BCS-TIP3300IR-E-III - Kamera megapikselowa 3Mpx, WDR, ICR, PoE

wróć do: BCS

AAA
 • product/13/sp510714891531701.jpg
 • product/13/sp510714891531702.jpg
 • product/13/sp510714891531703.jpg
 • product/13/sp510714891531704.jpg
 • product/13/sp510714891531715.jpg

Producent

BCS-TIP3300IR-E-III - Zewnętrzna kamera megapikselowa, pracująca w systemie monitoringu IP. Zbudowana z wysokiej jakości elementów, cechuje się wysoką funkcjonalnością, niezawodnością i stabilnymi parametrami pracy. Dodatkowo generuje płynny i szczegółowy obraz, w maksymalnej rozdzielczości 3 Mpx. Cechami wyróżniającymi kamery są:

 • Budowa w oparciu o przetwornik obrazu 1/3" CMOS i stałoogniskowy obiektyw 3.6 mm
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni SMART IR i mechaniczny filtr podczerwieni
 • Obsługa funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR
 • Wsparcie sieciowych standardów ONVIF i PoE 802.3af
 • Kompresja H.264 i podwójny strumień kodowania
 • Szczelna obudowa IP66

Kamera BCS-TIP3300IR-E-III jest doskonałym wyborem do realizacji systemu monitoringu, któremu stawiamy wysokie wymagania co do jakości generowanego obrazu. Sprawdza się świetnie w obiektach przemysłowych i handlowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Ze względu na obserwację stosunkowo szerokiego kadru, można ją wykorzystać do realizacji podglądu ogólnego.

Przetwornik 1/3" CMOS

Płynny i szczegółowy obraz 3 Mpx

Do budowy kamery wykorzystano dobrej jakości przetwornik obrazu 1/3" progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy obraz, w maksymalnej rozdzielczości 3 Mpx (2048 x 1536). Materiał wideo o takiej jakości umożliwia wykonanie efektywnego zbliżenia cyfrowego i bezproblemowe rozpoznawanie drobnych szczegółów. Dodatkowymi zaletami przetwornika zrealizowanego w technologii CMOS są:

 • Możliwość odczytu pikseli w dowolnej kolejności, co przekłada się na szybkość działania
 • Łatwe dostosowanie ostrości do obserwowanego kadru
 • Niski pobór mocy

Stałoogniskowy obiektyw 3.6 mm

Szeroki kąt widzenia

Kamerę zbudowano w oparciu o standardowy, stałoogniskowy obiektyw 3.6 mm. Zapewnia on stosunkowo szeroki kąt widzenia, dzięki któremu kamera jest uniwersalna i sprawdza się w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Warto dodać, że kamery ze stałoogniskowymi obiektywami cechują się zwykle lepszą jakością obrazu w porównaniu z ich odpowiednikami z obiektywami zmiennoogniskowymi.

Interfejs ethernet

Możliwość zdalnej obsługi

Kamera posiada standardowy interfejs sieciowy 10/100 Base-T i obsługuje serwer www (WEB Server). Dzięki nim użytkownik może nawiązać zdalne połączenie z kamerą i prowadzić zdalny podgląd obrazu. Jeżeli posiada odpowiednie uprawnienia, może nawet zmieniać parametry pracy kamery. Zdalne połączenie można zestawić z poziomu:

 • Standardowej przeglądarki internetowej, takiej jak Internet Explorer, Firefox, Chrome i Opera. Łączący się przez przeglądarkę użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie zmieniać parametry pracy kamery
 • Oprogramowania Smart PSS, które umożliwia budowę zaawansowanego centrum zarządzania monitoringiem z poziomu komputera. Oprogramowanie umożliwia obsługę do 1000 połączeń, podgląd na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie), tworzenie schematów alarmowych, itp.
 • Aplikacji na urządzenia mobilne BCS Viewer Lite, dającej dostęp do podstawowej funkcjonalności

Dodatkową zaletą kamery jest wsparcie sieciowego standardu ONVIF. Dzięki niemu może ona współpracować z rejestratorami różnych producentów, które również wspierają standard ONVIF.

