BCS-P-222RSAM - Kopułkowa kamera IP 2Mpx, PoE, SD, IK10

wróć do: BCS POINT

AAA
 • product/14/sp531114951929511.jpg
 • product/14/sp531114951929512.jpg
 • product/14/sp531114951929513.jpg
 • product/14/sp531114951929514.jpg
 • product/14/sp531114951929515.jpg

Producent

BCS-P-222RSAM - Wandaloodporna kamera kopułowa, pracująca w systemie monitoringu IP BCS POINT. Zbudowana z dobrej jakości elementów, cechuje się niezawodnością i stabilnymi parametrami podczas pracy ciągłej. Cechuje się ona również wysoką funkcjonalnością i generuje dobrej jakości obraz, w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/3" CMOS (2 Mpx)
 • Stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm (F2.0)
 • Wbudowany WEB Server, umożliwiający zdalną obsługę kamery i pracę w chmurze
 • Wsparcie technologii Power over Ethernet (PoE 802.3af)
 • Oświetlacz podczerwieni 15 m, z możliwością regulacji zasięgu
 • Mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR)
 • Wbudowane 1 wejście i 1 wyjście audio
 • Wbudowana kieszeń na kartę microSD (max. 128 GB)
 • Kompresja H.264 i potrójny strumień kodowania
 • Tolerancja zasilania +/- 25%
 • Szczelna i wytrzymała obudowa IP66 / IK10

BCS-P-222RSAM to kamera uniwersalna, dedykowana do stosowania w standardowych systemach IP. Ze względu na wandaloodporną obudowę, polecamy ją do stosowania w miejscach, w których może dojść do aktów chuligaństwa i wandalizmu. Przykładowo można jej użyć do realizacji monitoringu na stacjach kolejowych, podziemnych przejściach, obiektach użytku publicznego, itp.

Przetwornik 1/3" CMOS

Dobra jakość obrazu w rozdzielczości 1080p

Kamerę BCS-P-222RSAM zbudowano w oparciu o standardowy przetwornik obrazu 1/3" CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx (30 kl/s @ 2 Mpx). Dobra jakość generowanego obrazu to nie jedyna zaleta zastosowanego przetwornika - przetworniki zrealizowane w technologii CMOS cechują się również:

 • Łatwym dostosowaniem ostrości do obserwowanego kadru
 • Szybkim działaniem
 • Niskim poborem mocy

Obraz w rozdzielczości 1080p zapewnia wysoką szczegółowością, która w zupełności wystarcza w większości standardowych systemów CCTV. Dodatkowo, przy niedużej liczbie klatek, nie wymaga wysokiej przepustowości łącza i nie zajmuje dużo przestrzeni dyskowej. Przez co kamery z przetwornikami obrazu 2 Mpx cieszą się zdecydowanie największą popularnością spośród wszystkich kamer IP.

Obiektyw 2.8 mm

Szeroki kąt widzenia

Do budowy kamery wykorzystano również stałoogniskowy obiektyw, o szerokości 2.8 mm (F2.0). Zapewnia on stosunkowo szeroki kąt widzenia (105.2o w poziomie), dzięki któremu kamera jest uniwersalna i sprawdza się realizacji funkcji podglądu ogólnego. Warto dodać, że kamery ze stałoogniskowymi obiektywami cechują się zwykle lepszą jakością generowanego obrazu w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi.

Interfejs sieciowy

Możliwość zdalnej obsługi kamery

Kamera posiada wbudowany WEB Server i standardowy interfejs sieciowy fast ethernet, dzięki którym można nawiązać z nią zdalne połączenie. Podczas pracy zdalnej użytkownik ma dostęp do szerokiej funkcjonalności. Przykładowo może podglądać obraz z kamery "na żywo" lub odtwarzać nagrania z karty SD. Jeżeli posiada odpowiednie uprawnienia może również zmieniać dowolne parametry pracy kamery. Warto zaznaczyć, ze dostępna funkcjonalność jest zależna od sposobu zestawienia zdalnego połączenia. Można je zrealizować przy pomocy:

 • Przeglądarki internetowej, z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie zmieniać parametry pracy kamery
 • Oprogramowania Smart PSS lub BCS Manager, które służą do budowy zaawansowanego centrum zarządzania monitoringiem z poziomu komputera. Przy ich pomocy możliwa jest obsługa do 1000 połączeń, podgląd na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie), tworzenie schematów alarmowych, itd.
 • Aplikacji na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android lub iOS. Z poziomu urządzeń mobilnych użytkownik ma dostęp do podstawowej funkcjonalności

Kamera BCS-P-222RSAM jest również zgodna z sieciowym standardem ONVIF ver. 2.4. Dzięki czemu może on współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają ten standard.

