DH-IPC-HDW4231EMP-AS - Kopułkowa kamera IP 2Mpx, WDR

wróć do: Dahua

AAA
 • product/13/sp508215023524421.jpg
 • product/13/sp508215023524432.jpg
 • product/13/sp508215023524433.jpg
 • product/13/sp508215023524434.jpg
 • product/13/sp508215023524435.jpg

Producent

DH-IPC-HDW4231EMP-AS - Zewnętrzna kamera kopułowa, dedykowana do pracy w systemie monitoringu sieciowego. Zaliczana do serii Eco-Savvy 3.0, cechuje się wysoką jakością wykonania, wysoką funkcjonalnością i niezawodnością. Cechami wyróżniającymi kamery są:

 • Przetwornik obrazu 1/2.8" CMOS (2 Mpx)
 • Stałoogniskowy obiektyw 3.6 mm (87o / 48o)
 • Sprzętowa realizacja funkcji WDR 120 dB
 • Obsługa kompresji obrazu H.265
 • Wbudowany mocny oświetlacz SMART IR (do 50 m)
 • Wbudowane gniazdo na kartę microSD (max. 128 GB)
 • Wsparcie standardów PoE 802.3af i ONVIF
 • Wbudowany mikrofon i szczelna obudowa IP67

Kamera DH-IPC-HDW4231EMP-AS jest doskonałym wyborem do realizacji monitoringu, któremu stawiamy wysokie wymagania dotyczące funkcjonalności i jakości generowanego obrazu. Sprawdza się ona świetnie w systemach CCTV obiektów przemysłowych, obiektów użyteczności publicznej, dużych sklepów, itp.

Przetwornik 1/2.8" CMOS

Dobra jakość generowanego obrazu

Kamerę HDW4231EMP-AS zbudowano w oparciu o przetwornik obrazu 1/2.8" progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować szczegółowy i płynny obraz, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx. Materiał wideo o takiej jakości umożliwia poprawne rozpoznawanie nawet bardzo drobnych szczegółów obrazu. Dodatkowymi zaletami przetwornika wykonanego w technologii CMOS są:

 • Możliwość odczytu pikseli w dowolnej kolejności, co wpływa na szybkość działania
 • Łatwe dostosowanie ostrości do obserwowanego kadru
 • Niski pobór mocy

Obiektyw 3.6 mm

Szeroki kąt widzenia

Do budowy kamery wykorzystano standardowy, stałoogniskowy obiektyw 3.6 mm (F2.0). Zapewnia on stosunkowo szeroki kąt widzenia, dzięki któremu kamera jest uniwersalna i sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Kąt widzenia kamery wynosi odpowiednio:

 • 87o w poziomie
 • 48o w pionie

Warto dodać, że kamery ze stałoogniskowymi obiektywami cechują się zwykle lepszą jakością generowanego obrazu, w porównaniu z ich odpowiednikami z obiektywami zmiennoogniskowymi.

Interfejs sieciowy

Możliwość zdalnej obsługi

Kamera posiada standardowy interfejs sieciowy 10 / 100 Baset-T, umożliwiający nawiązanie z nią zdalnego połączenia. Pracujący zdalnie użytkownik może podglądać obraz z kamery, odtwarzać nagrania z karty microSD, a nawet zmieniać jej parametry pracy (jeżeli posiada odpowiednie uprawnienia). Zdalne połączenie można zestawić przy pomocy:

 • Przeglądarki internetowej z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może swobodnie zmieniać parametry pracy kamery. Współpracujące przeglądarki - Internet Explorer, Chrome, Firefox i Safari
 • Aplikacji Smart PSS, służącej do budowy zaawansowanego centrum zarządzania monitoringiem z poziomu komputera. Umożliwia ona obsługę do 1000 połączeń, podgląd na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie), tworzenie schematów alarmowych, itp.
 • Aplikacji na urządzenia mobilne, z poziomu których dostępna jest podstawowa funkcjonalność. Dahua udostępnia oprogramowanie na systemy operacyjne iOS i Android

Kamera wspiera również sieciowy standard ONVIF. Dzięki niemu może ona współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają ten standard.