PoE 802.3af

Alternatywny sposób zasilania

Kamera wspiera również sieciowy standard PoE 802.3af. Dzięki czemu, jej zasilanie można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE. Przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Do największych zalet tego sposobu zasilania można zaliczyć:

 • Zmniejsza liczbę przewodów potrzebnych do prawidłowej instalacji, co przyspiesza i ułatwia montaż
 • Umożliwia montaż kamery w miejscu, do którego nie możemy doprowadzić standardowego zasilacza (zasięg PoE wynosi około 100 m)
 • Nie wymaga żadnej wcześniejszej konfiguracji - wystarczy podłączyć kamerę do switcha PoE, a ten automatycznie ją zasili

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR (3DNR) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • WDR - Szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwia wierne odwzorowanie rejestrowanych kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • Detekcja ruchu - Umożliwia powiadomienie na ekranie o wykrytym ruchu w obrazie
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (4 strefy)

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera BCS-TIP3300IR-E-III posiada standardowy oświetlacz podczerwieni, zbudowany z 18 diod IR. Dzięki niemu może ona poprawnie pracować w warunkach bardzo słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz cechuje się skutecznym zasięgiem dochodzącym do 30 m i wspiera funkcję SMART - automatyczne dostosowanie mocy oświetlacza do odległości w jakiej znajdują się obiekty przed kamerą. Dzięki czemu nie są one ani prześwietlone, ani niedoświetlone.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne kolory. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się jej parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle podczerwonym (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Kompresja H.264 i obsługa dwóch strumieni kodowania

Wysoka jakość nagrań i skuteczny zdalny podgląd

TIP3300IR-E-III wykorzystuje standardową kompresję obrazu H.264, która znacząco zmniejsza wielkość plików wideo. Dzięki niej możliwa jest archiwizacja dłuższych nagrań i zmniejszają się wymagania dotyczące przepustowości łącza podczas pracy zdalnej.

Kamera obsługuje również dwa strumienie kodowania, z których każdy może być dowolnie konfigurowany przez użytkownika. Możliwe jest jednoczesne ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o słabszych parametrach do zdalnego podglądu. Dzięki czemu, nagrania zachowują wysoką jakość i możliwy jest skuteczny zdalny podgląd. Obsługiwane rozdzielczości:

 • Strumień główny - 20 kl/s @ 3 Mpx lub 25 kl/s @ 1080p / 720p
 • Strumień pomocniczy - 25 kl/s @ D1 / CIF

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Kamerę umieszczono w szczelnej, metalowej obudowie IP67. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym bezawaryjną pracę na zewnątrz. Obudowa chroni kamerę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich kierunków
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami w zakresie -30...+60 oC

Parametry techniczne BCS-TIP3300IR-E-III:

Przetwornik obrazu: 1/3" CMOS
Max. rozdzielczość: 2048 x 1536 (3 Mpx)
Prędkość: max. 20 kl/s @ 3 Mpx
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 3.6 mm
Zasięg oświetlacza: Do 30 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Kompresja obrazu: H.264
Funkcje: Dzień/noc, NR, ATW, AGC, BLC, Detekcja ruchu, Strefy prywatności
Interfejs Ethernet: 10/100 Base-T
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -20...+60 oC
Wilgotność: 0 ~ 95%
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af
Wymiary: 70 x 63 x 150 mm
Waga: 0.5 kg

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Zapytaj o BCS-TIP3300IR-E-III - Kamera megapikselowa 3Mpx, WDR, ICR, PoE

Poleć znajomemu BCS-TIP3300IR-E-III - Kamera megapikselowa 3Mpx, WDR, ICR, PoE

Aby powiadomić znajomego o produkcie w naszym sklepie wypełnij i wyślij poniższy formularz.

Podobne produkty w kategorii: BCS

BCS
BCS-P-444RSA - Kamera megapikselowa 4Mpx, WDR, PoE, SD

BCS
BCS-P5623RSAP - Kamera szybkoobrotowa 2Mpx, 30x, DWDR, SD, PoE

BCS
BCS-TIP8201ITC-II - Kamera megapikselowa 2Mpx, MOTOZOOM, WDR 120dB, ANPR