BCS-BIP81200I-II - Kompaktowa kamera IP 12Mpx, SD, ICR

wróć do: BCS

AAA
 • product/14/sp529814996930341.jpg
 • product/14/sp529814996930342.jpg
 • product/14/sp529814996930353.jpg
 • product/14/sp529814996930354.jpg
 • product/14/sp529814996930355.jpg

Producent

BCS-BIP81200I-II - Kompaktowa kamera megapikselowa, pracująca w systemie monitoringu IP. Zaliczana do serii PRO, cechuje się cechuje się najwyższą jakością wykonania i może być stosowana w zaawansowanych systemach CCTV - którym stawia się wysokie wymagania dotyczące funkcjonalności i jakości generowanego obrazu. Do cech charakterystycznych kamery można zaliczyć:

 • Wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/1.7" progressive scan CMOS (max. 12 Mpx)
 • Mocowanie obiektywu typu CS i obsługa obiektywów z automatyczną przesłoną (Auto Iris)
 • Obsługa funkcji ABF (Auto Back Focus)
 • Możliwość zdalnej obsługi i wsparcie sieciowego standardu ONVIF
 • Wsparcie technologii Power over Ethernet (PoE 802.3af)
 • Wbudowany mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni

Kamera BCS-BIP81200I-II jest dedykowana do pracy w wewnętrznych, najbardziej wymagających systemach monitoringu. Ze względu na bardzo wysoką szczegółowość generowanego obrazu jest ona doskonałym wyborem do stosowania w obiektach o dużym zagęszczeniu ludzi. Sprawdza się świetnie w systemach monitoringu stosowanych w centrach handlowych, stacjach kolejowych, lotniskach, urzędach i innych podobnych obiektach.

Przetwornik 1/1.7" PS CMOS

Bardzo szczegółowy obraz w maksymalnej rozdzielczości 12 Mpx

Cechą charakterystyczną kamery BCS-BIP81200I-II jest budowa w oparciu o przetwornik obrazu 1/1.7" progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny, wysokiej jakości obraz, w maksymalnej rozdzielczości 12 Mpx (4000 x 3000). Wysoka rozdzielczość generowanego obrazu to nie jedyna zaleta, przetworniki CMOS cechują się również:

 • Łatwym dostosowaniem ostrości do obserwowanego kadru
 • Szybkim działaniem
 • Niskim poborem mocy

Materiał wideo w rozdzielczości 12 Mpx umożliwia prawidłowe odwzorowanie nawet bardzo drobnych szczegółów obrazu. Szczegółów, które mogą okazać się niezbędne do właściwej identyfikacji osób, odczytu tablic rejestracyjnych, itp. Tak wysoka rozdzielczość obrazu umożliwia również wykonanie dużego zbliżenia cyfrowego, bez widocznej utraty jakości obrazu.

Mocowanie CS

Współpraca z większością obiektywów

Kamera posiada klasyczne mocowanie obiektywu typu CS, dzięki któremu można do niej podłączyć praktycznie każdy standardowy obiektyw. Posiada również wyjście DC, umożliwiające obsługę obiektywów z automatyczną przesłoną (Auto Iris). Kamera automatycznie dostosowuje rozchylenie przesłony do panujących warunków oświetlenia, dzięki czemu przetwornik obrazu jest prawie zawsze jednakowo oświetlony. A co za tym idzie, generowany obraz zachowuje stałą jasność.

Uwaga!
Przy wyborze obiektywu należy mieć na uwadze rozdzielczość generowanego przez kamerę obrazu i wielkość przetwornika. Niewłaściwie dobrany obiektyw może znacznie pogorszyć jakość obrazu, a nawet całkowicie uniemożliwić poprawną pracę.

Dodatkową zaletą kamery BCS-BIP81200I-II jest obsługa funkcji ABF (Auto Back Focus). Funkcja ta szybko i precyzyjnie dostosowuje ostrość obiektywu do obserwowanego planu, co ułatwia montaż kamery.

Interfejs sieciowy

Możliwość zdalnej obsługi kamery

Kamera posiada wbudowany WEB Server, dzięki któremu można nawiązać z nią zdalne połączenie. Podczas pracy zdalnej użytkownik może podglądać obraz z kamery "na żywo", odtwarzać nagrania z karty SD, a nawet zmieniać parametry pracy kamery (jeżeli posiada odpowiednie uprawnienia). Warto zaznaczyć, że możliwości sterowania i dostępne funkcje podczas pracy zdalnej zależą od sposobu zestawienia połączenia. Można je zrealizować przy pomocy:

 • Przeglądarki internetowej, z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie zmieniać parametry pracy kamery
 • Oprogramowania Smart PSS lub BCS Manager, służących do budowy zaawansowanego centrum zarządzania monitoringiem z poziomu komputera. Przy ich pomocy możliwa jest obsługa do 1000 połączeń, podgląd na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie), tworzenie schematów alarmowych, itd.
 • Aplikacji na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android lub iOS. Z poziomu urządzeń mobilnych użytkownik ma dostęp do podstawowej funkcjonalności

Kamera BIP81200IR-I-II jest również zgodna z sieciowym standardem ONVIF. Dzięki czemu może ona skutecznie współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają ten standard.