Praca w chmurze

Wygodny sposób zmiany ustawień

Dużą zaletą systemu BCS Point jest możliwość pracy w chmurze, z poziomu której można swobodnie zmieniać parametry pracy zarówno rejestratorów, jak i kamer. Cechą szczególną pracy w chmurze jest to, że instalator łącząc się z rejestratorem może nawiązać połączenie z interfejsem www kamery. Daje mu to możliwość pełnej konfiguracji, czyli tak jakby był fizycznie podłączony do sieci w której kamera pracuje. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla instalatorów, którzy nie muszą specjalnie pojawiać się na obiekcie aby zmienić ustawienia pojedynczej kamery. Dodatkowymi istotnymi zaletami pracy w chmurze są:

 • Możliwość zdalnej regulacji mocy oświetlacza - system BCS POINT udostępnia tę opcję jako pierwszy
 • Możliwość tworzenia praktycznie dowolnej wielkości tablic urządzeń. Następnie po połączeniu się z chmurą z poziomu innego urządzenia, cała tablica jest już w aplikacji i nie trzeba jej tworzyć na nowo
 • Możliwość wygenerowania hasła 1-dniowego

PoE 802.3af

Alternatywny sposób zasilania

Kamera korzysta z technologii transmisji energii elektrycznej po skrętce - Power over Ethernet (PoE 802.3af). Dzięki czemu jej zasilanie można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE. Przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Taki sposób zasilania niesie ze sobą wiele zalet, do których można zaliczyć:

 • Zmniejsza liczbę przewodów potrzebnych do prawidłowej instalacji, co przyspiesza i ułatwia montaż
 • Umożliwia montaż kamery w miejscu, do którego nie możemy doprowadzić standardowego zasilacza (zasięg PoE wynosi około 100 m)
 • Nie wymaga żadnej wcześniejszej konfiguracji - wystarczy podłączyć kamerę do switcha PoE, a ten automatycznie ją zasili

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR (2D / 3D) - Redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • ROI - Poprawia jakości wskazanego przez użytkownika fragmentu obrazu. Dzięki niej możliwa jest realizacja "ekonomicznego" sposobu nagrywania
 • Korytarz - Zamienia szeroki kadr na "głębię" obserwacji, dzięki czemu kamera radzi sobie świetnie w wąskich przejściach. Pracując w trybie korytarzowym możliwa jest skuteczna obserwacja długich i wąskich przejść
 • Defog - Redukuje zakłócenia wywołana wpływem mgły, opadów atmosferycznych, itp.
 • Detekcja ruchu - Umożliwia powiadomienie na ekranie o wykrytym ruchu w obrazie
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Poprawna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera posiada wbudowany standardowy oświetlacz podczerwieni, zbudowany z diod IR LED. Dzięki niemu może ona prowadzić skuteczną obserwację w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy kamera przełącza się w tryb nocny i jego skuteczny zasięg wynosi do 15 m.

Dodatkową zaletą oświetlacza jest możliwość płynnej regulacji zasięgu świecenia. Dzięki czemu jego moc można dobrać precyzyjnie do odległości w jakiej obiekty będą znajdować się przed kamerą. Odpowiednio dobrana moc oświetlacza gwarantuje, że obraz nie będzie ani prześwietlony, ani niedoświetlony.

Mechaniczny filtr podczerwieni

Naturalne barwy obrazu

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym oświetleniu IR (jednak kosztem ogólnej jakości obrazu).

Kieszeń na kartę microSD

Lokalna archiwizacja nagrań

Kamera jest również wyposażona w gniazdo na kartę microSD, o maksymalnej pojemności 128 GB. Umożliwia ona całkowicie samodzielną pracę kamery lub można ją wykorzystać do tworzenia lokalnych kopii nagrań.

Uwaga!
Należy pamiętać, że karty microSD maja ograniczoną liczbę zapisów. Przy nagrywaniu ciągłym, nawet najwyższej jakości karta przestanie działać po stosunkowo krótkim okresie.

H.264 i potrójny strumień kodowania

Archiwizacja nagrań z dłuższego okresu i skuteczny zdalny podgląd

Kamera korzysta ze standardowej kompresji obrazu H.264, która znacznie zmniejsza wielkość plików wideo. Dzięki niej możliwa jest archiwizacja nagrań z dłuższego okresu i możliwy jest skuteczny podgląd obraz podczas pracy zdalnej - obraz o mniejszej wielkości wymaga mniejszej przepustowości łącza internetowego.

Kamera P222RSAM obsługuje również 3 niezależne strumienie wideo, przeznaczone do realizacji różnych zadań. Dzięki nim możliwe jest np. ustawienie płynnego obrazu do archiwizacji i obrazu o znacznie niższych parametrach do zdalnego podglądu - czego efektem są wysokiej jakości nagrania i skuteczny zdalny podgląd.

Szczelna i wytrzymała obudowa

Odporna na wpływ czynników pogodowych i uszkodzenia mechaniczne

Kamerę umieszczono w metalowej obudowie zewnętrznej, która cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą ochronę na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym bezawaryjna pracę na zewnątrz. Obudowa chroni kamerę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -35...+60 oC

Obudowa cechuje się również wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne IK10 (wandaloodporna). Teoretycznie nawet po uderzeniu przy pomocy kamienia, pałki lub młotka, kamera powinna nadal poprawnie pracować. Dzięki czemu można ją stosować w miejscach szczególnie narażonych na ataki wandali i chuliganów.

Parametry techniczne BCS-P-222RSAM:

Przetwornik obrazu: 1/3" CMOS
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (2 Mpx)
Prędkość: max. 30 kl/s @ 2 Mpx
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 2.8 mm
Zasięg oświetlacza: Do 15 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Kompresja obrazu: H.264
Funkcje: Dzień/noc, NR, DWDR, AGC, BLC, ROI, korytarz, defog, detekcja ruchu, strefy prywatności
Interfejs Ethernet: RJ-45 (10 / 100 Base-T)
Wejścia audio: 1x
Wyjścia audio: 1x
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 128 GB
Obudowa: IP66 / IK10
Obudowa wandaloodporna: TAK
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -35...+60 oC
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: BCS POINT