DS-2CE56D5T-VFIT3 - Kopułkowa kamera TURBO HD, 2Mpx, ICR, trueWDR, EXIR

wróć do: Kamery HD-TVI

AAA
 • product/12/sp442214507924751.jpg

Producent

Zewnętrzna kamera kopułowa (turret), wykorzystująca technologię transmisji TURBO HD. Zbudowana w oparciu o sprawdzone elementy, generuje szczegółowy obraz 2 Mpx i cechuje się wysoką funkcjonalnością - realizuje funkcje sprzętowego WDR (trueWDR 120 dB). Na jej wyposażeniu możemy również znaleźć obiektyw 2.8 - 12 mm i skorelowany z nim oświetlacz podczerwieni typu EXIR. Dodatkową zaletą modelu jest możliwość współpracy z klasycznymi rejestratorami analogowymi (CVBS).

DS-2CE56D5T-VFIT3 polecamy wszystkim osobom, które poszukują stosunkowo taniego, wysokiej rozdzielczości systemu CCTV. Jest ona doskonałym wyborem w sytuacji, w której modernizujemy przestarzały system analogowy - monitoring TURBO HD wykorzystuje transmisję po tych samych kablach koncentrycznych.

TURBO HD

Obraz, dźwięk i sterowanie po kablu koncentrycznym

Technologia TURBO HD umożliwia transmisję wysokiej jakości, nieskompresowanego obrazu 720p / 1080p po klasycznych kablach koncentrycznych. Po tym samym kablu realizowana jest również transmisja sygnału audio oraz sygnału sterowania - do konfiguracji kamery. Dodatkową zaletą technologii TURBO HD jest duży skuteczny zasięg transmisji do 500 m.

Monitoring TURBO HD może być polecany wszystkim osobom, które chcą wymienić swój stary system analogowy. Transmisja po tych samych kablach zmniejsza koszty i znacznie przyspiesza proces instalacji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby na bazie TURBO HD zbudować całkowicie nowy system.

Przetwornik 1/3" CMOS

Płynny materiał wideo 2 Mpx

Do budowy kamery wykorzystano niezawodny przetwornik obrazu 1/3" progressive Scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny, wysokiej rozdzielczości obraz, max. 25 kl/s @ 1080p. Taka szczegółowość pozwala na prawidłowe rozpoznawanie nawet drobnych szczegółów. Dodatkowymi zaletami przetwornika wykonanego w technologii CMOS są:

 • Szybkie działanie
 • Niski pobór mocy
 • Łatwe dostosowanie ostrości do obserwowanego kadru

Obiektyw 2.8 - 12 mm

Regulowany kąt widzenia i zbliżenie

Zmiennoogniskowy obiektyw daje nam możliwość takiego dobrania kadru, aby kamera jak najlepiej spełniała swoją funkcję w systemie - co za tym idzie jest ona uniwersalna. Zmieniając kąt obserwacji, zmieniamy równocześnie zbliżenie.

Uwaga! Kamera udostępnia również funkcję zbliżenia cyfrowego 62x.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu.
 • NR (3D DNR) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia.
 • trueWDR 120 dB - Sprzętowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanej sceny. Umożliwia skuteczną obserwację kadru na którym znajdują się jasne i ciemne obszary. Przykładowo obserwację przeszklonego wejścia do budynku.
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, gdy spadnie on poniżej pewnego progu.
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia obserwację obiektów znajdujących się na silnie oświetlonym tle.
 • Defog - Redukuje zakłócenia wywołana wpływem mgły, opadów atmosferycznych, itp.
 • Strefy prywatności - Programowalne strefy, które umożliwiają zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (8 stref).

Oświetlacz EXIR

Praca w warunkach nocnych

Cechą szczególną zastosowanego oświetlacza, jest jego budowa w oparciu o diody typu EXIR. Generują one prostokątny strumień światła, który równomiernie pokrywa cały obserwowany kard - a co za tym idzie oświetla narożniki tak samo dobrze, jak centralny punkt obrazu. Szerokość wiązki jest skorelowana z szerokością ogniskowej obiektywu. Oświetlacz IR umożliwia skuteczną prace w ciemności i cechuje się zasięgiem ponad 40 m.

Mechaniczny filtr podczerwieni

Wierne odwzorowanie kolorów

2CE56D5T-VFIT3 posiada wbudowany filtr ICR, który jest aktywny lub nie, w zależności od trybu pracy:

 • Tryb dzienny - Filtr jest aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne barwy.
 • Tryb nocny - Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle podczerwonym. Pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu.

Obsługa standardu CVBS

Współpraca z klasycznymi rejestratorami analogowymi

Kamera obsługuje standard transmisji HD-TVI, jak również standard analogowy CVBS. Dzięki czemu, jest ona kompatybilna z klasycznymi rejestratorami analogowymi. Aby kamera mogła pracować w systemie analogowym, musimy ją podłączyć przy złącza BNC composite.

Szczelna obudowa

Bezawaryjna praca na zewnątrz

Kamerę umieszczona w szczelnej obudowie IP66, która gwarantuje niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych. Jest ona odporna na zakurzenie, silne opady atmosferyczne, wodę bryzgającą ze wszystkich stron oraz skrajne temperatury (-20...+60 oC). Dzięki czemu możemy ją zamontować na zewnątrz, bez obawy, że zła pogoda spowoduje jej uszkodzenie.

Parametry techniczne DS-2CE56D5T-VFIT3:

Przetwornik obrazu: 1/3" CMOS
Max. rozdzielczość: 1080p
Prędkość: 25 kl/s @ 1080p
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 2.8 - 12 mm
Oświetlacz podczerwieni: TAK
Zasięg oświetlacza: 40 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Funkcje: Dzień/noc, NR trueWDR, AGC, BLC, Defog, Strefy prywatności
Wyjścia wideo: 1x TURBO HD, 1x Composite
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -20...+60 oC
Zasilanie: 12V DC
Wymiary[śred/wys]: 130.5 x 93.2 mm
Waga: 0.3 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-TVI