ULTIMODE M-207M - Media konwerter, jedno włókno jednomodowe do 20km

wróć do: Media konwertery

AAA
  • product/9/sp326613660946871.jpg
  • product/9/sp326613660946872.jpg
  • product/9/sp326613660946883.jpg

Producent

ULTIMODE M-207M to urządzenia umożliwiające zmianę medium transmisji strumienia danych z Fast Ethernet na sygnał światłowodowy. Konwertery serii ULTIMODE znajdują szerokie zastosowanie przy przesyłaniu sygnału ethernetowego na duże odległości lub w miejscach charakteryzujących się trudnymi warunkami atmosferycznymi. Doskonale sprawdzają się w łączeniach osiedlowych sieci LAN.

Cechy szczególne:

  • Jeden port Ethernet 10/100 Mb/s na RJ-45
  • Transmisja do 20km
  • Transmisja jednym światłowodem jednomodowymi (WDM)
  • Diody LED wskazujące poprawność działania urządzenia
  • W komplecie: dwa konwertery nadawczo-odbiorcze, dwa zasilacze DC 5V/2A

M207M posiada jedno złącze SC, służące do nadawania i odbierania sygnału. Takie rozwiązanie jest możliwe, dzięki wykorzystaniu techniki WDM (zwielokrotnienia fali), która transmituje niezależne sygnały na różnych długościach fali. Urządzenie jest przystosowane do przesyłania sygnału w jednomodowym włóknie światłowodowych na odległość 20km w trzecim oknie transmisyjnym (1550nm).

Konwertery serii ULTIMODE są całkowicie zgodne ze standardami IEEE 802.3 i IEEE 802.3u. Są wyposażone w autodetekcję MDI/MDIX, która wyklucza konieczność stosowania kabli krosowych, jednocześnie wykrywa, ustala tryb i prędkość transmisji danych. M207M gwarantuje poprawność konwersji danych, ze względu na wbudowany mechanizm "store and forward", obliczający sumę kontrolną odbieranych danych. Diody laserowe, w które wyposażony jest konwerter, mają wbudowany rezonator Fabry-Perota. Ich minimalny czas życia wynosi jedenaście lat.

Dlaczego warto wybrać światłowody

  • Możliwość przesyłania sygnału na duże odległości (niska tłumienność światłowodu - dla długości fali 1550 nm tłumienie wynosi ok 0,2 dB na kilometr, czyli sygnał bez regeneracji może być przesłany na odległość 200km)
  • wysoka pojemność informacyjna w pojedynczym włóknie światłowodowym
  • Odporność na zakłócenia elektromagnetyczne
  • Odporność na warunki atmosferyczne (wilgotność, wyładowania elektrostatyczne)
  • Niemożliwy podsłuch przesyłanych danych
  • Niewielka waga i wymiary

Media konwertery ULTIMODE są szeroko stosowane w sieciach LAN, głównie w miejscach gdzie niezbędne jest przesyłanie sygnału na duże odległości oraz w miejscach narażonych na trudne warunki atmosferyczne. Włókno światłowodowe zapewnia pełną izolację oraz odporność na zakłócenia występujące na drodze przesyłowej.

Parametry techniczne:

  • Nazwa: ULTIMODE M-207M
  • Port LAN: 802.2 (10Base-TX), 802.3u (100Base-TX/FX)
  • Port optyczny: Światłowód jednomodowy (8,3/125, 8,7/125, 9/125, 10/125)
  • Zasięg: max 20km
  • Złącze optyczne: 1xSC
  • Długość fali TX: 1310/1550nm
  • Długość fali RX: 1310nm/1550
  • Moc nadawana: od -8dB do -3dB
  • Czułość odbiornika: od -22dB do -5dB
  • Szybkość transmisji: 10Mb/s lub 100Mb/s
  • Zasilanie: DC 5V/2A

Gwarancja:

  • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Media konwertery

Ultimode
ULTIMODE M-207M - Media konwerter, jedno włókno jednomodowe do 20km

Ultimode
ULTIMODE M-203G - Media konwerter, dwa włókna jednomodowe do 20km

Ultimode
ULTIMODE M-023G 1Gb/s - Media konwerter, dwa włókna wielomodowe do 2km