BCS-SDIP1204-W - Obrotowa kamera IP 2Mpx, 4x, DWDR, ICR

wróć do: BCS

AAA
 • product/11/sp434814440299831.jpg

Producent

Zewnętrzna, obrotowa kamera IP, umieszczona w obudowie kopułowej. Zbudowana w oparciu o sprawdzone elementy elektroniczne, jest w stenie wygenerować płynny materiał wideo max. 25 kl/s @ 1080p. Na jej wyposażeniu znajduje się również obiektyw 2.7 - 11 mm, umożliwiający wykonanie niedużego zbliżenia optycznego 4x. Kapera posiada również kieszeń na kartę microSD, ICR oraz wspiera standardy PoE 802.3af i ONVIF Profile S.

BCS-SDIP1204-W jest doskonałym wyborem do realizacji monitoringu stosunkowo niedużych przestrzeni otwartych. Sprawdza się na parkingach, rynkach, placach targowych, itp. Stanowi ona świetne uzupełnienie każdego systemu monitoringu IP, zbudowanego w oparciu o kamery stacjonarne.

Uwaga!

Kamera nie posiada wbudowanego oświetlacza podczerwieni. Aby możliwa była skuteczna obserwacja w nocy, musi ona współpracować z zewnętrznym oświetlaczem podczerwieni lub obserwować dobrze oświetlony obszar.

Przetwornik 1/2.7" CMOS

Wysoka jakość obrazu 2 Mpx

Do budowy kamery wykorzystano dobrej jakości przetwornik obrazu 1/2.7" CMOS (2 Mpx). Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo 25 kl/s @ 1080p lub 50 kl/s @ 720p. Dodatkowymi zaletami przetwornika zrealizowanego w technologii CMOS są:

 • Możliwość odczytu dowolnej ilości pikseli w dowolnej kolejności, co zwiększa szybkość działania
 • Łatwe dostosowanie ostrości od obserwowanego kadru
 • Niski pobór mocy

Zmiennoogniskowy obiektyw

Zoom optyczny 4x

Zastosowanie regulowanego obiektywu 2.7 - 11 mm, umożliwia wykonanie 4-krotnego zbliżenia optycznego. Kamera umożliwia prowadzenie podglądu ogólnego przestrzeni otwartych. Nie daje nam jednak możliwości obserwacji oddalonych obiektów.

SDIP1204 może wykonać 16x zbliżenie cyfrowe. Dzięki wysokiej rozdzielczości generowanego obrazu, może być ono efektywne.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, aby uzyskać jak najwyższą jakość podczas dnia i jak najwyższą czułość w nocy
 • DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanej sceny. Umożliwia skuteczną obserwację kadru na którym znajdują się jasne i ciemne obszary
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia poprawne odwzorowanie obiektów, które znajdują się na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • Strefy prywatności - Programowalne strefy, które umożliwiają zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (4 strefy)

Głowica obrotowa

Skuteczna obserwacja dużego obszaru

Dzięki głowicy obrotowej, kamera jest w stanie obserwować cały obszar dookoła siebie. Dzięki czemu umożliwia łatwe rozpoznanie ogólnej sytuacji panującej na naszym parkingu, placu, itp. Sterowanie głowicą odbywa się przy pomocy funkcji automatycznego patrolu lub "ręcznie" (zdalnie lub z poziomu rejestratora). Maksymalna szybkość obrotu głowicy, przy sterowaniu ręcznym i automatycznym, wynosi 100 o/s w poziomie.

Uwaga!

Zakres obrotu kamery wynosi 355o w poziomie i 90o w pionie - co oznacza, że nie jest ona w stanie wykonać pełnego obrotu wokół własnej osi.

Interfejs sieciowy

Zdalna obsługa kamery

BCS-SDIP1204-W posiada wbudowany Web serwer, dzięki któremu możemy się z nią zdalnie połączyć. Po nawiązaniu zdalnego połączenia mamy dostęp do funkcji podglądu obrazu i sterowania ruchem kamery. Użytkownicy posiadający odpowiednie uprawnienia mogą również zmieniać parametry pracy kamery.

