DH-IPC-HFW4231BP-AS - Tubowa kamera IP 2Mpx, WDR, Starlight

wróć do: BCS

AAA
 • product/13/sp508714836034271.jpg

Producent

DH-IPC-HFW4231BP-AS - Megapikselowa kamera tubowa, zaliczana do serii ECO-Savvy 3.0. Zbudowana z wysokie jakości komponentów, cechuje się stabilnymi parametrami pracy, wysoką funkcjonalnością i dobrą jakością generowanego obrazu (2 Mpx). Dodatkowymi zaletami kamery są:

 • Przetwornik obrazu 1/2.8" CMOS i stałoogniskowy obiektyw 3.6 mm (F2.0)
 • Wsparcie funkcji WDR 120 dB i obsługa kompresji H.265
 • Wsparcie technologii Starlight i wbudowany oświetlacz SMART IR (do 50 m)
 • Wbudowane wejście/wyjście alarmowe i wejście/wyjście audio
 • Obsługa funkcji inteligentnej analizy obrazu
 • Duża tolerancja napięcia zasilania +/- 30%
 • Wbudowane gniazdo na kartę microSD (max. 128 GB)
 • Wsparcie standardów PoE 802.3af i ONVIF
 • Szczelna obudowa tubowa IP67

DH-IPC-HFW4231BP-AS jest kamerą uniwersalna, dedykowaną do pracy w profesjonalnych systemach monitoringu wizyjnego. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie wysoka jakość nagrań i wysoka funkcjonalność systemu są niezbędne. Dodatkowo ze względu na obsługę funkcji WDR 120 dB i wsparcie technologii Starlight, można ją polecać do stosowania w miejscach o trudnych warunkach oświetlenia.

Przetwornik 1/2.8" CMOS

Obraz w rozdzielczości 2 Mpx

Kamera jest w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 (2 Mpx). W systemach IP jest to obecnie najpopularniejsza rozdzielczość, która zapewnia wysoką jakość nagrań i nie "zapełnia" dysków w szybkim tempie. Dobra jakość generowanego obrazu jest efektem zastosowania przetwornika 1/2.8" progressive scan CMOS. Dodatkowymi zaletami przetwornika wykonanego w technologii CMOS są:

 • Możliwość odczytu pikseli w dowolnej kolejności, co wpływa na szybkość działania
 • Łatwe dostosowanie ostrości do obserwowanego kadru
 • Niski pobór mocy

Obiektyw 3.6 mm

Szeroki kąt widzenia

Do budowy kamery wykorzystano standardowy, stałoogniskowy obiektyw o szerokości 3.6 mm (F2.0). Zapewnia on stosunkowo szeroki kąt widzenia, czyniąc kamerę doskonałą do realizacji funkcji podglądu ogólnego. Kąt widzenia kamery wynosi 87o w poziomie i 48o w pionie. Warto również dodać, że kamery ze stałoogniskowymi obiektywami cechują się zwykle lepszą jakością obrazu, w porównaniu z ich odpowiednikami z obiektywami regulowanymi.

Interfejs sieciowy

Zdalna obsługa kamery

DH-IPC-HFW4231BP-AS posiada wbudowany WEB Server i interfejs 10 / 100 Base-T, dzięki którym można nawiązać z nią zdalne połączenie. Pracujący zdalnie użytkownik może podglądać obraz z kamery, odtwarzać nagrania z karty SD, a nawet zmieniać parametry jej pracy (jeżeli posiada odpowiednie uprawnienia). Zdalne połączenie można zestawić przy pomocy:

 • Przeglądarki internetowej z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może swobodnie zmieniać parametry pracy kamery. Współpracujące przeglądarki - Internet Explorer, Chrome, Firefox i Safari
 • Aplikacji Smart PSS, służącej do budowy zaawansowanego centrum zarządzania monitoringiem z poziomu komputera. Umożliwia ona obsługę do 1000 połączeń, podgląd na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie), tworzenie schematów alarmowych, itp.
 • Aplikacji na urządzenia mobilne, z poziomu których dostępna jest podstawowa funkcjonalność. Dahua udostępnia oprogramowanie na systemy operacyjne iOS i Android

Kamera wspiera również sieciowy standard ONVIF. Dzięki niemu może ona współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają ten standard.

