BCS-PAN1202S - 1-abonentowy panel bramowy IP

wróć do: Panele bramowe

AAA
  • product/11/sp419614278874781.jpg

Producent

1-abonentowa stacja bramowa, przystosowana do pracy w systemach wideodomofonowych IP BCS. Wyposażona w kolorową kamerę (1/3" CMOS), głośnik, mikrofon, przycisk wywołania i stalową obudowę. Dużą zaletą stacji jest komunikacja po protokole IP, dzięki której można nawiązać z nią zdalne połączenie.

Model BCS-PAN1202S sprawdza się doskonale w niewielkich systemach domów jednorodzinnych. Współpracuje z większością rejestratorów BCS, przez co jest doskonałym wyborem dla użytkowników, którzy posiadają system CCTV BCS.

Stalowa obudowa

Praca w warunkach zewnętrznych

Cechą charakterystyczną modelu PAN1202S jest solidna, wykonana ze stali obudowa. Zapewnia ona odporność na wpływ czynników pogodowych (IP53) i uszkodzenia mechaniczne - Dzięki niej, panel może być bez obaw montowany na zewnątrz. W zależności od zastosowanego uchwytu montażowego, wideodomofon jest montowany natynkowo lub podtynkowo:

  • BCS-PN12 - montaż natynkowy
  • BCS-PP12 - montaż podtynkowy

Należy pamiętać, że klasa szczelności IP53 nie zapewnia pełnej wodoszczelności. Dlatego też, panel powinien być montowany pod odpowiednim daszkiem.

Przetwornik obrazu

Dobra szczegółowość nagrań

Zastosowana kamera, została zbudowana w oparciu o przetwornik obrazu 1/3" CMOS - Generuje wyraźny obraz, dzięki któremu identyfikacja osób dzwoniących, nie stanowi najmniejszego problemu. Model posiada również oświetlacz LED, umożliwiający skuteczną obserwację w warunkach nocnych.

Stałoogniskowy obiektyw

Szeroki kąt widzenia

Kamera posiada również sałoogniskowy obiektyw 2.8 mm, zapewniający szeroki kąt widzenia, około 95o w poziomie. Użytkownik ma możliwość regulacji kąta widzenia w pionie i poziomie, w zakresie +/- 15o - Regulacji dokonuje się ręcznie.

Urządzenie sieciowe

Proste podłączenie do systemu i zdalna obsługa

Największą zaletę wideodomofonu jest komunikacja po sieci IP. Dzięki niej, możliwa jest realizacja zdalnego połączenia, przy pomocy przeglądarki internetowej - Usługa Web Service daje możliwość podglądu obrazu z kamery, sterowania elektrozaczepem, a nawet zmianę parametrów pracy.

Dodatkową zaletą komunikacji IP jest znaczne uproszczenie instalacji. Aby zrealizować poprawne połączenie, wystarczy podłączyć monitor i stację bramową do dedykowanego switcha BCS-SP06 (urządzenie Plug & Play).

DMSS

Obsługa z poziomu urządzeń mobilnych

Dedykowana aplikacja DMSS, umożliwia obsługę podstawowych funkcji wideodomofonu, jak np. podgląd obrazu z kamery. Aplikacja jest dostępna w 2 wersjach:

  • gDMSS - dla Google Android
  • iDMSS - dla iOS Android

Współpraca z systemem CCTV

Rejestracja obrazu na dyskach twardych

PAN1202S może zostać podłączony do większości rejestratorów BCS, w celu nagrywania obrazu na dyskach twardych. Panel współpracuje ze wszystkimi rejestratorami, które obsługują kanały IP - Rejestratory sieciowe, a także niektóre modele rejestratorów analogowych i rejestratorów HD-CVI.

RS-485

Sterowanie urządzeniami innych systemów

Stacja bramowa posiada interfejs RS-485, który umożliwia podłączenie modułu BCS-MODKD. Dzięki niemu, z poziomu stacji, możliwa jest obsługa urządzeń innych systemów. Idealnym przykładem jest sterowanie systemem automatyki bramowej.

Dodatkowe cechy panelu:

  • Komunikaty głosowe, ułatwiające obsługę wideodomofonu
  • Podświetlany przycisk wywołania i szyld na nazwisko
  • Wykonywanie zdjęcia osobie dzwoniącej
  • Wbudowany przekaźnik (C, NO, NC)

Parametry techniczne BCS-PAN1202S:

Przetwornik: 1/3" CMOS
Ilość przycisków: 1
Podświetlane przyciski: TAK
Podświetlenie nocne: TAK
Wymiary: 129 x 140 x 32.2 mm
Kąt widzenia: 95o
Zasilanie: 10 - 15V DC

Gwarancja producenta:

  • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Panele bramowe