Zdalne połączenie może zostać zrealizowane przy pomocy zwykłej przeglądarki internetowej lub dedykowanego programu:

 • DMSS - Aplikacja na urządzenia mobilne, dająca dostęp do podstawowych funkcji (podgląd i sterowanie)
 • SmartPSS - Aplikacja na komputer, realizująca centrum zarządzania monitoringiem. Z jej poziomu możliwa jest pełna obsługa kamery

PoE 802.3af

Możliwość zasilania z poziomu rejestratora

Kamera wspiera standard PoE 802.3af, umożliwiający realizację zasilania bezpośrednio ze switcha PoE. Podłączając kamerę do odpowiedniego rejestratora (z wbudowanych switchem PoE), możemy całkowicie zrezygnować z zewnętrznego zasilacza. Co przekłada się bezpośrednio na przyspieszenie i uproszczenie montażu. Zasilanie PoE jest również jedynym rozwiązaniem w miejscach, w których nie mamy możliwości doprowadzenia zewnętrznego zasilacza do kamery.

Mechaniczny filtr podczerwieni

Naturalne barwy obrazu

Kamera została wyposażona w mechaniczny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego - dzięki czemu obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawia się czułość i możliwa jest praca przy sztucznym świetle z promiennika IR (jednak kosztem ogólnej jakości obrazu).

Kieszeń na kartę microSD

Lokalna archiwizacja nagrań

Kamera posiada również kieszeń na kartę microSD, o maksymalnej pojemności do 128 GB. Na karcie możemy tworzyć lokalną kopię materiału wideo, który jest wysyłany do rejestratora. Dodatkowo dzięki wbudowanemu Web serverowi kamera może pracować całkowicie autonomiczne (bez rejestratora). W takiej sytuacji sterowanie odbywa się zdalnie, a wszystkie dane są zapisywane na karcie microSD.

Trzy strumienie wideo

Parametry strumienia dostosowane do zadania

Każdy z 3 strumieni wideo kamery może być niezależnie konfigurowany przez użytkownika. Dzięki czemu możemy je dostosować zarówno do spełnianego zadania i przepustowości łącza internetowego. Przykładowo możemy ustalić różną ilość klatek i rozdzielczość dla strumienia:

 • Nagrywanego na rejestratorze
 • Nagrywanego lokalnie na karcie SD
 • Przeznaczonego do zdalnego podglądu przez internet

H.264

Skuteczna kompresja obrazu

SDIP1204-W wykorzystuje standardową kompresję obrazu H.264, która znacząco zmniejsza wielkość plików wideo (do 10x). Dzięki niej oszczędzane jest miejsce na dyskach twardych rejestratora i możliwy jest skuteczny zdalny podgląd obrazu - dodatkowo zmniejsza wymagania dotyczące szybkości łącza internetowego podczas pracy zdalnej.

Szczelna obudowa

Odporna na wpływ czynników pogodowych

Obudowa kamery cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Dzięki niej może ona bezawaryjnie pracować na zewnątrz, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Obudowa IP66 zapewnia odporność na:

 • Strumienie wody bryzgające ze wszystkich stron
 • Dostanie się do jej wnętrza zabrudzeń i drobin kurzu
 • Skrajne temperatury od -20 do +60 oC

ONVIF Profile S

Współpraca z rejestratorami innych producentów

Kamera została zaprojektowana w zgodzie z sieciowym standardem ONVIF Profile S. Dzięki niemu jest ona kompatybilna z rejestratorami innych producentów, które również wspierają ten standard.

Parametry techniczne BCS-SDIP1204-W:

Przetwornik: 1/2.7" CMOS
Max. Rozdzielczość: 1080p
Prędkość zapisu: 25 kl/s @ 1080p, 50 kl/s @ 720p
Obiektyw: 2.7 - 11 mm
Zoom optyczny: 4 x
Zoom cyfrowy: 16 x
Dzień/noc: TAK
ICR: TAK
Kompresja obrazu: H.264
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 128 GB
Funkcje: Dzień/noc, DWDR, BLC, HLC, Strefy prywatności
Interfejs Ethernet: RJ-45
Zakres obrotu: Poziom - 355o, pion - 90o
Prędkość obrotu: Poziom - 100 o/s
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -20...+60 oC
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

tagi:

Podobne produkty w kategorii: BCS