PoE 802.3af

Alternatywny sposób zasilania

Kamerę zaprojektowano zgodnie ze standardem PoE 802.3af, dzięki któremu jej zasilanie można zrealizować z poziomu switcha PoE. Przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Taki sposób zasilania niesie ze sobą wiele zalet, do których można zaliczyć:

 • Zmniejsza ilość przewodów niezbędnych do prawidłowego montażu, co ułatwia i przyspiesza instalację
 • Umożliwia montaż kamery w miejscu do którego nie da się doprowadzić standardowego zasilacza
 • Umożliwia montaż kamery w znacznej odległości od switcha. Skuteczny zasięg zasilania PoE wynosi nawet 100 m

WDR 120 dB

Możliwość obserwacji kontrastowej sceny

Dużą zaletą kamery IPC-HFW4231BP-AS jest sprzętowa realizacji funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB. Funkcja ta znacznie zwiększa rozpiętość tonalną obserwowanego kadru, przez co umożliwia obserwację sceny na której znajdują się jednocześnie jasne i ciemne obiekty. Dzięki funkcji WDR, kamerę można np. zamontować w budynku i zwrócić w stronę przeszklonej ściany. Nawet podczas bardzo słonecznego dnia, wygenerowany obraz powinien umożliwiać poprawną identyfikację osób przechodzących.

Funkcje inteligentnej analizy

Możliwość tworzenia zaawansowanych scenariuszy detekcji

Dużą zaletą kamery jest obsługa inteligentnych funkcji analizy obrazu, które poprawiają możliwości nadzoru systemu CCTV. Umożliwiają one stworzenie wielu rozbudowanych scenariusz, które wywołają konkretną reakcję kamery. Przykładowo wykrycie ruchu w zastrzeżonej strefie zwiększy ilość nagrywanych klatek. Obsługiwane funkcje inteligentnej detekcji:

 • Przekroczenie wirtualnej, definiowanej przez użytkownika linii
 • Pozostawienie lub zaginięcie obiektu w zdefiniowanej przez użytkownika strefie
 • Zliczanie ludzi
 • Detekcja ludzkiej twarzy

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR (3DNR) - Redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwia wierne odwzorowanie rejestrowanych kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • ROI - Poprawia jakości wskazanego przez użytkownika fragmentu obrazu. Dzięki niej możliwa jest realizacja "ekonomicznego" sposobu nagrywania (4 strefy)
 • Detekcja ruchu - Umożliwia powiadomienie na ekranie o wykrytym ruchu w obrazie
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (4 strefy)

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera jest wyposażona w mocny oświetlacz podczerwieni SMART IR, o skutecznym zasięgu dochodzącym do 50 m. Dzięki niemu może ona poprawnie pracować w nocy, nawet w warunkach całkowitej ciemności. Oświetlacz wykorzystujący technologię SMART IR automatycznie dostosowuje moc świecenia do odległości w jakiej znajdują się obiekty przed kamerą. Dzięki czemu nie są one ani niedoświetlone, ani prześwietlone.

Na wyposażeniu kamery znajduje się również mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Starlight

Kolorowy obraz w warunkach nocnych

Cechą charakterystyczną kamery jest wsparcie technologii Starlight, która umożliwia poprawną pracę przy bardzo słabym oświetleniu. Nawet w warunkach bliskich całkowitej ciemności, jest ona w stanie wygenerować kolorowy obraz. Minimalny poziom oświetlenia potrzebny do pracy w trybie dziennym wynosi jedynie 0.009 lux. Kiedy natężenie spadnie poniżej tego poziomu, kamera przełącza się w tryb nocny i uruchamia oświetlacz. Technologia Starlight czyni z kamery HFW4231BP-AS doskonały wybór do stosowania w miejscach o niesprzyjających warunkach oświetlenia.

