VERSA IP - Centrala alarmowa

wróć do: Centrale mikroprocesorowe

AAA
 • product/11/sp433714430923331.jpg

Producent

Uniwersalna centrala alarmowa, łącząca funkcjonalność rodziny VERSA z możliwościami modułów ETHM i PSTN. Realizuje standardowe i zaawansowane funkcje systemu alarmowego, umożliwia realizację powiadomień i zdalną obsługę - z poziomu urządzeń mobilnych z aplikacją VERSA CONTROL. Dodatkowo centrala może współpracować z urządzeniami bezprzewodowymi systemy ABAX.

Ze względu na duże możliwości, centrala VERSA IP jest bardzo uniwersalna. Możemy ją wykorzystać do realizacji alarmu w praktycznie każdym, stosunkowo niewielkim obiekcie. Sprawdza się zarówno w obiektach prywatnych (domy, mieszkania), jak i publicznych (pomieszczenia biurowe, sklepy).

Wejścia centrali

Obsługa dowolnych czujek alarmowych

Na płycie centrali znajdują się 4 programowalne wejścia, przeznaczone do obsługi standardowych czujek NO/NC. Dzięki nim możliwa jest współpraca z praktycznie dowolnymi czujkami alarmowymi, roletowymi i wibracyjnymi. VERSA IP obsługuje czujki w konfiguracji EOL i 2EOL i posiada dodatkowe wejście sabotażowe typu NC. Przy pomocy odpowiednich ekspanderów (np. INT-E), istnieje możliwość rozbudowy ilości wejść do 30.

Wyjścia centrali

Standardowe wyjścia central VERSA + wyjście przekaźnikowe 2 wyjścia wysokoprądowe i 2 wyjścia niskoprądowe. Jednak w odróżnieniu od klasycznych modeli, posiada on również 1 wyjście przekaźnikowe. Przy pomocy ekspandera INT-O możemy ją rozbudować o kolejne 8 wyjść przekaźnikowych lub niskoprądowych.

Centrala posiada również 3 wyjścia zasilające i wyjście do podłączenia dedykowanego przetwornika piezoelektrycznego (montowanego w obudowie centrali).

2 strefy / 30 użytkowników

Przystosowana do obsługi średniej wielkości obiektów

VERSA IP obsługuje 2 niezależne strefy i możemy do niej przypisać maksymalnie 30 użytkowników. Każdy użytkownik posiada swoje własne hasło i uprawnienia, które określają jego zakres dostępu do systemu alarmowego.

Moduły ETHM / PSTN

Dodatkowa funkcjonalność i zdalna obsługa

Płyta centrali jest fabrycznie zintegrowana z modułami ETHM i PSTN, które zwiększają jej funkcjonalność.
Moduł ETHM:

 • Umożliwia wysyłanie powiadomień e-mail (na maksymalnie 8 różnych adresów) i prowadzenie monitoringu do stacji
 • Umożliwia nawiązanie zdalnego połączenia z centralą - sterowanie przy pomocy aplikacji VERSA CONTROL i programowanie przy pomocy programu DLOADX

Moduł PSTN:

 • Daje możliwość wysyłania wiadomości głosowych o zdarzeniach, przez sieć telefoniczną (publiczną komutowaną sieć telefoniczną). Maksymalnie 16 komunikatów głosowych na 8 różnych numerów telefonu
 • Pozwala na prowadzenie monitoringu (SIA, ContactID) i zdalne programowanie, przy pomocy programu DLOADX

VERSA CONTROL

Obsługa z poziomu urządzeń mobilnych

Przy pomocy urządzeń mobilnych (Android, Windows, iOS) z aplikacją VERSA CONTROL, mamy możliwość zdalnego sterowania systemem:

 • Załączanie i wyłączanie czuwania systemu alarmowego
 • Kasowanie alarm
 • Blokowanie i odblokowanie wejść
 • Załączenie i wyłączenie wyjść
 • Przeglądanie raportów o awarii z możliwością kasowania pamięci

Dodatkową zaletą oprogramowania VERSA CONTROL jest realizacja powiadomienia PUSH - Służy ono do przesyłania raportów o zdarzeniach w systemie alarmowym. Usługa PUSH działa w tle, dzięki czemu na bieżąco informuje użytkownika o wszystkich zdarzeniach.

