INT-KWRL-SSW - Bezprzewodowy manipulator LCD z czytnikiem kart

wróć do: Klawiatury, manipulatory

AAA

Producent

INT-KWRL-SSW - Bezprzewodowy manipulator dedykowany do pracy w systemie alarmowym, zbudowanym w oparciu o central alarmowe serii INTEGRA lub INTEGRA Plus. Do jego cech wyróżniających można zaliczyć:

 • Komunikację bezprzewodową w systemie ABAX - wymaga kontrolera ACU-120 lub ACU-270 od strony centrali
 • Wbudowany wyświetlacz LCD (32-segmentowy) i diody LED sygnalizujące stan systemu
 • Wbudowaną klawiaturę numeryczną i przyciski do nawigacji po menu
 • Wbudowany czytnik zbliżeniowy UNIQUE 125 kHz
 • Zasilanie z 2 baterii CRA123A (3V)
 • Wbudowany przetwornik piezoelektryczny do sygnalizacji zdarzeń w systemie
 • Wbudowane zabezpieczenie sabotażowe przez nieautoryzowanym otwarciem obudowy lub oderwaniem od ściany

Manipulator INT-KWRL-SSW zaprojektowano z myślą o użytkownikach, którzy preferują tradycyjny interfejs obsługi systemu alarmowego. Jest ona również świetnym wyborem dla osób, które posiadają już system alarmowy i chcą go rozbudować o dodatkowy manipulator - system bezprzewodowy całkowicie wyklucza konieczność prowadzenia nowego okablowania, co prawie zawsze wiąże się z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych.

Tryby pracy manipulatora:

 • Tryb aktywny - Przypomina działaniem standardowy, przewodowy manipulator LCD. Wyświetlacz jest włączony oraz sygnalizacja na diodach LED i sygnalizacja dźwiękowa działają normalnie
 • Tryb nieaktywny - Tryb oszczędzania energii, w którym wyświetlacz jest wyłączony oraz sygnalizacja na diodach LED i sygnalizacja dźwiękowa nie działają

System bezprzewodowy ABAX

Stabilna komunikacja z centralą alarmową

Manipulator INT-KWRL-SSW komunikuje się z centralą alarmową bezprzewodowo, w systemie SATEL ABAX. Do jego cech wyróżniających można zaliczyć:

 • Praca w paśmie częstotliwości 868 MHz
 • Dwukierunkowa transmisja, która umożliwia szybkie wykrycie zerwania poprawnego połączenia z centralą alarmową
 • Szyfrowana transmisja, uniemożliwiająca osobom trzecim wysłanie fałszywych sygnałów
 • Możliwość nadania indywidualnych nazw urządzeniom systemu, co ułatwia późniejsze zarządzanie
 • Zdalna konfiguracja z poziomu programu DLOADX
 • Zdalnie uruchamiane funkcje testowe

Aby możliwe było podłączenie manipulatora do centrali INTEGRA, konieczne jest zastosowanie kontrolera ACU-120 lub ACU-270 od strony centrali. Skuteczny zasięg transmisji jest zależny od zastosowanego kontrolera i wynosi:

 • 400 metrów dla ACU-270
 • 800 metrów dla ACU-120

Uwaga!
Manipulator nie jest obsługiwany przez retransmiter ARU-100, ani przez centralę INTEGRA 128-WRL.

Wyświetlacz LCD

Łatwa obsługa systemy alarmowego

Manipulator posiada wbudowany duży i czytelny wyświetlacz LCD, na którym mogą być wyświetlane komunikaty składające się z maksymalnie 32 znaków. Prezentowane są na nim niezbędne informacje i komunikaty, dzięki którym codzienna obsługa systemu nie powinna sprawiać najmniejszych problemów. Napisy wyświetlane na manipulatorze są zgodne z wersją językową centrali alarmowej.

Manipulator posiada również 4 diody LED, informujące o stanie systemu. Dzięki nim wystarczy rzucić okiem na manipulator aby uzyskać podstawowe informacje o stanie pracy alarmu.

Klawiatura numeryczna

Pełna obsługa systemu z poziomu manipulatora

Model INT-KWRL posiada wbudowaną standardową klawiaturę numeryczną (zgodna ze standardem telefonicznym) i 4 przyciski do poruszania się po menu. Dzięki nim możliwa jest pełna, wygodna obsługa dowolnej funkcji systemu alarmowego. Dodatkową zaletą przycisków jest podświetlenie, dzięki któremu możliwa jest bezproblemowa obsługa manipulatora w warunkach ciemności.

Z poziomu klawiatury manipulatora można wywołać funkcje alarmowe NAPAD, POŻAR, POMOC (alarm medyczny). Są one użyteczne, gdy system jest połączony ze stacją monitorującą (firmą ochroniarską) lub współpracuje z modułem GSM. Przykładowe zastosowanie przycisków alarmowych:

 • Wywołanie cichej funkcji NAPAD, wysyła informacje od firmy ochroniarskiej, że ktoś włamał się do naszego domu. Włamywacz nie będzie nawet wiedział o alarmie.
 • System alarmowy zamontowany w domu starszej pani - funkcją POMOC, wysyła SMS'a do mieszkającego obok syna, że źle się czuje i potrzebuje pomocy.

Czytnik UNIQUE 125 kHz

Ułatwiona obsługa systemy

Cechą charakterystyczną manipulatora jest wbudowany czytnik transponderów zbliżeniowych standardu UNIQUE 125 kHz. Dzięki niemu obsługa systemu alarmowego może być jeszcze prostsza i nie wymaga od użytkownika zapamiętywania hasła. Z poziomu czytnika kart i breloków zbliżeniowych możliwe jest załączenie i wyłączenia czuwania, a także skasowanie alarmu.

Wydajne baterie

Skuteczna praca przez długi okres czasu

Manipulator INT-KWRL-SSW jest zasilany z poziomu 2 baterii CRA123A (3V). Pierwsza z nich służy do zasilania wyświetlacza, a druga do zasilania klawiatury, co umożliwia poprawną pracę na tych samych bateriach przez okres do 3 lat. Z poziomu baterii jest również zasilany czytnik zbliżeniowy, który można wyłączyć, aby dodatkowo zwiększyć oszczędność energetyczną manipulatora. Warto również zwrócić uwagę, żę manipulator wysyła sygnał słabych baterii, gdy ich napięcie spadnie poniżej 2.6 V.

Parametry techniczne INT-KWRL-SSW:

Rodzaj manipulatora: LCD z czytnikiem kart
Kolor podświetlenia: Biały
Współpraca z centralami: INTEGRA i INTEGRA Plus
Częstotliwość pracy: 868 MHz
Zasięg komunikacji radiowej: 400 m dla ACU-270 / 800 m dla ACU-120
Klasa środowiskowa: II
Temperatura pracy: -10...+55 oC
Bateria: 2x CRA123A (3V)
Pobór prądu (gotowość): 50 mA
Max pobór prądu: 135 mA
Wymiary: 145 x 143 x 25 mm
Waga: 374 g

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Klawiatury, manipulatory