PoE 802.3af

Alternatywny sposób zasilania

Kamerę zaprojektowano zgodnie z sieciowym standardem PoE 802.3af. Dzięki czemu jej zasilanie można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE - przykładowo ze switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Taki sposób zasilania niesie ze sobą wiele zalet, do których można zaliczyć:

 • Zmniejsza ilość przewodów niezbędnych do prawidłowego montażu, co ułatwia i przyspiesza instalację
 • Umożliwia montaż kamery w miejscu do którego nie da się doprowadzić standardowego zasilacza
 • Umożliwia montaż kamery w znacznej odległości od switcha. Skuteczny zasięg zasilania PoE wynosi nawet 100 m

WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja kontrastowej sceny

Dodatkową zaletą modelu HDW4231EMP-AS jest sprzętowa realizacji funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB. Funkcja ta znacznie zwiększa rozpiętość tonalną obserwowanego kadru, umożliwiając obserwację sceny na której znajdują się jednocześnie jasne i ciemne obiekty. Dzięki niej kamerę można np. zamontować we wnętrzu budynku i zwrócić w stronę przeszkolonego wejścia. Nawet podczas słonecznego dnia, wygenerowany obraz powinien umożliwiać poprawną identyfikacje osób wchodzących do budynku.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR (3DNR) - Redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwia wierne odwzorowanie rejestrowanych kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • ROI - Poprawia jakości wskazanego przez użytkownika fragmentu obrazu. Dzięki niej możliwa jest realizacja "ekonomicznego" sposobu nagrywania (4 strefy)
 • Detekcja ruchu - Umożliwia powiadomienie na ekranie o wykrytym ruchu w obrazie
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (4 strefy)

Gniazdo na kartę microSD

Lokalna archiwizacja nagrań

We wnętrzu kamery znajduje się miejsce na kartę microSD, o maksymalnej pojemności 128 GB. Karta służy jako zapasowe miejsce pamięci, które można wykorzystać do tworzenia lokalnych kopii nagrań bezpośrednio na kamerze.

Kamera IP z wbudowaną kartą może również pracować w pełni samodzielnie, tworząc miniaturowy system monitoringu IP. Monitoringu w którym wszystkie nagrania są zapisywane na karcie SD, a kamera jest konfigurowana przez przeglądarkę internetową.

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera jest wyposażona w mocny oświetlacz podczerwieni, o skutecznym zasięgu dochodzącym do 50 m. Dzięki niemu może ona poprawnie pracować w nocy, nawet w warunkach całkowitej ciemności. Dodatkową zaletą oświetlacz jest wsparcie technologii SMART IR. Automatycznie dostosowuje ona moc oświetlacza do odległości w jakiej znajdują się obiekty przed kamerą - dzięki czemu nie są one ani niedoświetlone, ani prześwietlone.

Na wyposażeniu kamery HDW4231EMP-AS znajduje się również mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuj naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika - poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Kompresja H.265 i potrójny strumień kodowania

Wysoka jakość nagrań i skuteczny zdalny podgląd

Cechą charakterystyczną modelu jest obsługa zaawansowanej kompresji obrazu H.265. Nowa wersja wykorzystuje udoskonalony algorytm, przez co jeszcze lepiej zmniejsza wielkość plików wideo. H.265, w porównaniu do H.264, może nawet 2x mocniej kompresować pliki wideo. Dzięki czemu zmniejsza się zużycie przestrzeni dyskowej i zmniejszają się wymagania dotyczące przepustowości łącza podczas pracy zdalnej.

Uwaga!
Jeżeli rejestrator systemu nie obsługuje kompresji H.265, kamerę można przełączyć na standardową kompresję H.264.

Model obsługuje również 3 niezależne strumienie kodowania, z których każdy może być niezależnie konfigurowany przez użytkownika. Umożliwiają one jednoczesne ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o niższych parametrach do zdalnego podglądu.

Obudowa IP67

Odporna na wpływ czynników pogodowych

Kamerę DH-IPC-HDW4231EMP-AS umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej IP67. Zapewnia on niemal całkowitą odporność na wpływ czynników atmosferycznych, umożliwiając tym samym bezawaryjną pracę na zewnątrz. Obudowa zapewnia ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą z dowolnego kierunku
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami w zakresie -30...+60 oC

Parametruy techniczne DH-IPC-HDW4231EMP-AS:

Przetwornik obrazu: 1/2.8" CMOS
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (2 Mpx)
Prędkość: max. 50 kl/s @ 2 Mpx
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 3.6 mm
Zasięg oświetlacza: Do 50 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Kompresja obrazu: H.265 / H.264
Funkcje: Dzień/noc, NR, WDR, AWB, AGC, BLC, HLC, ROI
Interfejs Ethernet: 10 / 100 Base-T
Wejścia audio: >1x
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 128 GB
Obudowa: IP67
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -30...+60 oC
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af
Wymiary[śred/wys]: 106 x 92.7 mm
Waga: 0.47 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Dahua