Gniazdo na kartę microSD

Lokalna archiwizacja nagrań

We wnętrzu kamery znajduje się miejsce na kartę microSD, o maksymalnej pojemności 128 GB. Po jej zastosowaniu możliwe jest tworzenie lokalnych kopii nagrań bezpośrednio na kamerze. Kamera z wbudowaną kartą może pracować w pełni samodzielnie, tworząc miniaturowy system monitoringu IP. Monitoringu w którym wszystkie nagrania są zapisywane na karcie SD, a kamera jest konfigurowana przez przeglądarkę internetową.

Wejścia/wyjścia alarmowe

Współpraca z urządzeniami innych systemów

Kamera posiada 1 wejście i 1 wyjście alarmowe, umożliwiające jej integrację z urządzeniami systemów alarmowych, automatyki, itp:

 • Wejście alarmowe - Umożliwia podłączenie do kamery czujki ruchu, fotokomórek, itp. Zadziałanie urządzenia wywoła wcześniej zaprogramowaną funkcję. Przykładowo zwiększy ilość rejestrowanych klatek
 • Wyjście alarmowe - Umożliwia podłączenie kamery do zewnętrznego sygnalizatora, sterownika oświetlania, centrali alarmowej, itp.

Kompresja H.265 i potrójny strumień kodowania

Skuteczny zdalny podgląd i wysoka jakość nagrań jednocześnie

Cechą charakterystyczną kamery jest obsługa zaawansowanej kompresji obrazu H.265. Wykorzystuje ona udoskonalony algorytm kompresji H.264, dzięki czemu jeszcze lepiej zmniejsza wielkość plików wideo. Zużycie pasma i przestrzeni dyskowej z kompresją H.265 jest nawet do 2x mniejsze niż w przypadku standardowej kompresji H.264. Co za tym idzie możliwa jest archiwizacja nagrań z jeszcze dłuższego okresu. Dodatkowo zmniejszają się wymagania dotyczące przepustowości łącza podczas pracy zdalnej.

Uwaga!
Kamerę można w dowolnym momencie przełączyć w kompresję H.264 i podłączyć do rejestratora, który nie obsługuje H.265.

DH-IPC-HFW4231BP-AS obsługuje również 3 strumienie kodowania, z których każdy może być niezależnie konfigurowany przez użytkownika. Umożliwiają one jednoczesne ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o niższych parametrach do zdalnego podglądu.

Obudowa IP67

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Kamerę umieszczono w szczelnej, metalowej obudowie IP67. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym bezawaryjną pracę na zewnątrz. Obudowa chroni kamerę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich kierunków
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami w zakresie -30...+60 oC

Parametry techniczne DH-IPC-HFW4231BP-AS:

Przetwornik obrazu: 1/2.8" CMOS
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (2 Mpx)
Prędkość: 50 kl/s @ 2 Mpx
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 3.6 mm
Zasięg oświetlacza: Do 50 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Kompresja obrazu:<?td> H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264
Funkcje: Dzień/noc, NR, WDR, AWB, AGC, BLC, HLC, ROI
Interfejs Ethernet: 10 / 100 Base-T
Wejścia audio: 1x
Wyjścia audio: 1x
Wejścia alarmowe: 1x
Wyjścia alarmowe: 1x
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 128 GB
Obudowa: IP67
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -30...+60 oC
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af
Wymiary: 241.8 x 90.4 x 90.3 mm
Waga: 0.61 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Zapytaj o DH-IPC-HFW4231BP-AS - Tubowa kamera IP 2Mpx, WDR, Starlight

Poleć znajomemu DH-IPC-HFW4231BP-AS - Tubowa kamera IP 2Mpx, WDR, Starlight

Aby powiadomić znajomego o produkcie w naszym sklepie wypełnij i wyślij poniższy formularz.

Podobne produkty w kategorii: BCS

BCS
BCS-TIP8601AIR-IV-0735 - Tubowa kamera IP 6Mpx, MOTOZOOM, WDR 120dB, H.265

BCS
BCS-P-414R-E - Tubowa kamera IP 4Mpx, ICR, H.265

BCS
BCS-SDIP1204IR-II - Szybkoobrotowa kamera IP 2Mpx, 4x, SD, ICR