dostępne są wszystkie funkcje podłączonych kamer i możliwa jest ich pełna konfiguracja
 • Aplikacja na urządzenia mobilne IVMS-4500. Z jej poziomu dostępne są podstawowe funkcje

Kamera 2CD1641FWD-I wspiera również sieciowy standard ONVIF (PROFILE S, PROFILE G). Dzięki niemu może on współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają standard ONVIF.

PoE 802.3af

Alternatywny sposób zasilania

Kamera wspiera technologie Power over Ethernet, która umożliwia transmisję danych i energii elektrycznej po tym samym kablu UTP. Dzięki niej zasilanie kamery można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE - przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora IP. Zasilanie PoE niesie ze sobą wiele zalet, do których można zaliczyć:

 • Zmniejsza liczbę przewodów potrzebnych do prawidłowej instalacji, co przyspiesza i ułatwia montaż
 • Umożliwia montaż kamery w miejscu, do którego nie da się doprowadzić standardowego zasilacza (zasięg PoE wynosi około 100 m)
 • Nie wymaga żadnej wcześniejszej konfiguracji - wystarczy podłączyć kamerę do switcha PoE, a ten automatycznie ją zasili

WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja kontrastowej sceny

Dużą zaletą modelu DS-2CD1641FWD-I jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB. Zapewnia on dużą rozpiętość tonalną, dzięki której kamera może obserwować sceny na których znajdują się jednocześnie jasne i ciemne obiekty. Dzięki niej możliwa jest skuteczna obserwacja obiektów umieszczonych na jasnym tle lub obiektów znajdujących się w cieniu, gdy reszta planu jest dobrze oświetlona.

Dzięki funkcji WDR, kamerę można np. zamontować wewnątrz budynku i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. W takiej sytuacji, praktycznie niezależnie od warunków oświetlenia na zewnątrz, osoby wchodzące do budynku będą dobrze widoczne.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR (3D) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia. Umożliwia również osiągnięcie wyższego stopnia kompresji obrazu
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia poprawne odwzorowanie obiektów, które znajdują się na silnie oświetlonym tle
 • ROI - Poprawia jakości wskazanego przez użytkownika fragmentu obrazu. Dzięki niej możliwa jest realizacja "ekonomicznego" sposobu nagrywania

Oświetlacz i mechaniczny filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Do budowy kamery wykorzystano standardowy oświetlacz podczerwieni, o skutecznym zasięgu dochodzącym do 30 m. Dzięki niemu może ona pracować w warunkach bardzo słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie, gdy oświetlenie spadnie poniżej pewnego poziomu i uruchomi się tryb nocny.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym oświetleniu IR (jednak kosztem ogólnej jakości obrazu).

Kieszeń na kartę pamięci

Lokalna archiwizacja nagrań

Kamera DS-2CD1641FWD-I posiada również gniazdo na kartę micro SD / SDHC / SDXC, o maksymalnej pojemności 128 GB. Karta służy jako zapasowe miejsce pamięci, na którym zapisywane są nagrania w przypadku utraty połączenia z rejestratorem. Kiedy sytuacja wróci do normy, brakujące nagrania są kopiowane na dysk rejestratora. Karta pamięci może być również wykorzystana do tworzenia niezależnych kopii nagrań bezpośrednio na kamerze.

Uwaga!
Należy pamiętać, że karty microSD maja ograniczoną liczbę zapisów. Przy nagrywaniu ciągłym, nawet najwyższej jakości karta przestanie działać po stosunkowo krótkim okresie.

H.264 i podwójny strumień kodowania

Archiwizacja wysokiej jakości nagrań i skuteczny zdalny podgląd

Kamera korzysta ze standardowej kompresji obrazu H.264, która skutecznie zmniejsza wielkość plików wideo. Dzięki niej oszczędzane jest miejsce na dyskach twardych, co umożliwia archiwizację nagrań z dłuższego okresu. Kompresja H.264 zmniejsza również wymagania dotyczące przepustowości łącza internetowego podczas pracy zdalnej.

Uwaga!
Kamerę można przełączyć na nowszy standard H.264+, który jeszcze mocniej kompresuje pliki wideo. Należy jednak pamiętać, że rejestrator do którego podłączona jest kamera musi również wspierać standard H.264+

DS-2CD1641FWD-I obsługuje również 2 niezależne strumienie wideo. Dzięki nim możliwe jest jednoczesne ustawienie płynnego, wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o znacznie niższych parametrach do zdalnego podglądu. Dostępne rozdzielczości obrazu dla poszczególnych strumieni:

 • Strumień główny - 2688 x 1520 / 2304 x 1296 / 1920 x 1080 / 1280 x 720
 • Strumień drugi - 640 x 360 / 352 x 288

Obudowa IP67

Bezawaryjna praca na zewnątrz

Kamerę umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej (IP67). Zapewnia ona niema całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając bezawaryjną pracę kamery na zewnątrz. Obudowa zapewnia ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -30...+60 oC

Parametry techniczne DS-2CD1641FWD-I:

Przetwornik obrazu: 1/3" PS CMOS
Max. rozdzielczość: 2688 x 1520 (4 Mpx)
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 2.8 - 12 mm
Zasięg oświetlacza: Do 30 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Kompresja obrazu: H.264+ / H.264
Funkcje: Dzień/noc, NR, WDR 120dB, AGC, BLC, ROI
Interfejs Ethernet: 10 / 100 M
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, micro SD / SDHC / SDXC
Obudowa: IP67
Obudowa wandaloodporna: TAK
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -30...+60 oC
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af
Wymiary: 91.6 x 105 x 294.5 mm
Waga: 1.2 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesiące

Podobne produkty w kategorii: HIKVISION