Współpraca z kontrolerami ABAX

Możliwość realizacji systemu bezprzewodowego

Dużą zaletą centrali VERSA IP jest obsługa kontrolerów systemu bezprzewodowego ABAX - dzięki którym może ona obsługiwać czujki bezprzewodowe. Podstawowe cechy systemu ABAX:

 • Podwyższona częstotliwością pracy 868 MHz - Zmniejsza ryzyko zagłuszenia przez inne urządzenia bezprzewodowe, pracujące w eterze
 • Dwukierunkowa transmisja - Gwarantuje poprawną komunikację i sprawdza czy podłączone urządzenia działają poprawnie (odpytywanie co pewien określony czas)
 • Szyfrowana transmisja - Podnosi poufność komunikacji i uniemożliwia osobą postronnym wysyłanie fałszywych sygnałów
 • Możliwość nadania indywidualnych nazw urządzeń pracujących w systemie - Łatwiejsze zarządzanie systemem
 • Krótki czas reakcji

Możliwość współpracy z urządzeniami bezprzewodowymi jest szczególnie przydatna, gdy chcemy rozbudować system o kilka dodatkowych czujek. Wyklucza ona konieczność prowadzenia kabli połączeniowych, co znacznie przyspiesza proces instalacji i zmniejsza koszty. Komunikacja bezprzewodowa jest również jedynym rozwiązaniem w obiektach, w których nie możemy poprowadzić przewodów połączeniowych.

Programowanie systemu

Łatwa konfiguracja przy pomocy DLOADX

Konfiguracja wszystkich central z rodziny VERSA odbywa się przy pomocy programu DLOADX. Posiada on intuicyjny interfejs użytkownika i umożliwia pełną manipulację nad systemem alarmowym - z jego poziomu możemy ustawić nawet najbardziej zaawansowane funkcje alarmowe. Konfigurację systemu można przeprowadzić:

 • Lokalnie - Podłączając centralę bezpośrednio do komputera
 • Zdalnie - Łącząc sięz centralą przez ETHM lub PSTN

Możliwość zdalnej konfiguracji jest korzystna zarówno dla instalatora, jak i klienta końcowego. W przypadku konieczności wprowadzenia kilku drobnych zmian, instalator nie musi pojawiać się bezpośrednio u klienta - Oszczędzany jest czas instalatora, w związku z czym usługa serwisowa jest z całą pewnością tańsza.

Stacja monitorująca

Dodatkowe zabezpieczenie twojego domu

Funkcja monitorowania stacji monitorującej, umożliwia wysyłanie powiadomień bezpośrednio do siedziby firmy ochroniarskiej. Informacja o alarmie zostaje natychmiastowo wysłana, przez co nie musimy osobiście wzywać pomocy - Dzięki tej właściwości czas zareagowania ochrony znacznie się skraca, przez co może ona działać skuteczniej. Powiadomienie stacji monitorującej może odbywać się przez ethernet lub PSTN.

Obudowa w zestawie

Montaż centrali i elementów dodatkowych w jednej obudowie

W skład zestawu VERSA IP wchodzi plastikowa obudowa. W jej wnętrzu znajduje się miejsce na centralę, akumulator podtrzymujący, transformator i niewielki moduł rozszerzający.

Dodatkowe cechy:

 • Pamięć 2047 zdarzeń
 • 4 timery do automatycznego załączania / wyłączania czuwania w strefach
 • 20 typów reakcji
 • 21 realizowanych funkcji
 • Programowanie centrali przez port USB

Parametry techniczne VERSA IP:

Ilość wejść: 4
Max ilość wejść: 30
Strefy: 2
Wyjścia wysokoprądowe: 2
Wyjścia niskoprądowe: 2
Max ilość wyjść: 12
Timery: 4
Pamięć zdarzeń: 2047
Max ilość użytkowników: 30
Wydajność zasilacza: 2 A
Napięcie zasilania: 18 V AC
Parametry linii: NO, NC, EOL, 2EOL/NO, 2EOL/NC
Zdalne sterowanie: TAK, VERSA CONTROL
Certyfikat EN50131: Grade 2
Wymiary: Centrala - 173 x 105 mm
Temperatura pracy: -10...+55 oC

Podobne produkty w kategorii: Centrale mikroprocesorowe