ACU-120 - Kontroler systemu ABAX

wróć do: Satel ABAX

AAA
 • product/11/sp415114214190701.jpg

Producent

ACU-120 - Kontroler systemu bezprzewodowego ABAX, przystosowany do współpracy z centralami serii Integra i Versa. Zaprojektowany w zgodzie z normą EN50131-3 Grade 2, nadaje się do rozbudowy systemu alarmowego o dodatkowe czujki, sygnalizatory i manipulatory. Kontroler umożliwia również sterowanie systemem z poziomu bezprzewodowych manipilatorów i pilotów ABAX.

System ABAX

Bezpieczna i stabilna komunikacja bezprzewodowa

Satel ABAX jest jednym z bardziej zaawansowanych systemów bezprzewodowych, które zostały zaprojektowane do obsługi alarmów. Podstawowe cechy:

 • Podwyższona częstotliwością pracy 848 MHz - Zmniejsza ryzyko zagłuszenia przez inne urządzenia bezprzewodowe, pracujące w eterze
 • Dwukierukowa transmisja - Gwarantuje poprawną komunikację i sprawdza czy podłączone urządzenia działają poprawnie (odpytywanie co pewien określony czas)
 • Szyfrowana transmisja - Podnosi poufność komunikacji i uniemożliwia osobą postronnym wysyłanie fałszywych sygnałów
 • Możliwość nadania indywidualnych nazw urządzeń pracującycg w systemie - Łatwiejsze zarządzanie systemem
 • Krótki czas reakcji
 • Niski pobór prądu przez urządzenia końcowe
 • Zdalnie uruchamiane funkcje testowe

Współpracujące urządzenia

Rozbuduj swój system alarmowy

ACU-120 jest w stanie obsłużyć do 48 bezprzewodowych czujek lub sygnalizatorów ABAX. Umożliwia również obsługę do 8 bezprzewodowych manipulatorów (zależnie od centrali alarmowej) i może być sterowany przy pomocy pilotów ABAX (do 248 pilotów).

Dywersyfikacja anten

Duży zasięg transmisji

Cechą szczególną modelu jest tzw. dywersyfikacja anten - Kontroler jest standardowo wyposażony w 2 anteny nadawczo-odbiorcze. Na podstawie badania jakości transmisji każdej anteny, wybiera tą która w danym momencie jest bardziej korzystna. Rozwiązanie to poprawia niezawodność systemu bezprzewodowego i umożliwia osiągnięcie dużego zasięgu do 500 m w terenie otwartym.

Podłączenie do centrali

Prosty sposób podłączenia

Realizacja połączenia centrali z kontrolerem zależy od rodzaju centrali alarmowej:

 • Integra - Do poprawnego połączenia niezbędne są 2 magistrale komunikacyjne. Magistrala ekspanderów (DT, CK) i magistrala manipulatorów (DTM, CKM)
 • Versa - Poprawne połączenie wymaga jedynie magistrali ekspanderów (DT, CK)

Programowanie kontrolera

Konfiguracja ACU120 może zostać zrealizowane na 2 sposoby

 • Z poziomu manipulatora (tryb serwisowy), podłączonego do centrali alarmowej. Dobry sposób na dodanie pojedynczych urządzeń do zaprogramowanego systemu
 • Z poziomu komputera, na którym zamontowane jest oprogramowanie DLOADX. Metoda preferowana do wykonywania bardziej skomplikowanych prac, takich jak np. ustawienie logiki systemu).

Wejście sabotażowe

Bezpieczny montaż w dowolnej obudowie

Kontroler posiada również zaciski, umożliwiające podłączenie dodatkowego styku sabotażowego. Są one przydatne, gdy chcemy go umieścić w stosunkowo dużej obudowie.

Parametry techniczne ACU-120:

Częstotliwość pracy: 848 MHz
Zasięg komunikacji bezprzewodowej: 500 m
Rodzaj komunikacji: Dwukierunkowa
Port RS-232: Tak
Zasilanie: 12V DC
Pobór prądu: 75 mA
EN50131: Grade 2
Wymiary: 126 x 158 x 32 mm
Waga: 0.2 kg

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Satel ABAX