BCS-DMIP1200IR-E-III - Kamera megapikselowa 2Mpx, DWDR, ICR, PoE

wróć do: BCS

AAA
 • product/13/sp504214872523011.jpg
 • product/13/sp504214872523022.jpg
 • product/13/sp504214872523023.jpg
 • product/13/sp504214872523024.jpg
 • product/13/sp504214872523025.jpg

Producent

BCS-DMIP1200IR-E-III - Zewnętrzna kamera kopułowa, pracująca w systemie monitoringu IP. Zaliczana do serii Line, cechuje się stabilnymi parametrami pracy i dobrym stosunkiem jakości do ceny. Do jej największych zalet można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.7" CMOS, zapewniający dobrą jakość generowanego obrazu (max. 25 kl/s @ 1080p)
 • Stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm
 • Wsparcie sieciowych standardów ONVIF i PoE 802.3af
 • Wbudowany oświetlacz i filtr podczerwieni
 • Kompresja H.264 i podwójny strumień kodowania

Kamera BCS-DMIP1200IR-E-III jest doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które poszukują dobre jakości, ekonomicznego systemu monitoringu. Sprawdza się świetnie w standardowych systemach CCTV IP, którym nie stawia się szczególnych wymagań. Polecamy ją w szczególności do stosowania w systemach monitoringu domu, sklepu, itp.

Przetwornik 1/2.7" CMOS

Dobra jakość generowanego obrazu (2 Mpx)

Do budowy modelu DMIP1200IR-E-III wykorzystano standardowy przetwornik obrazu 1/2.7" CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, max. 25 kl/s @ 1080p. Nagrania o takiej jakości umożliwiają poprawne rozpoznawanie nawet bardzo drobnych szczegółów. Szczegółów które umożliwiają poprawną ocenę sytuacji, identyfikacje osób w kadrze, itp. Dodatkowymi zaletami przetwornika zrealizowanego w technologii CMOS są:

 • Możliwość odczytu pikseli w dowolnej kolejności, co przekłada się na szybkość działania
 • Łatwe dostosowanie ostrości do obserwowanego kadru
 • Niski pobór mocy

Obiektyw 2.8 mm

Szeroką kąt widzenia

Do budowy kamery wykorzystano również standardowy, stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm. Zapewnia on stosunkowo szeroki kąt widzenia, przez co kamera sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Dodatkową zaletą kamer ze stałoogniskowymi obiektywami jest lepsza jakość generowanego obrazu, w porównaniu z ich odpowiednikami z obiektywami zmiennoogniskowymi.

WEB Server

Możliwość zdalnej obsługi

Kamera BCS-DMIP1200IR-E-III posiada wbudowany WEB Serwer, umożliwiający nawiązanie z nią zdalnego połączenia. Pracujący zdalnie użytkownik może podglądać obraz z kamery, a nawet zmieniać zmieniać jej parametry pracy (jeżeli posiada odpowiednie uprawnienia). Zdalne połączenie można zestawić z poziomu standardowej przeglądarki internetowej lub dedykowanego oprogramowania:

 • Smart PSS - oprogramowanie na komputer, umożliwiające budowę zaawansowanego centrum zarządzania monitoringiem. Z jego poziomu możliwa jest obsługa do 1000 połączeń, podgląd na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie), tworzenie schematów alarmowych, itd.
 • BCS Viewer Lite - aplikacja na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android lub iOS. Daje ona dostęp do podstawowych funkcji kamery, jak np. podgląd obrazu "na żywo".

Dodatkową zaletą kamery jest również wsparcie sieciowego standardu ONVIF. Dzięki czemu może ona współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają standard ONVIF.

PoE 802.3af

Alternatywny sposób zasilania

Kamerę zbudowano zgodnie z sieciowym standardem PoE 802.3af. Dzięki czemu jej zasilanie można zrealizować bezpośrednio z rejestratora NVR serii "P", z wbudowanym switchem PoE. Taki sposób zasilania niesie ze sobą wiele zalet, z których najważniejsze to:

 • Zmniejsza ilość przewodów potrzebnych do przeprowadzenia prawidłowej instalacji, co przyspiesza i ułatwia montaż
 • Umożliwia montaż kamery w miejscu do którego nie da się doprowadzić standardowego zasilania
 • Nie wymaga żadnej wcześniejszej konfiguracji. Wystarczy podłączyć kamerę do switcha PoE, a ten automatycznie ją zasili

Podstawowe parametry kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwia wierne odwzorowanie rejestrowanych kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamerę wyposażono w standardowy (diodowy) oświetlacza podczerwieni, o skutecznym zasięgu do 20 m. Dzięki niemu może ona prowadzić poprawną obserwację w warunkach nocnych, nawet kiedy jest zupełnie ciemno. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy kamera przełącza się w tryb nocny.

BCS-DMIP1200IR-E-III posiada również wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne barwy. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika - poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR. Pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu.

Kompresja H.264 i 2 strumienie kodowania

Wysokiej jakości nagrania i skuteczny zdalny podgląd

Kamera wykorzystuje standardową kompresję wideo H.264, która znacząco zmniejsza wielkość plików wideo. Oszczędza w ten sposób miejsce na dyskach twardych rejestratora (dłuższe nagrania) i umożliwia skuteczny zdalny podgląd obrazu - materiał wideo o mniejszej wielkości wymaga mniejszej przepustowości łącza internetowego.

Kamera obsługuje również 2 niezależnie strumienie wideo, które mogą być swobodnie konfigurowane przez użytkownika. Dzięki nim możliwe jest jednoczesne ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o znacznie niższych parametrach do zdalnego podglądu. Czego efektem są dobrej jakości nagrania i skuteczny zdalny podgląd (bez zawieszania się obrazu).

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Model BCS-DMIP1200IR-E-III umieszczono w szczelnej, wykonanej z metalu obudowie. Zapewnia ona praktycznie całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym bezawaryjną pracę na zewnątrz.

Parametry techniczne BCS-DMIP1200IR-E-III:

Max. rozdzielczość:1920x1080 (2 Mpx)

Przetwornik obrazu: 1/2.7" CMOS
Prędkość: 25 kl/s @ 2 Mpx
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 2.8 mm
Oświetlacz podczerwieni: TAK
Zasięg oświetlacza: Do 20 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Kompresja obrazu: H.264
Funkcje: Dzień/noc, DWDR, AWB, AGC, BLC
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Zapytaj o BCS-DMIP1200IR-E-III - Kamera megapikselowa 2Mpx, DWDR, ICR, PoE

Poleć znajomemu BCS-DMIP1200IR-E-III - Kamera megapikselowa 2Mpx, DWDR, ICR, PoE

Aby powiadomić znajomego o produkcie w naszym sklepie wypełnij i wyślij poniższy formularz.

Podobne produkty w kategorii: BCS

BCS
BCS-SFIP21200IR-II - Wandaloodporna kamera fisheye 12Mpx, PoE, heatmap

BCS
BCS-P5622SA - Kamera szybkoobrotowa 2Mpx, 22x, DWDR, ICR, SD

BCS
BCS-P-222RSAM-G - Kamera wandaloodporna 2Mpx, PoE, SD