PoE 802.3af

Alternatywny sposób zasilania

Kamera korzysta z technologii transmisji energii elektrycznej po skrętce - Power over Ethernet (PoE 802.3af). Dzięki czemu jej zasilanie można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE. Przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Taki sposób zasilania niesie ze sobą wiele zalet, do których można zaliczyć:

 • Zmniejsza liczbę przewodów potrzebnych do prawidłowej instalacji, co przyspiesza i ułatwia montaż
 • Umożliwia montaż kamery w miejscu, do którego nie możemy doprowadzić standardowego zasilacza (zasięg PoE wynosi około 100 m)
 • Nie wymaga żadnej wcześniejszej konfiguracji - wystarczy podłączyć kamerę do switcha PoE, a ten automatycznie ją zasili

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • ATW - Automatyczne śledzenie balansu bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • Detekcja ruchu - Umożliwia powiadomienie na ekranie o wykrytym ruchu w obrazie
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane

Mechaniczny filtr podczerwieni

Naturalne barwy obrazu

Kamera BCS-BIP81200I-II jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania IP. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamer przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości, jednak kosztem ogólnej jakości obrazu. Możliwa jest również praca przy sztucznym oświetleniu z promiennika IR.

Wejścia / wyjścia alarmowe

Współpraca z urządzeniami innych systemów

Kamera posiada wbudowane 2 wejścia i 1 wyjście alarmowe, umożliwiające integrację z urządzeniami systemów alarmowych, systemów automatyki lub kontroli dostępu. Po ich zastosowaniu, kamera może realizować zaawansowane funkcje sterowania:

 • Wejście alarmowe - umożliwia podłączenie takich urządzeń jak czujka ruchu, kontaktron lub fotokomórka. Po naruszeniu wejścia aktywuje się wcześniej zaprogramowana funkcja - przykładowo zwiększa się rozdzielczość obrazu i liczba generowanych klatek
 • Wyjście alarmowe - umożliwia podłączenie do kamery zewnętrznego sygnalizatora, centrali alarmowej, itp. Można je również wykorzystać do realizacji funkcji automatycznego sterowania, takiej jak np. załączanie oświetlenia

Kieszeń na kartę microSD

Lokalna archiwizacja nagrań

We wnętrzu kamery znajduje się gniazdo na kartę microSD, o maksymalnej pojemności do 64 GB. Karta służy jako zapasowe miejsce pamięci, które można wykorzystać do tworzenia lokalnych kopii nagrań bezpośrednio na kamerze.

Uwaga!
Należy pamiętać, że karty microSD maja ograniczoną liczbę zapisów. Przy nagrywaniu ciągłym, nawet najwyższej jakości karta przestanie działać po stosunkowo krótkim okresie.

Kompresja H.264 i potrójny strumień kodowania

Wysoka jakość nagrań i skuteczny zdalny podgląd

Kamera korzysta ze standardowej kompresji obrazu H.264, która znacząco zmniejsza wielkość plików wideo. Dzięki niej możliwa jest archiwizacja znacznie dłuższych nagrań i możliwy jest skuteczny zdalny podgląd obrazu - obraz o mniejszej wielkości, wymaga mniejszej przepustowości łącza internetowego.

Kamera obsługuje również 3 niezależne strumienie kodowania, z których każdy może być dowolnie konfigurowany przez użytkownika. Dzięki nim możliwe jest jednoczesne ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o znacznie niższych parametrach do zdalnego podglądu.

Parametry techniczne BCS-BIP81200I-II:

Przetwornik obrazu: 1/1.7" PS CMOS
Max. rozdzielczość: 4000 x 3000 (12 Mpx)
Prędkość: max. 15 kl/s @ 12 Mpx
Mocowanie obiektywu: CS
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Kompresja obrazu: H.264
Funkcje: Dzień/noc, NR, ATW, AGC, BLC, Detekcja ruchu, Strefy prywatności
Wejścia audio: 1x
Wyjścia audio: 1x
Wejścia alarmowe: 2x
Wyjścia alarmowe: 1x
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 64 GB
Temperatura pracy: -30...+60 oC
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af
Wymiary: 74.1 x 65.5 x 135.4 mm
Waga: 0.3 kg

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: BCS