BCS-TQ3200IR-E - Tubowa kamera HD-CVI 2Mpx, ICR

wróć do: Kamery HD-CVI

AAA
 • product/13/sp502014872422611.jpg
 • product/13/sp502014872422612.jpg
 • product/13/sp502014872422623.jpg
 • product/13/sp502014872422624.jpg
 • product/13/sp502014872422625.jpg

Producent

BCS-TQ3200IR-E - Zewnętrzna kamera tubowa, dedykowana do pracy w systemie HD-CVI. Zbudowana ze standardowych, sprawdzonych w systemach CCTV elementów, cechuje się stabilnymi parametrami pracy i uniwersalnością. Jej największymi zaletami są:

 • Możliwość generacji płynnego materiału wideo 2 Mpx, dzięki przetwornikowi obrazu 1/2.7" CMOS
 • Stosunkowo szeroki kąt widzenia, zapewniony przez stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni (20 m) i mechaniczny filtr podczerwieni
 • Szczelna obudowa IP66 i uchwyt 3D

BCS-TQ3200IR-E jest kamerą uniwersalną, zaprojektowaną z myślą o systemach CCTV którym nie stawia się szczególnych wymagań. Wysoka jakość generowanego materiału wideo, w połączeniu z atrakcyjną ceną, czynią z niej świetny wybór do realizacji ekonomicznego monitoringu. Polecamy ją przede wszystkim do stosowania w systemach domowych i systemach sklepów.

System HD-CVI

Transmisja wysokiej jakości obrazu po kablu koncentrycznym

Największą zaletą systemu HD-CVI jest możliwość transmisji wysokiej jakości obrazu po standardowych kablach koncentrycznych. Co czyni z niego doskonałego następcę przestarzałego systemu analogowego. Transmisja wyższej jakości obrazu to jednak nie wszystko, HD-CVI cechuje się również:

 • Możliwością transmisji sygnału audio, wide i sygnału sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Brakiem widocznych opóźnień, które często pojawiają się w systemach IP
 • Dużym skutecznym zasięgiem transmisji, dochodzący nawet do 500 m. Dzięki czemu system HD-CVI nadaje się do budowy monitoringu w rozległym obiekcie

Transmisja sygnału po kablach koncentrycznych jest znacznie większą zaletą, niż może się pozornie wydawać. Okazuje się ona wręcz nieoceniona, przy wymianie systemu analogowego na system HD-CVI. W takiej sytuacji, nie ma konieczności prowadzenia nowych kabli i związanych z tym prac remontowych. Krótko mówiąc oszczędzany jest czas i cięte są zbędne koszty.

Przetwornik obrazu 1/2.7" CMOS

Obraz w rozdzielczości 2 Mpx

Do budowy kamery wykorzystano standardowy, sprawdzony w systemach CCTV przetwornik obrazu 1/2.7" CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx. Dobra jakość nagrań umożliwia bezproblemową identyfikację nawet bardzo drobnych detali. Dodatkowymi zaletami przetwornika zrealizowanego w technologii CMOS są:

 • Możliwość odczytu pikseli w dowolnej kolejności, co przekłada się na szybkość działania
 • Łatwe dostosowanie ostrości do obserwowanego kadru
 • Niski pobór mocy

Obiektyw 2.8 mm

Szeroki kąt widzenia

Kamerę zbudowano w oparciu standardowy, stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm. Dzięki niemu może ona skutecznie obserwować stosunkowo szeroki kadr, co czyni ją uniwersalną. Dobra jakość obrazu, w połączeniu z szerokim kątem widzenia sprawiają, że kamera radzi sobie świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego.

Warto również dodać, że kamery ze stałoognikowymi obiektywami cechują się zwykle lepszą jakością obrazu, w porównaniu z ich odpowiednikami z obiektywami regulowanymi.

Oświetlacz filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Na wyposażeniu kamery można znaleźć standardowy (diodowy) oświetlacz podczerwieni, o maksymalnym zasięgu do 20 m. Dzięki niemu może ona prowadzić poprawną obserwację w nocy, nawet w warunkach całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy kamera przełącza się w tryb nocny.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle podczerwonym (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Obudowa IP66

Odporna na wpływ czynników pogodowych

Model BCS-TQ3200IR-E umieszczono w szczelnej obudowie IP66, która zapewnia niemal całkowitą odporność na wpływ warunków atmosferycznych. Dzięki czemu może ona bezawaryjnie pracować w warunkach zewnętrznych, praktycznie niezależnie od pogody.

Dodatkową zaletą modelu jest uchwyt typu 3D, dzięki któremu można zmieniać położenie kamery w dowolnej płaszczyźnie. Tym samym można ją zamontować w dogodnym miejscu, a następnie ustawić w stronę interesującego nas kadru.

Parametry techniczne BCS-TQ3200IR-E:

Przetwornik obrazu: 1/2.7" CMOS
Max. rozdzielczość: 1920x1080 (2 Mpx)
Prędkość: 25 kl/s @ 2 Mpx
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 2.8 mm
Oświetlacz podczerwieni: TAK
Zasięg oświetlacza: Do 20 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Zasilanie: 12V DC

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-CVI