DS-2CE56F1T-ITM - Kopułkowa kamera TURBO HD, 3Mpx, EXIR, ICR

wróć do: Kamery HD-TVI

AAA
 • product/13/sp511814894052951.jpg
 • product/13/sp511814894052952.jpg
 • product/13/sp511814894052963.jpg
 • product/13/sp511814894052964.jpg
 • product/13/sp511814894052965.jpg

Producent

DS-2CE56F1T-ITM - Zewnętrzna kamera kopułowa, pracująca w systemie monitoringu HD-TVI. Zaliczana do serii TURBO HD 3.0, jako jedna z pierwszych dostępnych na rynku kamer HD-TVI, generuje szczegółowy obraz w rozdzielczości 3 Mpx. Ponadto cechuje się ona wysoką jakością wykonania, która zapewnia stabilne parametry pracy w każdych warunkach. Cechami wyróżniającymi kamery są:

 • Budowa w oparciu o przetwornik 3 Mpx high-performance CMOS
 • Szeroki kąt widzenia zapewniony przed stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni typu EXIR
 • Szczelna obudowa zewnętrzna IP66

DS-2CE56F1T-ITM to kamera dedykowana do realizacji ekonomicznych systemów CCTV, którym stawia się wysokie wymagania co do jakości nagrań. Uniwersalna i niezawodna, sprawdza się zarówno w systemach monitoringu domu i sklepu, jak równie w obiektach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej. Monitoring TURBO HD można polecać wszystkim osobom, które chcą wymienić przestarzały system CVBS, bez konieczności wymiany okablowania.

Turbo HD (HD-TVI)

Transmisja obrazu HD po kablu koncentrycznym

Kamerę wykorzystuje technologię HD-TVI, która umożliwia transmisję nieskompresowanego obrazu wysokiej rozdzielczości (max. 3 Mpx) po kablach koncentrycznych. Co czyni z niej doskonałego następcę klasycznego systemu analogowego (CVBS). Transmisja wysokiej jakości obrazu po kablu współosiowym to nie jedyna zaleta, system HD-TVI cechuje się również:

 • Dużym sytecznym zasięgiem transmisji, dochodzącym nawet do 500 m
 • Brakiem widocznych opóźnień transmisji, które często pojawiają się w systemach IP
 • Możliwością transmisji sygnału audio, wideo i sygnału sterowania po jednym kablu

Transmisja sygnału po standardowym kablu koncentrycznym okazuje się niezwykle przydatna przy wymianie systemu CVBS na HD-TVI. Nie wiąże się ona z koniecznością prowadzenia nowego okablowania, które prawie zawsze kończy się remontem całego obiektu. W konsekwencji czego wymiana systemu nie jest droga i nie zajmuje dużo czasu.

Przetwornik high-performance CMOS

Wysokiej jakości obraz w rozdzieloczści 3 Mpx

Cechą charakterystyczną modelu 2CE56F1T-ITM jest wysoka szczegółowość generowanego obrazu, w maksymalnej rozdzielczości 2052 x 1536 - rozdzielczości która do tej pory była dostępna jedynie dla systemów IP. Materiał wideo o takiej jakości umożliwia poprawne rozpoznawanie nawet bardzo drobnych detali i umożliwia wykonanie efektywnego zbliżenia cyfrowego.

Wysoka szczegółowość generowanych nagrań jest efektem zastosowania dobrej jakości przetwornika obrazu 3 Mpx high-performance CMOS. Jego dodatkowymi zaletami są:

 • Szybkie działanie, dzięki możliwości odczytu pikseli w dowolnej kolejności
 • Łatwe dostosowanie ostrości do obserwowanego kadru
 • Niski pobór mocy

Obiektyw 2.8 mm

Szeroki kąt widzenia

Kamera jest również wyposażona w stałoogniskowy obiektyw, o szerokości ogniskowej 2.8 mm. Zapewnia on szeroki kąt widzenia, dzięki któremu kamera sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Kąt widzenia wynosi około 84o w poziomie. Warto wspomnieć że kamery ze stałoogniskowymi obiektywami cechują się zwykle lepszą jakością obrazu w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi.

Podstawowe funkcje:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • DNR - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • ATW - Automatyczne śledzenie balansu bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • BLC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Poprawna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera 2CE56F7T-ITM posiada wbudowany oświetlacz podczerwieni EXIR, o skutecznym zasięgu dochodzącym do 20 m. Dzięki niemu może ona prowadzić skuteczną obserwację w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Cechą charakterystyczną oświetlaczy EXIR jest generacja prostokątnego strumienia światła, który równomiernie pokrywa cały kadr. Dzięki czemu zarówno centralny punkt kadru, jak i narożniki są tak samo dobrze oświetlone.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne kolory. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle podczerwonym (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Kamerę umieszczono w obudowie zewnętrznej, w klasie szczelności IP66. Zapewnia ona praktycznie całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym poprawną pracę na zewnątrz. Obudowa gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Silnymi opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami -40...+60 oC

Parametry techniczne DS-2CE56F1T-ITM:

Przetwornik obrazu: high-performance CMOS
Max. rozdzielczość: 2052 x 1536 (3 Mpx)
Prędkość: max. 15 kl/s @ 3 Mpx
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 2.8 mm
Zasięg oświetlacza: Do 20 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Funkcje: Dzień/noc, DNR, DWDR, ATW, BLC
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -40...+60 oC
Zasilanie: 12V DC
Wymiary: 91 x 82.6 x 68.3 mm
Waga: 0,35 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-TVI