DS-2CE16D1T-VFIR3 - Kamera TURBO HD 2Mpx, SMART IR, ICR

wróć do: Kamery HD-TVI

AAA
 • product/16/sp603215209374211.jpg

Producent

DS-2CE16D1T-VFIR3 - Tubowa kamera megapikselowa, przystosowana do pracy w systemie monitoringu HD-TVI. Zaliczana do serii TUBRO HD cechuje się wysoką jakością wykonania, która gwarantuje niezawodność i stabilne parametry pracy. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu CMOS, dzięki któremu kamera generuje płynny materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx
 • Zmiennoogniskowy obiektyw 2.8 - 12 mm, umożliwiający swobodną regulacją kąta obserwacji 114.5o - 35.1o
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni SMART IR, o zasięgu dochodzącym do 40 m
 • Wbudowany mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR)
 • Szczelną obudowa zewnętrzna IP66

Kamera DS-2CE16D1T-VFIR3 sprawdza się świetnie w dowolnym systemie monitoring HD-TVI. Niezawodność i wysoka jakość generowanego obrazu sprawiają, że sprawdza się ona świetnie w systemach stosowanych w domach, sklepach, magazynach, a nawet obiektach przemysłowych. System HD-TVI, ze względu na transmisję obrazu po kablach koncentrycznych, jest doskonałym następcą klasycznego systemu analogowego (CVBS).

Kamera Turbo HD (HD-TVI)

Transmisja wysokiej jakości obrazu po kablu koncentrycznym

Kamera DS-2CE16D1T-VFIR3 pracuje w systemie monitoringu TURBO HD. Zdecydowanie największą zaletą tego systemu jest możliwość transmisji wysokiej jakości obrazu (megapikselowy) po standardowych kablach koncentrycznych. Ponadto technologia HD-TVI jest oparta na otwartym standardzie, dzięki czemu w jednym systemie mogą pracować kamery różnych technologii. Jest to duża zaleta, dzięki której monitoring TURBO HD można z łatwością rozbudować o dodatkowe kamery innych technologii. Do pozostałych zalet systemu TVI można zaliczyć:

 • Transmisja sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Brak opóźnień transmisji, które mogą pojawić się w systemach IP
 • Duży skuteczny zasięg transmisji

Transmisja obrazu megapikselowego po kablach koncentrycznych sprawia, że system TVI jest świetnym następcą klasycznego systemu analogowego. Okazuje się ona nieoceniona przy wymianie istniejącego już systemu analogowego. W takiej sytuacji nie ma konieczności prowadzenia nowego okablowania, co prawie zawsze wiąże się z remontem. Oszczędzany jest w ten sposób czas i cięte są zbędne koszty.

Uwaga!
Systemy monitoringu TVI można również zbudować w oparciu o skrętkę komputerową (kable UTP). Konieczne jest wówczas zastosowanie odpowiednich konwerterów od strony kamer i rejestratora.

Przetwornik CMOS

Szczególowy obraz w rozdzielczości 2 Mpx

Do budowy kamery wykorzystano wysokiej jakości przetwornik obrazu CMOS, o efektywnej liczbie pikseli 1930 x 1088. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx (max. 25 kl/s @ 2 Mpx). Obraz o takiej rozdzielczości zapewnia dużą ilość detali i w zupełności wystarcza w standardowych systemach monitoringu. Dodatkowo materiał wideo o takiej szczegółowości nie zajmuje dużo przestrzeni dyskowej i umożliwia wykonanie efektywnego zoomu cyfrowego.

Obiektyw 2.8 - 12 mm

Regulowany kąt widzenia

Kamera jest również wyposażona w standardowy, zmiennoogniskowy obiektyw 2.8 - 12 mm (F1.4). Umożliwia on wykonanie stosunkowo niedużego zoomu optycznego i swobodną regulację kąta widzenia, w zakresie od 114.5o - 35.1o. Dzięki czemu kamera jest uniwersalna i może być wykorzystana do realizacji funkcji podglądu ogólnego lub obserwacji konkretnego, jednak stosunkowo bliskiego kadru.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • DNR - Redukcja szumów poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (2 strefy)

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera posiada wbudowany oświetlacz podczerwieni SMART IR, o skutecznym zasięgu do 40 m. Dzięki niemu może ona prowadzić poprawną obserwację w nocy, w warunkach słabego oświetlenia lub całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy kamera przełącza się w tryb nocny. Dodatkową zaletą kamery SMART IR jest automatyczne dostosowanie parametrów generowanego obrazu, do odległości w jakiej znajdują się przed nią obiekty. Dzięki czemu nie są one ani prześwietlone, ani niedoświetlone.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle podczerwonym.

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Kamerę DS-2CE16D1T-VFIR3 umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, dzięki czemu kamera może bezawaryjnie pracować w warunkach zewnętrznych. Obudowa gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń
 • Silnymi opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami (-40...+60 oC)

Parametry techniczne DS-2CE16D1T-VFIR3:

Przetwornik obrazu: CMOS 1930 x 1088
Max. rozdzielczość: 2 Mpx
Prędkość: max. 25 kl/s @ 2 Mpx
Obiektyw: 2.8 - 12 mm
Kąt widzenia: 114.5o - 35.1o
Zasięg oświetlacza: Do 40 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Funkcje: Dzień/noc, DNR, AGC, AWB, BLC, Strefy prywatności
Wyjścia wideo: 1x BNC
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Zasilanie: 12V DC
Pobór prądu: max. 0.42 A
Pobór mocy: max. 5 W
Temperatura pracy: -40...+60 oC
Wymiary: 92 x 84.8 x 269.6 mm
Waga: 1 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Zapytaj o DS-2CE16D1T-VFIR3 - Kamera TURBO HD 2Mpx, SMART IR, ICR

Poleć znajomemu DS-2CE16D1T-VFIR3 - Kamera TURBO HD 2Mpx, SMART IR, ICR

Aby powiadomić znajomego o produkcie w naszym sklepie wypełnij i wyślij poniższy formularz.

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-TVI

Inny
PIX-Q20FDMIR3 (3.6) - Kopułkowa kamera 4 in 1, 2Mpx, ICR

BCS
BCS-SDHC4230-III - Szybkoobrotowa kamera 4 in 1, 2Mpx, 30x, WDR, ICR

Inny
DS-2CE16H1T-IT3Z - Tubowa kamera TURBO HD, 5Mpx, MOTOZOOM, EXIR, Smart IR